آغاز عصری جدید در درمان پارکینسون

۳۲
زومیت
فناوری
بررسی
ویدیو
زوم پلاس
آموزش
راهنمای خرید
اپلیکیشن و وب
خودرو

موضوعات داغ
گلکسی اس ۸
ال جی جی ۶
پژو ۲۰۰۸
رنو ساندرو
درباره زومیت
تبلیغات

۳
پزشکی و سلامت
آغاز عصری جدید در درمان پارکینسون
حمید ملکی
نویسنده: حمید ملکی
چهار شنبه, ۶ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
آغاز عصری جدید در درمان پارکینسون
فیس‌بوک تلگرام ذخیره
دانشمندان معتقدند که عصر پیش رو، دورانی طلایی برای پیشرفت علم پزشکی و درمان بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب خواهد بود.

تبلیغاتتازه های سینماقیمت گوشی سامسونگ آموزش جامع برنامه‌نویسی iOS
بسیاری از دانشمندان امیدوارند در دوران کنونی راه برای درمان بیماری‌های مغز و اعصاب هموارتر از گذشته شود. قبل از پرداختن به موضوع درمان بیماری پارکینسون، مسئله‌ی مهم این است که بدانیم افراد مبتلا به پارکینسون با چه مشکلی روبه‌رو هستند. دانشمندان با استناد به مدارک و شواهد علمی مطمئن هستند که تجمع پروتئینی به نام آلفاسینوکلئین در مغز باعث مرگ سلول‌های عصبی و در نتیجه ایجاد بیماری پارکینسون در افراد می‌شود.

در حال حاضر، درباره‌ی چگونگی تجمع و گسترش پروتئین آلفاسینوکلئین در مغز دو نظریه‌ی مهم وجود دارد. نظریه‌ی Threshold و نظریه‌ی Ascending دو نظریه‌ی علمی متفاوت هستند که چگونگی ایجاد پارکینسون را تشریح می‌کنند. بر طبق نظریه‌ی Ascending، پروتئین آلفاسینوکلئین از یک سلول به سلول دیگر گسترش می‌یابد و همینطور که هر سلول، سلول دیگری را مبتلا می‌کند، این پروتئین در مغز گسترش می‌یابد و سلول‌های بیشتری را درگیر می‌کند؛ اما نظریه‌ی Threshold که به‌تازگی مطرح شده است، بیان می‌کند که پروتئین آلفاسینوکلئین در هر سلول مبتلا به طور مستقل از سلول‌های دیگر ساخته می‌شود و تجمع می‌یابد. در هر صورت با وجود نظریات علمی متفاوت، دانشمندان هنوز درباره‌ی چگونگی ایجاد و تجمع این پروتئین در مغز اطلاعات دقیقی ندارند. خوشبختانه محققانی از سرتاسر جهان در این زمینه تحقیق می‌کنند تا هرچه سریع‌تر این معما را حل کنند.

پارکینسون

به عقیده‌ی دانشمندان، عصر جدید برای درمان پارکینسون، دوران پزشکی شخصی‌شده خواهد بود. تحول و پیشرفتی که در علم ژنتیک ایجاد شده است و روز به روز گسترده‌تر می‌شود، در شناخت و درک ما از بیماری پارکینسون بسیار نقش داشته است. علم ژنتیک این موضوع را روشن می‌کند که چرا بیماری پارکینسون از فردی به فرد دیگر متفاوت است. مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهند جهش‌های ژنتیکی و متغیر‌های بسیاری وجود دارند که به بیماری پارکینسون مربوط می‌شوند. دانشمندان اعلام کرده‌اند که آن‌ها برای درک نقش ژنتیک افراد در ایجاد بیماری‌های نورولوژیک در آغاز راه قرار دارند اما در طی ۱۵ سال گذشته و از زمان کشف توالی ژنوم انسان، پیشرفت‌های بسیار زیادی در این زمینه حاصل آمده است. اکنون تعیین توالی ژنوم فرد نسبت به گذشته کم‌هزینه‌تر است؛ بنابراین در آینده‌ی نزدیک، دوران جدیدی برای درمان پارکینسون و سایر بیماری‌های نورولوژیک آغاز خواهد شد. دانشمندان امیدوارند که علم پزشکی بتواند بر اساس ویژگی‌های خاص هر بیمار، روش‌های درمانی خاص برای آن فرد را ارائه نماید.

پزشکی شخصی‌شده به معنای مراقبت‌های درمانی است که بر اساس ساختار مولکول DNA و ژنتیک خاص هر بیمار ارائه می‌شود. هر فرد از لحاظ ژنتیکی، ساختار متابولیک و میکروبیوم روده‌‌ای متفاوتی با دیگر افراد دارد؛ بنابراین مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بین افراد مختلف، یکسان نخواهد بود و افراد مختلف به یک روش درمانی یکسان، پاسخ یکسان نخواهند داد. پزشکی شخصی‌شده از شناخت ساختار ژنتیک، متابولیک و زیست مولکولی در جهت بهبود کیفیت زندگی افراد، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و ارائه روش درمانی مناسب برای هر فرد استفاده می‌کند.

شناخت بهتر از علم ژنتیک کمک خواهد کرد تا به سؤالات بی‌شماری که درباره‌ی بیماری پارکینسون وجود دارد، پاسخ داده شود. به طور مثال دانشمندان درباره‌ی دلایل عملکرد ناقص میتوکندری، التهاب بافت‌های عصبی، تفاوت باکتری‌های روده‌ای در افراد مبتلا به پارکینسون و تغییرات اپی‌ژنتیک (Epigenetics) اطلاعات چندانی ندارند. خوشبختانه امروزه دانشمندانی از سراسر دنیا با استفاده از منابع علمی بیشتر در تلاش هستند تا برای این سؤالات، پاسخی مناسب پیدا کنند. با پیشرفت‌ها و تحولات علم پزشکی در سال‌های اخیر، دانشمندان به این باور رسیده‌اند که در طی دهه‌ی‌ آینده به پیشرفت‌ها و موفقیت‌های بزرگی در مقایسه با یک قرن گذشته دست یابند. با در نظر گرفتن اینکه علم پزشکی در صد سال گذشته چگونه بوده است، دانشمندان درباره‌ی آینده بسیار خوش‌بین و امیدوار هستند.

البته این نکته‌ی مهم را باید در نظر بگیریم که روش‌های نوین و پیشرفته در تصویربرداری و اسکن‌های پزشکی به تحول و پیشرفت علم پزشکی کمک بسیار زیادی کرده است. بخش اساسی مشکل ما در درمان بیماری پارکینسون و سایر بیماری‌های نورولوژیک مانند ام‌اس و آلزایمر، این است که به‌درستی نمی‌دانیم چه اتفاقی در مغز رخ می دهد که باعث بروز چنین بیماری‌هایی در انسان می‌شود. در افراد مبتلا به پارکینسون، تفاوت‌های جزئی در علائم و نشانه‌های بیماری دیده می‌شود و دانشمندان به‌درستی دلیل این تفاوت‌ها را نمی‌دانند؛ زیرا به طور دقیق نمی‌دانند در مغز فرد بیمار چه اتفاقی در حال رخ دادن است. اما به‌زودی تکنیک‌های جدید برای تصویربرداری از مغز قابل دسترس خواهد بود. با استفاده از این تکنیک‌ها، جراحان و متخصصان مغز و اعصاب قادر خواهند بود به درک بهتری از آنچه در مغز هر بیمار اتفاق می‌افتد، دست یابند و درمانی خاص هر بیمار ارائه نمایند.

دانشمندان همانطور که توانستند با انجام پروژه‌های علمی و تلاش‌های بی‌وقفه، توالی ژنوم انسان را کشف کنند، حالا سعی می‌کنند با آزمایشات و تحقیقات گسترده به درک بهتری از مغز و بیماری‌های مغز و اعصاب دست یابند. اگر این تحقیقات با موفقیت همراه باشند، محققان به دانشی بی‌سابقه درباره‌ی مغز انسان و چگونگی ارتباط بین بخش‌های مختلف مغز دست خواهند یافت.

روش‌های درمانی موجود روز به روز بهتر می‌شوند
در حال حاضر، لوودوپا دارویی است که برای بیماران مبتلا به پارکینسون تجویز می‌شود. ۵۰ سال است که این داروی شگفت‌انگیز باعث تسکین علائم بیماری میلیون‌ها نفر از سراسر جهان شده است. البته مصرف لوودوپا مسائل و مشکلاتی نیز به همراه دارد به غیر از عوارض جانبی این دارو، عبور آن از سد خونی مغز (Blood brain barrier)، مطمئن شدن از وجود میزان ثابتی از این دارو در جریان خون و جلوگیری از ایجاد دوره‌های‌ On/Off مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. به طور مثال زمانی که ذخیره لودوپا در خون کاهش می‌یابد، دوره‌ی Off (مدتی که اثر دارو از بین رفته است و بیماران علائم بیماری دارند) شروع می‌شود. دانشمندان سعی دارند از نوسان میزان دارو در بدن جلوگیری کنند تا دوره‌های‌ On/Off را کاهش دهند.

خوشبختانه برای برخی از این مشکلات راه حل‌هایی یافت‌ شده است تا اینکه این دارو به آرامی و به تدریج وارد جریان خون شود و با استفاده از روش Intestinal pumps میزان ثابتی از دارو مستقیما وارد روده می‌شود که اثربخشی دارو را بیشتر می‌کند. اما در کنار اثربخشی، لوودوپا یک داروی ایده‌آل برای پارکینسون نیست؛ زیرا اگر این دارو به مدت طولانی مصرف شود باعث ایجاد عوارض جانبی در بیماران می‌شود؛ از جمله عوارض جانبی مصرف لوودوپا می‌توان به ایجاد حرکات مکرر غیرارادی در اندام‌ها و توهم اشاره کرد.

تحریک عمقی مغز (Deep Brain Stimulation) یکی از روش‌های درمانی جدید است که امروزه تأثیر آن در درمان بیماری‌ها کاملا شناخته شده است. این روش درمانی به بیماران بسیاری کمک کرده است؛ اگر چه این روش عوارض جانبی خاص خود را داشته است.

روش تحریک عمقی مغز روز به روز در حال پیشرفت است و صرفا این نیست که با کاشت الکترودهایی فقط یک تحریک الکتریکی دائمی به مغز بیمار داده شود؛ بلکه با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته، فقط در زمانی که لازم است تحریک الکتریکی مغز صورت می‌گیرد. در آینده‌ی نزدیک از تحریک عمقی مغز برای طراحی روش‌های دیگر استفاده خواهد شد تا اینکه دانشمندان بتوانند فعالیت‌های الکتریکی عقده‌های قاعده‌ای مغز را مانیتور کنند؛ زمانی که سیگنال‌های غیر طبیعی در این قسمت از مغز تشخیص داده شود، با استفاده از تحریک الکتریکی مناسب به طور اتوماتیک به این سیگنال‌ها عکس‌العمل داده می‌شود.

روش‌های درمانی که ۲ الی ۵ سال آینده در دسترس خواهند بود
فهرستی از داروهای جدید وجود دارد که تأثیر و کارآیی ‌آن‌ها در حال بررسی است. این داروها باید آزمایشات کلینیکی را طی کنند تا اثربخشی‌ آن‌ها ثابت شود. برخی از این داروها نه‌تنها علائم پارکینسون را کاهش می دهند بلکه نسبت به درمان‌های گذشته بسیار بهتر و پیشرفته‌تر هستند.

تکنیک‌های جدید دیگری نیز وجود دارند که آزمایشات بالینی را طی می‌کنند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، روش تحریک مغناطیسی مغز نامیده می‌شود. در این روش، مغناطیس‌هایی روی سر بیمار متصل می‌شود، سپس یک جریان الکتریکی متمرکز، به عمق مغز و به قسمت موردنظر فرستاده می‌شود. در حال حاضر این روش برای درمان بیماری افسردگی یک روش پذیرفته‌شده و مورد تأیید است. اکنون دانشمندان سعی می کنند برای درمان پارکینسون، استفاده از روش تحریک مغناطیسی مغز را مورد آزمایش قرار دهند.

روش‌های درمانی که ۵ الی ۱۰ سال آینده در دسترس خواهند بود
استفاده از روش‌های درمانی با نام ایمونوتراپی برای درمان بیماری پارکینسون در آینده میسر خواهد شد. پس از شناسایی آلفاسینوکلئین به عنوان عامل اصلی در ایجاد بیماری پارکینسون، دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که با کمک سیستم ایمنی بدن می‌توانند از تجمع پروتئین آلفاسینوکلئین در مغز جلوگیری کنند و همچنین می‌توانند با کاهش التهاب طبیعی بدن، التهاب بافت‌های عصبی را کاهش دهند که در نتیجه، با کاستن این التهاب، آسیب به سلول‌های عصبی را به حداقل برسانند.

دانشمندان بر این باورند که در طی ۱۰ سال، روش درمانی فارماکوژنتیک گسترش خواهد یافت. با پیشرفت‌هایی که علم ژنتیک تاکنون داشته، یک رشته‌ی جدید در فارماکولوژی شکل گرفته است که فارماکوژنتیک نامیده می‌شود. سرانجام در آینده به جای اینکه یک دارو برای همه ساخته شود، دانشمندان قادر خواهند بود بر اساس شرایط خاص و ویژگی‌های ژنتیکی هر بیمار، داروی خاص هر بیمار را تولید کنند که در این صورت، داروها اثربخشی بهتری خواهند داشت.

پارکینسون و درمان

یک روش دیگر برای درمان بیماری‌ها، استفاده از سلول‌های بنیادی خواهد بود. اگرچه در دهه‌ی ۹۰ میلادی آزمایش‌های بسیاری در این زمینه انجام شده که نتایج مختلفی در برداشته است؛ اما خوشبختانه امروزه این آزمایشات با جدیت بیشتری ادامه دارند تا از ظرفیت‌های بالقوه‌ی سلول‌های بنیادی برای درمان بیماری‌هایی مانند پارکینسون استفاده شود. دانشمندان بخشی از پیشرفت‌های خود در این زمینه را مدیون اکتشافی هستند که در سال ۲۰۰۷ اتفاق افتاده است. دانشمندان توانستند به یک نوع جدید از سلول‌های بنیادی دست یابند که سلول‌های بنیادی IPS نامیده می‌شوند؛ این سلول‌های بنیادی به محققان امکان می‌دهد که با استفاده از سلول‌های پوست بیمار، سلول‌های بنیادی کامل را رشد بدهند و تولید کنند. همه‌ی این تحقیقات دریچه‌ای تازه به سوی درمان بیماری‌ها گشوده و باعث شده است که محققان بتوانند مدل‌های سلولی بهتری برای آزمایشات خود تولید نمایند. از زمانی که اولین آزمایشات در مورد سلول‌های بنیادی انجام شده است، دانشمندان درباره چگونگی استفاده از سلول‌های بنیادی به اطلاعات بیشتری دست یافته‌اند. برخی از محققان درباره‌ی نتایج آزمایشات خود چنان امیدوار هستند که اعلام کرده‌اند به‌زودی نتایج تحقیقات آن‌ها روی انسان‌ها قابل آزمایش خواهد بود.

یک روش درمانی دیگر با استفاده از ویرایش ژنی خواهد بود. پیشرفت علم ژنیک در آینده فواید بسیاری خواهد داشت و یکی از مهم‌ترین آن‌ها، ایجاد روش‌های درمانی جدید است که با کاهش یا افزایش کد‌های ژنتیکی، به بیماران کمک خواهد کرد. روش درمانی کریسپر (CRISPR) روشی است که بر ویرایش ژنی تکیه دارد. در برخی از مقالات علمی، از تکنیک‌های ویرایش ژنی به عنوان آینده‌ی علم پزشکی یاد شده است. به‌تازگی و برای اولین بار، در کشور چین از روش درمانی کریسپر برای درمان سرطان ریه استفاده شده است؛ اما تحقیقات همچنان ادامه دارد تا از این روش برای شناخت بیشتر بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب و همچنین درمان بیماری‌هایی مانند پارکینسون نیز استفاده شود.

روش‌ درمانی که حداقل ۱۰ سال دیگر در دسترس خواهد بود
روش درمانی دیگری که دانشمندان امیدوارند در آینده به آن دست یابند، یک درمان قطعی برای پارکینسون است که احتمالا با استفاده از زیست‌شناسی مصنوعی میسر خواهد بود. دانشمندان تصور می‌کنند با استفاده از علم زیست‌شناسی مصنوعی می‌توانند نوع سلول‌ها را تغییر دهند؛ به طور مثال در مورد بیماری پارکینسون می‌توانند در منطقه‌ی مبتلا، دیگر سلول‌های سالم را به سلول‌های تولیدکننده‌ی دوپامین تبدیل کنند.

اگر همه‌ی این روش‌ها به شکست منتهی شوند، شاید ربات‌ها بتوانند مبارزه با بیماری‌ها را به سرانجام برسانند. وقتی به این نکته فکر می‌کنیم که چرا نتوانسته‌ایم بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان و بیماری‌های مغز و اعصاب را درمان کنیم، با عوامل و فاکتورهای بسیار ‌زیادی روبرو می‌شویم که باید در نظر گرفته شوند و در نظر گرفتن و پی‌بردن به همه‌ی این فاکتورها کار بسیار دشواری است. یکی از راه حل‌های این مشکل، کمک گرفتن از کامپیوتر است. همین حالا نیز کامپیوتر در تشخیص برخی از بیماری‌ها به انسان‌ها کمک می‌کند و از هوش مصنوعی در صنعت پزشکی استفاده‌های زیادی می‌شود. این پیشرفت‌ها همراه با تازه‌های نانوتکنولوژی، ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای کمک به دانشمندان دارند.

کاملا واضح است که برای رسیدن به درمان بیماری پارکینسون راه‌های بسیاری پیش روی ما قرار دارد؛ اما باید بدانیم که برای درمان سریع و کامل بیماری پارکینسون شاید هیچ راه حلی وجود نداشته باشد. ولی بدون شک، دانشمندان همچنان به مسیر خود ادامه خواهند داد تا روزی شاهد پیشرفت‌هایی قابل‌توجه در درمان بیماری پارکینسون باشیم که به طور حتم به میلیون‌ها بیمار کمک خواهد کرد. شاید بسیاری از افراد درباره‌ی این وعده‌ها و امیدهایی که برای درمان بیماری پارکینسون در آینده داده شده است، خوش‌بین نباشند؛ اما دلایل محکمی برای امیدواری به درمان این بیماری در آینده نه‌چندان دور وجود دارد. ‍

منبع FUTURISM
تگ ها HEALTH
تبلیغاتسئوپنل اس ام اسبازی اندروید
مقاله های مرتبط
نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد
نحوه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت روحی‌ کاربر را نشان می‌دهد

افسردگی اتصالات مغزی را تغییر می‌دهد
افسردگی اتصالات مغزی را تغییر می‌دهد

فلوراید در آب شرب شهری؛ ۴ باور نادرست
فلوراید در آب شرب شهری؛ ۴ باور نادرست

مطالب پیشنهادی از سراسر وبنیرو گرفته از کاپریلا
فیلم آموزشی طراحی وب با HTML
فیلم آموزشی طراحی وب با HTML

دوره های حضوری IT و برنامه نویسی
دوره های حضوری IT و برنامه نویسی

فیلم آموزشی طراحی قالب استاتیک برای سایت
فیلم آموزشی طراحی قالب استاتیک برای سایت

مطالب پیشنهادی از سراسر وبپیشنهاد توسط
عکسهای دیده نشده از مراسم معرفی کابینه هویدا به شاه
عکسهای دیده نشده از مراسم معرفی کابینه هویدا به شاه
انبارتکانی برندهای مشهور مد و پوشاک شروع شد!! تا ۸۵% تخفیف ویژه
انبارتکانی برندهای مشهور مد و پوشاک شروع شد!! تا ۸۵% تخفیف ویژه
یک روش ساده برای رفع سفیدی مو
یک روش ساده برای رفع سفیدی مو

۳ دیدگاه۱۵۰۰ کاراکتر باقی مانده
دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
نمایش دیدگاه‌ها

زوم‌ پلاس
معرفی بازی رومیزی Codenames
معرفی بازی رومیزی Codenames

طراحی محیط تجاری؛ فروشگاه کتاب با قفسه‌ بندی هندسی
طراحی محیط تجاری؛ فروشگاه کتاب با قفسه‌ بندی هندسی

بهترین بازی‌ های شطرنج اندروید
بهترین بازی‌ های شطرنج اندروید

بزرگ ترین کوه یخ شناور در کانادا
بزرگ ترین کوه یخ شناور در کانادا

۱۹ مرداد: ۶ میلیارد جمعیت در کره خاکی
۱۹ مرداد: ۶ میلیارد جمعیت در کره خاکی

واکنش منتقدان به فیلم The Dark Tower – برج تاریک
واکنش منتقدان به فیلم The Dark Tower – برج تاریک

تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی
تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی

حقایق جالب در مورد لیسبون، پرتغال
حقایق جالب در مورد لیسبون، پرتغال

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Sciario تا Midnight in Paris
آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Sciario تا Midnight in Paris

نقد سریال شهرزاد؛ قسمت هفتم، فصل دوم
نقد سریال شهرزاد؛ قسمت هفتم، فصل دوم

جدیدترین بررسی‌ها
بررسی آیپد پرو ۱۰.۵ اپل
بررسی آیپد پرو ۱۰.۵ اپل

بررسی نوکیا ۵
بررسی نوکیا ۵

بررسی ماوس لاجیتک M330 Silent Plus
بررسی ماوس لاجیتک M330 Silent Plus

جدیدترین مطالب
شهردار تهران انتخاب شد؛ محمدعلی نجفی وزیر سابق علوم و آموزش و پرورش
شهردار تهران انتخاب شد؛ محمدعلی نجفی وزیر سابق علوم و آموزش و پرورش

گوشی شیائومی می میکس ۲ احتمالا از نمایشگری کاملا بدون حاشیه بهره خواهد برد
گوشی شیائومی می میکس ۲ احتمالا از نمایشگری کاملا بدون حاشیه بهره خواهد برد

معرفی بازی رومیزی Codenames
معرفی بازی رومیزی Codenames

آموزش ساخت اپلیکیشن فیدخوان برای اندروید
آموزش ساخت اپلیکیشن فیدخوان برای اندروید

نظریه‌های بنیادی مدیریت و رهبری در کسب و کار
نظریه‌های بنیادی مدیریت و رهبری در کسب و کار

آغاز فروش شاسی بلند ساوانا تا پایان تابستان
آغاز فروش شاسی بلند ساوانا تا پایان تابستان

بودجه‌ تیم تحقیق و توسعه‌ اپل ۱۵ درصد افزایش یافت
بودجه‌ تیم تحقیق و توسعه‌ اپل ۱۵ درصد افزایش یافت

بیشتر بخوانید
شاتر

وقتی گیاهان بر مسیرهای عبور ما سایه می‌اندازند
این تصاویر ساخته شده‌اند تا حس اضطراب و دلهره ایجاد کنند
پروژه‌ های عکاسی: موج و موج سواری
پروژه‌ های عکاسی: روایتی متفاوت از بنگلادش
معرفی تأثیرگذارترین تصاویر تاریخ به انتخاب مجله تایم (بخش آخر)
مقالات خودرو

توربوشارژر و سوپرشارژر چیست؟ با سیستم‌ های پرخوران موتور آشنا شوید (بخش اول)
برترین فناوری های صنعت موتورسیکلت در ۳۰ سال اخیر (بخش دوم)
خودرو های کاملا الکتریکی واقعا چه‌ مقدار آلودگی ایجاد می‌‌کنند؟
با گیربکس های CVT آشنا شوید (قسمت اول)
آخرین نتایج جنگ رکوردهای صفر تا صد جهان
کجارو

برترین اپلیکیشن‌های اندرویدی ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۶
دیدنی های مشابه تایلند در ایران کدامند؟
در سفر هوایی چه رفتارهایی باعث مزاحمت می‌شود؟
آبی ترین سواحل دنیا که پیش از مرگ باید ببینید
بزرگ ترین کوه یخ شناور در کانادا
زومجی

گزارش روز اول سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
برندگان جشنواره فیلم فجر ۳۵ مشخص شدند؛ رکورد شکنی فیلم ماجرای نیمروز
هرآنچه در رابطه با فیلم Spider-man: Homecoming می‌ دانیم
معرفی انیمیشن کوتاه Presto – پرستو
بررسی بازی Tekken 7 از دید سایت‌های معتبر دنیا
داغ‌ترین مقالات هفته

چرا گوشی شما به‌ مرور زمان کند می‌شود
چرا گوشی شما به‌ مرور زمان کند می‌شود

۱۳۹۶/۰۴/۱۳
ام وی ام X22؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید
ام وی ام X22؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

۱۳۹۶/۰۵/۱۴
قیمت قطعی برلیانس C3 کراس اعلام شد؛ بروزرسانی: شرایط فروش اعلام شد
قیمت قطعی برلیانس C3 کراس اعلام شد؛ بروزرسانی: شرایط فروش اعلام شد

۱۳۹۶/۰۵/۱۷
کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی
تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی

۱۳۹۶/۰۵/۱۸
تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت
تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت

۱۳۹۶/۰۳/۲۴
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید

۱۳۹۶/۰۲/۰۹
گروه ها

بررسی ویدیویی
موبایل
بازی اندروید
اپلیکیشن و وب
زنگ تفریح
هایلایت
بررسی
خانواده زومیت

زومیت
کجارو
زومجی
جواب ۲۴
زورل
عضویت در خبرنامه

تایید
ایمیل خود را وارد کنید.
زومیت
زومیت توسط سرورهای شاتل میزبانی و پشتیبانی می‌شود
تولید و توسعه نرم‌افزار زومیت توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

زومیت در شبکه های اجتماعی

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زومیت تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.درباره ماتبلیغات در زومیتتماس با ما

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • عرضه روغن موتورهای بی کیفیت را به ۱۲۴ گزارش دهید
 • در جلسه غیرعلنی با رئیس‌کل بانک‌مرکزی چه گذشت؟ / پرداخت معوقات سپرده‌گذاران کاسپین
 • همه سپرده‌گذاران افضل توس، وحدت و البرز پول می‌گیرند
 • تکلیف بدهی های دولت و شهرداری باید روشن شود
 • تولید سه محصول جدید سیتروئن در ایران
 • مهدی آشنا مدیر اجرایی عکس جشنواره تئاتر فجر شد
 • پوتین فعالیت رسانه‌های آمریکایی در روسیه را محدود می کند
 • کمک‌های مردمی واصل‌شده به دفتر رهبری به حساب بنیاد مسکن واریزشد
 • هلاکت ۷ عضو القاعده در حمله پهپادی آمریکا در یمن
 • عکس/ دومین همایش محمد (ص) سفیر آشتی- تهران
 • سرنوشت برنامه «هفت» چه شد؟
 • زندگی مادر رئیس جمهور فیلم می‌شود
 • ادعای عجیب یک کارگردان درباره فیلم «لاتاری»
 • شکارچیان خرس قهوه‌ای در طالقان به اشد مجازات محکوم شدند
 • پرسپولیس تیم و برانکو مربی هفته شد
 • شمال کشور تا آخر هفته بارانی است
 • درگذشت بازیگر و مجری معروف +عکس
 • زلزله‌ ۴.۵ ریشتری دقایقی قبل سرپل‌ذهاب را لرزاند
 • سردترین استان‌های کشور کجا هستند؟
 • درگذشت عکاس خبری پیشکسوت در پاریس/ سرنشین معروف ترین و مهمترین پرواز ایرانی
 • حقوق‌های نجومی موضوع فیلم یک روحانی
 • تجمع سپرده‌گذاران کاسپین مقابل مجلس
 • نمایش ۴ فیلم ایرانی بدون اجازه در ارمنستان
 • طلاق نفیسه روشن؛ شایعه یا واقعیت؟
 • هشدار موشکی سپاه به اروپا+فیلم
 • نامجو مطلق: استقلال با شفر هدفمند بازی می‌کند
 • ربان‌های نارنجی بر سینه اعضای شورا+عکس
 • سرقت و تهدید با سرنگ آلوده به ویروس ایدز
 • جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سیف
 • اولین مرحله سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟
 • صدرنشینی در دقیقه خوشبختی/ دبل فرشید، بدون تشویق
 • در هوای برفی چگونه رانندگی کنیم؟
 • عربستان اینجوری آچمز شد!
 • زلزله به تهران نزدیک می‌شود!
 • مشایی بست نمی نشیند؛چون درخت است بست می ایستد!/صبح کلپچ می زنیم،ظهر هم کباب،بعدش بست می چسبونیم
 • زلزله در وزارت خارجه آمریکا: تیلرسون سیاهپوستان را اخراج می‌کند
 • “شبانه مرا از کشور بیرون کردند/ احمدی‌نژاد هرچه به دهانش می‌آمد می‌گفت”
 • فریب مشتریان با حراج جمعه سیاه!
 • تشخیص چهره آیفون ۱۰ چطور فریب خورد؟
 • بارش برف و برودت هوا برخی مدارس ‌فاروج را تعطیل کرد
 • واگذاری کودکان زلزله‌زده؟
 • کاربرد جدید تفالۀ قهوه
 • دهمین زمین‌لرزه‌ی مهران از ابتدای آذر
 • جیب‌بری مدرن سعودی
 • حریری: بحران لبنان نیت‌های برخی را برملا کرد
 • هشدار آمریکا به پاکستان
 • واکنش ایران به ادعای تازه آمریکا
 • کمبود فیبر در بدن و ۶ هشدار جدی
 • با قایق تفریحی “جکی چان” سفر کنید +‌تصاویر
 • تهدید یاران احمدی‌نژاد به انتشار فیلم افشاگرانه/مشایی چه کسی را تهدید کرد؟
 • با این روش‌ها سوزش سرِ دل را از بین ببرید
 • پاسخ رهبر انقلاب به چند استفتاء/ حکم عقد موقت در فضای مجازی
 • تصاویر/ روزنامه‌های یکشنبه ۵ آذر ۹۶
 • مقایسه قیمت آب در ایران و جهان
 • فیلم/ پاسخ حاج سعید قاسمی به سیاسی بازی در زلزله کرمانشاه!
 • فیلم/ معرفی اسلام آمریکایی! توسط فرقه صادق شیرازی
 • پوستر «سرداران سربلند» به مناسبت پیروزی بر داعش +عکس
 • تعطیلی مدارس ابتدایی قوچان بر اثر بارش برف و سرما
 • یونیسف: هر ۱۰ دقیقه یک کودکی یمنی می میرد
 • اسراف و اثرات منفی آن بر فرد و جامعه +عکس
 • غیبت کردن یعنی چه و در چه مواردی مجاز است؟
 • عوامل عصبانی کننده کودکان
 • ممنوعیت ذبح دام به مدارس تهران ابلاغ شد
 • شهاب حسینی شهروند افتخاری شد +عکس
 • تصویری خاص از گفتگوی رهبر انقلاب با یکی از زلزله‌زدگان کرمانشاه
 • مخالفت علی مطهری با تعطیلی ۶ آذر/ تعداد تعطیلی ها کمتر شود
 • توافق شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان برای ساخت دوباره پلاسکو
 • توصیه رهبر انقلاب به مرد خانه
 • عکس/ روند پیشرفت صحن حضرت زهرا (س) و زمان پایان پروژه
 • «عبدی‌شو» برنامه تلویزیونی جدید با اجرای «اکبر عبدی»
 • فیلم/ رونمایی فیلم داستانی «حقوق نجومی» به کارگردانی«عمران چراغی»
 • ناگفته‌هایی از حضور سردار سلیمانی در سوریه
 • سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در کشور دود می‌شود +عکس
 • هجوم خریداران آمریکایی به فروشگاه‌ها +عکس
 • رونمایی از اولین محصول سایپا-سیتروئن در ایران /عکس
 • آمار آسیب‌های اجتماعی در مدارس
 • مدیرعامل بانک صادرات کارآفرین برتر شد
 • جدول لیگ برتر در پایان هفته سیزدهم + نتایج کامل
 • اعتقاد به جادوگری و نفوذ شیطان با آزار و اذیت کودکان مرتبط است
 • واکسیناسیون کزاز تمام مجروحان زلزله غرب کشور/ تأمین داروهای موردنیاز بیماری های واگیر
 • راه‌اندازی نمایشگاه فرهنگ ایرانی در خیابان تهران در سئول
 • امروز برای نیاز ۳۰ سال آینده ایرانی‌ها فکری شود
 • فیلم/ برد ارزشمند استقلال مقابل گسترش فولاد
 • ۶۰ درصد زنان آمریکایی قربانی آزار و اذیت جنسی
 • ۳ جلسه محرومیت تعلیقی برای مسلمان و غفوری
 • عکس/ بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه با لوازم التحریری سپاه
 • چاپ کتاب درباره آیه ای جنجالی در قرآن
 • علی دایی و جواد خیابانی همکار شدند!
 • نون سانتی هم رسید!
 • روحانی: از فردا بودجه سال آینده در دستور کار دولت است
 • شهدای مدافع حرم افغانستانی و ایرانی را باید با یک چشم نگاه کرد
 • شیوه های نوین تدریس کلاسی
 • نمایش انیمیشن جذاب ایرانی به زودی در سینما
 • تارتار: پرسپولیس از تک موقعیتش استفاده کرد
 • درخواست مردمی برای گنجاندن روز ملی «شهدای مدافع حرم» در تقویم
 • پیام تبریک «تیپ زینبیون» به سردار سلیمانی
 • «سایه‌بان» امشب روی آنتن می‌رود +تیزر و عکس
 • برتری سایپا مقابل مشکی‌پوشان با ۵ اخراجی
 • دختر بسیجی ۸ ساله، نامزد اعزام به مسابقات حفظ قرآن دبی
 • بازگشت بازیگر ممنوع الفعالیت به تلویزیون