آن روی تاریک بازی «پوکمون گو» و مواجه شدن با اجساد و ارواح

بیشتر بدانید. بهتر سفر کنید
person
کجارو arrow_drop_down مجله arrow_drop_down هتل
جستجو :

به دنبال چه هستید؟
مقصد :

کشور ، شهر و …
arrow_drop_down
جستجو
آن روی تاریک بازی «پوکمون گو» و مواجه شدن با اجساد و ارواح

مریم اصلانی | پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
خانهسفرگوناگون
فیس‌بوک توییتر تلگرام
داستان‌های زیادی پیرامون روی تیره و تار بازی محبوب این روزها یعنی «پوکمون گو» (Pokemon Go) بر سر زبان‌ها است. در خلال جستجو برای پیدا کردن هیولاهای این بازی، مردم با چیزهای ناخوشایندی هم روبرو شدند. در این مدت چندین جسد کشف شده، تعدادی از مردم حین جستجو و به دلیل حواس‌پرتی با اتومبیل تصادف کردند و حتی گروهی مورد سرقت قرار گرفتند. اما در کنار این حوادث غیرمنتظره، گروهی نیز تجربیاتی از نوع ماورایی را از سر گذرانده‌اند. در ادامه با کجارو همراه باشید.

تبلیغات
رزرو هتل در سراسر جهانبلیط هواپیمابلیط هواپیما با تخفیف، تراولچیرزرو هتل
کمتر کسی است که این روزها نام بازی «پوکمون گو» به گوشش نخورده باشد، بازی متفاوتی که از همان نخستین روزهای عرضه، شگفتی‌ آفرین شد و به سرعت مورد توجه عموم قرار گرفت. پوکمون در ابتدا بازی ویدیویی بود که توسط شرکت ژاپنی «نینتندو» ارائه شده و به دنبال کسب اقبال عمومی در قالب انیمیشن و فیلم سینمایی نیز عرضه شد. این روزها اما هیولاهای پوکمونی، پلی بین دنیای مجازی و واقعیت زده و به سرگرمی جدیدی تبدیل شده‌اند.

بازی پوکمون گو

شرکت آمریکایی «نیانتیک» (Niantic) در همکاری با شرکت نینتندو، بازی جدیدی در قالب واقعیت افزوده و در پلتفرم‌های iOS و اندروید طراحی کرده است. این اپلیکیشن رایگان به بازیکنان فرصت می‌دهد تا هیولاهای خود را حین جستجویی مهیج پیدا و به مجموعه خود اضافه کنند. با استفاده از «GPS» و دوربین گوشی می‌توان به شکار این هیولاهای مخفی شده رفت. این بازی بخش قابل توجهی از کودکانی را که به بازی کردن روی کاناپه عادت کرده بودند، واداشت تا از جای خود برخاسته و در بیرون از منزل به جستجو بپردازند. هر چند باید گفت بزرگسالان هم چندان از این موج فراگیر عقب نمانده و به رقابت با یکدیگر پرداختند.

بازی پوکمون گو

البته این بازی جذاب، به دلیل حال و هوای خود، برای بازیکنان خطراتی نیز به همراه دارد. در واقع به نظر می‌رسد گاهی مردم حین بازی سر از جاهای خطرناکی در می‌آورند. این روزها فضای مجازی شاهد تصاویری از بازیکنانی است که در خطرناک‌ترین مکان‌ها در حال جستجوی هیولاها هستند. اخبار بسیاری در این مورد منتشر شده است. به‌عنوان مثال دو مرد حین بازی از بلندای یک صخره به داخل اقیانوس سقوط کردند. تعدادی تصادف رخ داد، آن هم فقط به خاطر این که افراد حین رانندگی، همزمان به دنبال هیولا بودند. یک جوان جستجوگر چاقو خورد و عده‌ای نیز مورد دستبرد سارقان قرار گرفتند.

تصادف خودرو به دلیل بازی پوکمون گو

اما کار به اینجا ختم نشد. مردم مشتاق بی‌خبر از آنچه در دنیای پیرامون‌شان در جریان است، به جستجو می‌پردازند. در واقع آنها در این گونه مواقع تنها به صفحه گوشی خود خیره شده‌اند و خبر ندارند قدم به کجا می‌گذارند. همین امر باعث کشف چندین جسد شد، اجسادی که معلوم نیست آیا قربانی همین بازی شده‌اند یا خیر؟

کشف جسد مردی غرق شده حین بازی پوکمون گو

به‌عنوان مثال دختر جوانی حین بازی، موفق به کشف یک جسد شد. «شایلا ویگینز» (Shayla Wiggins) دختر نوزده ساله که همراه مادرش تعطیلات تابستانی خود را در یک پارک تریلر می‌گذارند، به شبکه خبر «County 10 News» گفت زمانی که برای پیدا کردن هیولا به منابع آب طبیعی رفته بود، با جسد مردی مواجه شد. او که در اطراف پل قدم می‌زده با جسمی شناور روی آب روبرو و با نگاهی دقیق‌تر متوجه شد این جسم در واقع جسد غرق شده یک مرد است. او با شماره اضطراری ۹۱۱ تماس گرفت و مأموران بلافاصله خود را به محل رساندند. شواهدی دال بر حضور مرد در همان ناحیه کشف جسد وجود داشته و به نظر می‌رسد شاید از همان نقطه به داخل آب افتاده است. البته معلوم نیست که آیا این فرد هم حین بازی به داخل آب سقوط کرده یا به دلیل سانحه این اتفاق افتاده است.

کشف جسد مردی غرق شده حین بازی پوکمون گو

اما این تنها یک نمونه است. در خبری دیگر سه زن که به دنبال کشف هیولا در «پارک سن دیه‌گو» (San Diego park) بودند، موفق به کشف جسدی شدند که در میان بوته‌ها افتاده بود. بنابر بررسی‌های صورت گرفته توسط پلیس محلی، مرگ او به دلایل طبیعی رخ داده است، هر چند تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. مورد مشابه دیگری نیز از پیدا شدن یک جسد شناور در پارک نیو همپشایر خبر می‌دهد. البته در این میان اخبار خوبی نیز به گوش می‌رسد. به‌عنوان مثال دو مرد حین بازی موفق شدند در دستگیری یک کودک آزار به پلیس «سونوما کانتی» (Sonoma County) کمک کنند.

کشف جسد حین بازی پوکمون گو

مقاله مرتبط:

تمام مقالات گردشگری وحشت
این رخدادها تا حدی طبیعی است، مخصوصا با توجه به تب بالای این بازی که این روزها گریبان‌گیر بسیاری شده است. اما روی دیگر این سکه، مواجه شدن با چیزهایی است که کمتر کسی انتظار آن را می‌کشد. ارواح و اشباحی که در این هنگامه، فرصتی مناسب برای ابراز وجود پیدا کرده‌اند. در ادامه به دو ماجرا می‌پردازیم که توسط بازیکنان شرح داده شده‌اند، البته تصدیق درستی یا نادرستی این داستان‌ها از عهده ما خارج است.

دختر خون آلود پارک گریفیث

یکی از این بازیکنان که ما او را «آدام» (Adam) می‌نامیم، چنین تجربه‌ای را پشت سر گذاشته و در گشت و گذار خود با چیزی بسیار ناخوشایند و وحشتناک مواجه شد. آدام از جمله کسانی است که در کودکی به بازی پوکمون علاقه‌ی بسیاری داشته و هرگز حتی یک قسمت از برنامه را که در آن زمان از تلویزیون پخش می‌شد، از دست نداده است. وقتی او در مورد بازی «پوکمون گو» شنید، نوستالژی‌های دوران کودکی برایش زنده شده و در نتیجه همچون میلیون‌ها آمریکایی دیگر، این اپلیکیشن را دانلود کرده و به جستجو پرداخت. او در یکی از این گشت و گذارها سری به پارک گریفیث (Griffith) زد تا ببینید چه چیزهایی کشف خواهد کرد، بی‌خبر از آنکه شاید با چیزی مواجه شود که اصلا انتظارش را ندارد.

مواجهه با روح پارک گریفیث حین بازی پوکمون گو

اواخر عصر بود و چیزی تا زمان تاریکی هوا باقی نمانده بود، آدام در حال گشت و گذار در پارک بود و در عین حال متوجه بود که مردم دیگری نیز همچون او در حال جستجو هستند. آدام غرق شادمانی بود، چرا که در دوران کودکی دوست داشت نسخه‌ واقعی پوکمون را بازی کند و اکنون این شانس به او رو کرده بود. او در میان درختان تناور و پر شاخ و برگ قدم می‌زد که ناگهان احساس کرد چیزی به گردنش کشیده شد. او به عقب برگشته و به پشت سر خود نگاه کرد. اینجا بود که در پیش چشمان او زنی جوان با چشمانی به رنگ زرد پدیدار شد.

مواجه شدن با ارواح حین بازی پوکمون گو

در آن زمان او متوجه شد که خراش ایجاد شده روی گردنش به اندازه‌ای عمیق است که خون از آن جاری شده است. ترس بر وجود او مستولی شده بود و در همان لحظه زن رو به سوی آدام کرده و با صدای هیس هیس مانند گفت: «تو به اینجا تعلق نداری».

مواجه شدن با روح

دیگر بازیکنانی که در همان حوالی در حال جستجو بودند، با دیدن آدام حس کردند اتفاقی افتاده و برای کمک به سراغ او آمدند. آدام وحشت‌زده در مورد زن عجیبی که به او حمله کرده و سپس غیبش زده بود توضیح داد. در همان زمان یکی دیگر از پسرها گفت دوستانش در سرویس بهداشتی پارک با دختری غرق در خون مواجه شده‌اند که در حال خط خطی کردن دیوار بوده است. ظاهرا او از این‌که مردم به پارک هجوم آورده، به زمین او تجاوز کرده و آرامشش را مختل کرده‌اند، ناخشنود بوده است.

پارک گریفیث

آنها ابتدا این را یک شوخی تصور کردند، اما بعد از آن‌که آن دختر ناگهان از نظر محو شد، فکر کردند شاید این روح کسی است که مدت‌ها قبل، جایی همان احوالی کشته شده است .

البته این تنها یک نمونه بود، داستان‌های زیادی در مورد مواجه شدن با چیزهای عجیب و غریب حین این بازی موجود است. اگرچه از همه‌گیر شدن این بازی مدت کوتاهی می‌گذرد، اما هر روز میلیون‌ها نفر مشغول این بازی هستند. این بازی ممکن است بازیکن را به جایی هدایت کند که شاید چندان شلوغ و پر رفت و آمد نباشند. داستان بعدی ما به چنین جایی اختصاص دارد.

جاده بلک استار کنین

جاده‌ی «بلک استار کنین» (Black Star Canyon Road)، مکانی زیبا برای گشت و گذار است، جایی که می‌توان از مناظر طبیعی لذت برد. اما اخیرا مردم در سفر به این ناحیه، نه به مناظر اطراف که بیشتر به صفحه‌ گوشی خود خیره شده و در این مکان پرسه می‌زنند و شاید همین امر، سبب دردسرهای زیادی در این منطقه شده است.

بلک استار کنین

حین عبور در این منطقه با علامت‌های بسیاری مواجه می‌شوید که مردم را از ورود غیرمجاز و تجاوز به املاک شخصی بازمی‌دارد، حتی ممکن است صدای فریاد کشیدن از سر نارضایتی نیز به گوش برسد. هرچند کلانتری ناحیه‌ی «او رنج کانتی» (Orange County) اعلام کرد همه‌ی مسیرها باز استوکسی مانع بازدیدکنندگان نمی‌شود. درواقع باید گفت بسیاری از این علامت‌ها، متعلق به مدت‌ها قبل است؛ زمانی که ساکنان قدیمی سعی داشتند مردم را از زمین‌های خود دور کنند. بسیاری از این تابلوها با گلوله سوراخ‌سوراخ شده‌اند، اما البته این چیزی نیست که باید نگرانش بود، چراکه به‌هرحال ساکنان محلی تا حدی به اوضاع عادت کرد‌ه‌اند. اما چیزهای دیگری هستند که نه‌تنها به سروصدا و رفت‌وآمدها عادت ندارند، بلکه این روزها بسیار خشمگین و عصبانی هم شده‌اند. بله، صحبت از ارواحی است که به یمن این بازی، از خواب آرام خود برخاسته و کینه‌توزانه اعلام وجود می‌کنند.

مراقب بازی پوکمون گو باشید

ارواح ناراضی از این همه شلوغی خسته شده‌اند. هر چند ممکن است سیگنال‌های موجود در این ناحیه نیز بر این خشم افزوده باشد. بسیاری از بازیکنان پوکمون گو از مواجه شدن با چیزهایی عجیب گزارش داده‌اند. شاید ارواح و اشباح، کسی به درستی نظری ندارد، اما دست کم این چیزی است که افراد حس کرده‌اند. همچنین شماری با پیکره‌هایی شبح گون و سایه‌مانند روبرو شده و حتی صداهایی عجیب و ترسناک به گوش‌شان رسیده است.

دردسرهای بازی پوکمون گو

در حالت کلی این‌گونه تصور می‌شود که ارواح می‌توانند تأثیری هر چند جزئی بر دنیای ما داشته باشند. آنها ناگهان ظاهر شده و مردم را وحشت زده می‌کنند و شاید در این میان چیزهایی را هم حرکت دهند و البته نه چیزی بیشتر از این. اما به لطف ازدحام و شلوغی ناشی از این بازی، ارواح اکنون بی‌پروا و البته خشن‌تر شده‌اند. ظاهرا به نظر می‌رسد به هر اندازه که «پوکمون گو» همه‌گیرتر شود، فرصت بیشتر و البته بهتری برای ارواح مهیا می‌شود تا قدرت‌های فرامادی خود را به رخ موجودی فانی به نام انسان بکشند.

ارواح و اشباح

فارغ از صحت و سقم این داستان‌ها، گزارش حوادث رخ داده تاکنون هشداری است به آن دسته از افرادی که غرق این بازی محبوب و پرطرفدار شده‌اند. شاید باید دفعه بعدی که به جستجوی این مخلوقات بامزه رفتند، کمی بیشتر احتیاط کنند. چون معلوم نیست با چه چیزهایی مواجه خواهند شد؟ اتفاقات فراوانی در اطراف ما رخ می‌دهد که یگ لحظه غفلت از آنها، ممکن است باعث یک عمر پشیمانی شود. شاید هم بهتر است همین الان این بازی را پاک کرده و از زندگی آرام و البته ایمن لذت برد.

نظر شما در این مورد چیست؟ شما تا چه حد به درستی این داستان‌ها باور دارید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات خود را درباره این بازی و اتفاقات پیرامون آن با ما و سایر خوانندگان کجارو به اشتراک بگذارید.

فیس‌بوک توییتر تلگرام
منبع backpackerverse backpackerverse
برچسب‌ها ترسناک مکان‌های ترسناک گردشگری وحشت
مطالب مرتبط
آشنایی با سرنوشت عجیب دو جزیره در کروواسیتأثیر دنیای گردشگری وحشت بر سرنوشت یک کلیساسایه مرگ بر فراز جزیره شیطان در گویان فرانسهقتلی وحشیانه در کلیسای تثلیث مقدس در بروکلین نیویورکقلعه تسخیر شده وولفسگ در منطقه باواریا آلمانسوزاندن موجودی اهریمنی در سانتافه، آیینی جالب در نیومکزیکوارواح ساکن کاخ زیبا و تاریخی همپتون کورت انگلستانهتل چلسی، معروفترین هتل تسخیر شده نیویورک۲۰ جاذبه‌ گردشگری وحشت مطرح در آمریکا (قسمت دوم)
الی گشت

متن دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
دیدگاه ها ۲۰refresh
قدیمی
جدید
رأی موافق
رأی مخالف
مهرداد توانا
مهرداد توانا | یک سال پیش | لینک
این پوکمون گو داره با دنیا چیکار می کنه؟

۱thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
پیام مرادی
پیام مرادی | یک سال پیش | لینک
@مهرداد توانا
من ۶۱ پوکیمون دارم

۱thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
مهرداد توانا
مهرداد توانا | یک سال پیش | لینک
@پیام مرادی
شما چجوری بازی می کنی؟ من هر کاری می کنم واردش نمیشه

۱thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
مهرداد شاکی
مهرداد شاکی | یک سال پیش | لینک
دیشب تا صبح تو پارک ملت بودم دقیقا از ساعت ۴ بعداظهر از حقانی شروع به گشتن کردم رسیدم به پارک طالقانی پل طبیعت آب آتش بوستان نوروز میدان ونک خ ولیعر و در آخر تا ساعت ۵ صبح با بازیکن های دیگه تو پارک بودیم

کجارو واقعا این ترجمه ها هیچ ارزشی ندارند روح ؟؟؟؟ جن ؟؟؟؟ زن چشم زرد جمع کنید این مسخره بازی رو ی عده متوهم ی چیزی میگنن و شما هم ترجمعه میکنید و خرافه پرستی رو به خرد اون کودک ایرانی میدید که الان داره این پست رو میخونه

۵thumb_up | 3 thumb_down reply lightbulb_outline
Reza0088
Reza0088 | یک سال پیش | لینک
@mehrdad2200
بله ، بنده هم همین نکته رو میخواستم عرض کنم.
برای چیز های بیهوده وقت نذارین.
حتما دیدن این بازی داره اونارو از کارو زندگی میندازه ، اومدن این چرت و پرتا رو گفتن.
چیز های بی اساس و بی پایه.

۲thumb_up | 3 thumb_down reply lightbulb_outline
Goldenstarc
Goldenstarc | یک سال پیش | لینک
@mehrdad2200

احسنت

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
سیامک احدی
سیامک احدی | یک سال پیش | لینک
@mehrdad2200
سلام دوست عزیز…

سپاس از نظرتون…

این خیلی خوبه که شما هم مثل من به خرافه اعتقادی ندارید. ولی همون طور که مستحضرید نظر قاطع دادن درباره موضوعی نیاز به تخصص داره. این گزارش مهر تایید بر هیچ چیزی نمیزنه و فقط داره خبری رو انتقال میده. از طرفی یکی از شاخه های بسیار مهم گردشگری امروز گردشگری وحشت یا Haunted Tourism هست که متاسفانه در کشور ما مهجور مونده. دلیلش هم اینه که در کشور ما خرافه به معنای واقعیش وجود داره و خیلیا به انواع خرافه قلبا اعتقاد دارن… (ادامه در کامنت بعدی)

۷thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
سیامک احدی
سیامک احدی | یک سال پیش | لینک
@سیامک احدی
… به همین دلیله که افراد آگاه تری چون شما خیلی موضع دارید نسبت به مساله خرافه. ضمن تحسین شما به خاطر خرافه پرست نبودن و آگاهیتون خدمتتون عرض می کنم که پرداختن به موضوع گردشگری وحشت در ایران برای اولین بار در کجارو داره اتفاق میفته. اصلا مساله اعتقاد واقعی به این موضوع نیست. در واقع یک خرافه اینچنینی با وجود این که میدونیم خرافه هست یک منطقه رو از نظر توریسم جذاب می کنه… (ادامه در کامنت بعدی)

۷thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
سیامک احدی
سیامک احدی | یک سال پیش | لینک
@سیامک احدی
… به همون دلیلی که خیلیا دوست دارن فیلم ترسناک ببینن (با وجود این که میدونن دروغه) دوست دارن جاهای اینچنینی رو هم بازدید کنن. امیدوارم تونسته باشم موضوع رو براتون به خوبی بیان کنم.

سپاس از شما

۸thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
reza796
reza796 | یک سال پیش | لینک
@mehrdad2200
سخت نگیرید بابا این سایت مسایلی که مربوط به پوکمون هستش رو ترجمه میکنه وتوسایت میزاره حالا ما به دنیای غیر ارگانیکها اعتقاد داشته باشیم یا نداشته باشیم چیزی عوض نمیشه وندیدن ما دلیل بر وجود نداشتن اونها نمیشه ومنم تا سالها نظر شمارو داشتم ولی یه دفه چیزهایی دیدم که در مورد هر چیزی که سررشته ندارم هیچ نظری نمیدم
موفق باشید

۳thumb_up | 1 thumb_down reply lightbulb_outline
ahura20
ahura20 | یک سال پیش | لینک
جای تاسف داره از سایتی که تحت حمایت zoomit که یه سایت علمی اینطور مطالب بی پایه اساس و قرون وسطی رو ترجمه کنه صرف گزارش یه عده ادم روانی متوهم که از شدت مصرف کوکایین و ماری جوانا به این روز افتادن نباید باعث ایجاد ترس و دلهره در بین مخاطبان بشید به این نکته دقت کنید که ممکنه مخاطب شما یه نوجوان باشه خوندن این مطالب اونم از این سایت ممکنه زمینه ساز ایجاد خیلی از اختالات روانی بشه و بازار خرافات و رمالی رو گسترش بده انتظار میره در انتخاب مطالب دقت بیشتری کنید و ملاک رو بازدید بیشتر قرار ندید

۲thumb_up | 6 thumb_down reply lightbulb_outline
سیامک احدی
سیامک احدی | یک سال پیش | لینک
@ahura20
اهورای عزیز. سپاس از نظرتون

ابتدا بگم که سیستم کامنت ما به شکلی هست که اگر به تازگی اقدام به کامنت گذاشتن کرده باشید نیاز به تایید کامنت هست و این موضوع کمی زمان میبره. در مورد پاسخ به کامنتتون هم ازتون خواهش می کنم پاسخ من به مهرداد عزیز رو در بالا بخونید.

سپاس

۳thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
ahura20
ahura20 | یک سال پیش | لینک
معلومه فقط نظرات افرادی که ازتون تعریف و تشکر کنن رو میزارید بهتر یکم انتقاد پذیر باشد فقط به خاطر اینکه پاسخی به خرافاتتون داده باشم عضو سایتتون شدم و وقتی میبینم اینطور با نظر مخالفتون برخورد میکنید از کارم پشیمون شدم

0thumb_up | 4 thumb_down reply lightbulb_outline
Saeidsp
Saeidsp | یک سال پیش | لینک
یه سری یه جوری شاکی شدنو بدو بیراه میگن انگار طلبکارن!! تا کی میخوایم فقط بشینیم هی بدو بیراه بگیم به بقیه؟! آقا مگه از جیب جنابعالی خرج شده این مطلب نوشته شده؟! ایشون زحمت کشیدن یه خبری چه درست چه غلط ترجمه کردن و در اختیار بقیه قرار دادن شما خوشت نمیاد نخون کسی اجبار نکرده

۱thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
mehdimj
mehdimj | یک سال پیش | لینک
این پست رو از کانال تلگرامی zoomit پیدا کردم و خواندم
الان ساعت ۰۲:۰۸ دقیقه بامداد روز ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ هستش و دیگه فکر نکنم تا طلوع آفتاب بخوابم :((

۲thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
M. Samin
M. Samin | یک سال پیش | لینک
دوستان 🙂 شاید باورتون نشه، ولی منم تو خونه یه جن خونگی دارم که بعضی وقتا با هم گل کوچیک میزنیم :دی

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
nobody
nobody | یک سال پیش | لینک
«تو به اینجا تعلق نداری»
جمله معروف تقریبن تمام فیلم های ترسناک 🙂

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
amirhosseintt
amirhosseintt | یک سال پیش | لینک
سلام، میشه بگین چجوری وارد این بازی میشید من هر کاری میکنم هیچ پوکمونی رو رو نقشه پیدا نمیکنم

لطفاً جواب بدین خیلی ضروریه

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
مهرداد شاکی
مهرداد شاکی | یک سال پیش | لینک
متاسفانه اون هکه دیر نظرم تایید میشه که بعد دو هفته دیدم به کامنتم جواب دادید مرسی از آقای احمدی عزیز

یکی از دوستان میگه در مورد هر چیزی که سررشته ندارم هیچ نظری نمیدم عزیز هر کی میتونه برا من این توهمات رو ثابت کنه من حاضرم

بدبختی اینجاست فکر میکنن خرافه و خرافه پرستی هم سررشته میخواد !!!!!!!!!!!!

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
هادی
هادی | ۴ ماه پیش | لینک
سلام آقایون درباره این بازی بگم که در شب ارواح و پاکمون های ترسناک به بازی میان یک پاکمون ترسناک تو بازی هست که دارکریا نام دارد به انگلیسی میشه darkria اگه تو اینترنت سرچ کنید میفهمید و من فکر کنم که این افراد این پاکمون رو با ارواح اشتباه گرفتن

0thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
ایوار

بنر همسفران البرز

ایژین

جدیدترین مقالات
شهرک آسمان خراش های گلی؛ یمن
آسیا
شهرک آسمان خراش های گلی؛ یمن
سال گذشته ۹ میلیون ایرانی به خارج سفر کردند
اخبار
سال گذشته ۹ میلیون ایرانی به خارج سفر کردند
دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ‌ترین چشمه آب گرم جهان
طبیعت گردی و ماجراجویی
دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ‌ترین چشمه آب گرم جهان
دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)
جهانگردی
دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)
صدور ویزای اربعین از امروز آغاز شد
اخبار گردشگری ایران
صدور ویزای اربعین از امروز آغاز شد
عقبه، تنها شهر ساحلی اردن
جهانگردی
عقبه، تنها شهر ساحلی اردن
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
سفر
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
بازگشت ۴۴۶ شی تاریخی به موزه ملی ایران
اخبار گردشگری ایران
بازگشت ۴۴۶ شی تاریخی به موزه ملی ایران
رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا
طبیعت گردی و ماجراجویی
رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا
تماشا کنید: تجربه طعم خوش غذای یزدی در رستوران لتیر
اختصاصی کجارو
تماشا کنید: تجربه طعم خوش غذای یزدی در رستوران لتیر
راهنمای سفر
راهنمای سفر به والنسیا، اسپانیا راهنمای سفر
راهنمای سفر به والنسیا، اسپانیا
راهنمای سفر به فرانسه راهنمای سفر
راهنمای سفر به فرانسه
راهنمای سفر ارزان به برزیل راهنمای سفر
راهنمای سفر ارزان به برزیل
راهنمای سفر به نیواورلئان؛ لوئیزیانا آمریکا راهنمای سفر
راهنمای سفر به نیواورلئان؛ لوئیزیانا آمریکا
راهنمای سفر به کیف، اوکراین راهنمای سفر
راهنمای سفر به کیف، اوکراین
راهنمای سفر به استکهلم؛ سوئد راهنمای سفر
راهنمای سفر به استکهلم؛ سوئد
راهنمای سفر به آذربایجان غربی (قسمت اول) راهنمای سفر
راهنمای سفر به آذربایجان غربی (قسمت اول)
راهنمای سفر به ونکوور ؛ کانادا راهنمای سفر
راهنمای سفر به ونکوور ؛ کانادا
راهنمای سفر به برزیل راهنمای سفر
راهنمای سفر به برزیل

به دنبال چه هستید؟
تمامی حقوق متعلق به کجارو است. نقل یا کپی از مطالب کجارو تنها با اجازه کتبی از کجارو امکان پذیر است.

راهنمای سفر

راهنمای سفر به امان؛ اردن
راهنمای سفر به امان؛ اردن
راهنمای سفر به آکسفورد، انگلستان
راهنمای سفر به آکسفورد، انگلستان
راهنمای سفر به فلورانس؛ ایتالیا
راهنمای سفر به فلورانس؛ ایتالیا
راهنمای سفر به گلستان؛ گرگان
راهنمای سفر به گلستان؛ گرگان
محبوب ترین شاخه‌ها

جهانگردیایرانگردیراهنمای سفربرترین هاغذاویدیواخبارتبلیغات در کجارو
خانواده ما

تولید و توسعه نرم‌افزار کجارو توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • پرداخت بیمه در دوران سربازی چگونه است؟
 • تجزیه عراق سیاست کشورهای غربی برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه است
 • تعداد گالری‌های صنایع دستی افزایش می‌یابد/ ارائه تسهیلات حمایتی
 • کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری ۹۶ منتشر شد
 • اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به وسیله داعش سقوط می کرد
 • مراسم جشن شکوفه ها آغاز شد
 • حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد
 • انتقاد لاوروف از اظهارات ضد ایرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
 • اهمیت استراتژیک استان «الأنبار» عراق/ پیروزی جدید در راه است
 • کوچ سپرده های بانکی به بازارمسکن تا چندماه آینده/شوک قیمتی نداریم
 • لحن و رفتار ترامپ همه زمینه‌های مثبت را از بین می‌برد
 • مزاحمت‌های پیامکی متوقف نشد/اهمال در اجرای مصوبه شورای فضای مجازی
 • کدام سریال ها در محرم ۹۶ پخش می شوند؟ + تصاویر
 • وزارت اطلاعات سرویس‌های خارجی غیرعلمی را شناسایی می‌کند
 • آمانو در مقام خود ابقا شد
 • کشف تریاک از معده مسافر پرواز زاهدان – مشهد
 • تهدید مضحک ترامپ: از برجام خارج می‌شویم!
 • سیاست برجامی ترامپ؛ از خروجی تخیلی تا شرط و شروط برای ماندن + تصاویر
 • فهرست سخنرانان روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل
 • از اولتیماتوم ترامپ به آمانو تا افزایش تنش در شبه جزیره کره
 • قانون شکنی در استقلال از نوع وتوی مصوبات/نخستین مدال جهانی والیبال ایران/جانشین اصلی منصوریان پس از برکناری
 • سه شهر ایران ثبت جهانی شدند
 • مرگ وحشتناک اپراتور بر اثر سقوط جرثقیل + فیلم
 • جنگ آمریکا و ایران تا چه حد محتمل است؟
 • تعداد بیکاران کشور به ۳میلیون و سه هزار نفر رسید
 • بازتاب هشدار رهبر معظم انقلاب به آمریکا درباره هرگونه حرکت اشتباه در قبال برجام
 • خون در خیابان‌های راخین جاری است/ مسلمانان میانمار روزهای سختی در پیش دارند
 • تیلرسون: در صورت کارساز نبودن تلاش‌های دیپلماتیک، اقدام نظامی تنها راه حل مقابله با کره شمالی است!
 • استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است
 • فرمول ویژه نتانیاهو به ترامپ درباره لغو یا تغییر برجام
 • کاهش اختیارات شهردار تازه کار تهران
 • زنگنه نمی‌تواند پتروشیمی را به مجموعه‌ای ارزآور برای ایران تبدیل کند
 • تخلفات آمریکا در خصوص برجام
 • هیچ‌ مرجعی اجتهاد حسن خمینی را تأیید نکرده بود
 • دیدارهای دوستانه تیم ملی در ورزشگاه امام رضا(ع)
 • «دیرالزور»؛ نقطه ثقل رقابتی پیچیده در سوریه
 • برخی حرف‌های روحانی، صرفا برای رأی بود
 • واکنش سینماگر ایرانی به فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار
 • تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نشان‌دهنده زوال و نابودی قدرت این کشور است
 • «جلال طالبانی» درباره «مسعود بارزانی» چه گفته بود؟
 • دم با این اختلاس و حقوق‌های نجومی بالا می‌آورد
 • قاسمی حملات تروریستی در جنوب عراق را محکوم کرد
 • تکراری سلفی جنجالی «لیست امیدی»ها با کیک جشن تولد!
 • علی عسکری: ایران در قله جنگ فرهنگی قرار دارد
 • مناطق آزاد زیرمجموعه وزارت اقتصاد شد
 • ترامپ: ایران روح توافق هسته‌ای را نقض کرده
 • اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار
 • شهادت ۳ زائر ایرانی و زخمی شدن ۴ زائر دیگر در حمله تروریستی در عراق
 • ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض برجام است
 • گفتگوی تلفنی سرلشکر باقری با رئیس ستاد ارتش ترکیه درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق + جزئیات
 • پاسخ روابط عمومی وزارت امور خارجه به اظهارات پورمختار
 • ماموریت محرمانه سردار هور به دستور محسن رضایی
 • پسر بن لادن آماده رهبری القاعده می شود
 • متن پیام مهم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به رهبر معظم انقلاب
 • کره شمالی: آمریکا و ژاپن را به تلی از خاکستر و تاریکی تبدیل می‌کنیم
 • تور مجازی: میامی
 • با جوان ترین ورزشکار ایران در المپیک آشنا شوید
 • ایران در هر ساعت یک میلیون دلار از صنعت گردشگری درآمد کسب می کند
 • شروع صدور ویزای الکترونیک از امروز
 • تجربیات بی نظیر سفر قبل از سی سالگی
 • پارک ژوراسیک تهران را بشناسید
 • سرکنسول ترکیه:ایران ممنوعیت سفر به ترکیه را برداشته است
 • روزشمار: ۱۲ مرداد؛ درگذشت «مرشد ترابی» از نقال‌های برجسته تئاتر ایران
 • جزیره‌ ایستر کجاست؟
 • خانه ترمه ایران، میزبان دوست‌داران هنر هزار و یک رنگ پارسی
 • راهنمای سفر به کاستاریکا
 • پارک ملی سالوک؛ متنوع‌ ترین زیستگاه شمال شرق ایران
 • با شگفت انگیزترین تونل های جهان آشنا شوید
 • آخر هفته کجا بریم؟ از دریاچه اوان و کلکچال تا روستای فیلبند و دریاچه مارمیشو
 • سفرهای شگفت انگیز در جاده‌ های آمریکای جنوبی
 • اماکن گردشگری در روزهای شهادت تعطیل نمی شوند
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • آیا واقعا رشد صنعت گردشگری ایران مناسب است
 • روزشمار: ۱۳ مرداد؛ افتتاح فرودگاه بین‌‏ المللی «مهرآباد» در تهران
 • آشنایی با چند مقصد دیدنی در ویتنام
 • آشنایی با محتشم کاشانی، پدر مرثیه سرایی ایران
 • ترس و خشونت در ماجرای جادوگران سِیلِم
 • قلعه لمبسر؛ دژ پر رمز و راز سرزمین الموت
 • معنی ضرب المثل فارسی؛ نرود میخ آهنین در سنگ
 • داعش ایتالیا را تهدید کرد؛ تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا
 • ورود هر گردشگر خارجی معادل فروش ۳۰ بشکه نفت سود دارد
 • ساخت یکی از عجیب ترین خطوط راه آهن جهان در اکوادور
 • پارک پلیس تهران را بشناسید
 • برگزاری مخفیانه تورهای ترکیه
 • میناکاری؛ هنر تزیین فلزات با مواد رنگین
 • مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد
 • عکاسباشی سری چهاردهم: طلوع طبیعت تا برگشته
 • چرا نباید به این شهرهای اروپایی سفر کنیم
 • سوغات فرانسه چیست؟
 • سفر به ترکیه همچنان ممنوع است
 • بهترین کشورهای جنوب شرقی آسیا برای سفر
 • مسجد جامع کاشان ، قدیمی ترین بنای تاریخی شهر
 • اطلاعاتی درباره افتتاحیه المپیک ریو
 • بهترین سرسره های آبی طبیعی در آمریکا
 • کلیسای نور، شاعرانه‌ ترین کلیسای جهان
 • معبد آب،‌ رمزآلود و بی نظیر میان نیلوفرهای آبی
 • روستای جواهر ده، جواهری در رامسر
 • نمایش صنایع دستی ایران در شانگهای
 • ضیافت کاشی ها در حرم رضوی
 • مهارت های لازم برای یک مسافر کدام‌اند