بررسی فنی ۸۱۲ سوپرفست؛ قدرتمندترین محصول فعلی فراری

۲
زومیت
فناوری
بررسی
ویدیو
زوم پلاس
آموزش
راهنمای خرید
اپلیکیشن و وب
خودرو

موضوعات داغ
گلکسی اس ۸
ال جی جی ۶
پژو ۲۰۰۸
رنو ساندرو
درباره زومیت
تبلیغات

۱۶
اخبار خودرو
ویدیو خودرو
مقالات خودرو
بررسی فنی ۸۱۲ سوپرفست؛ قدرتمندترین محصول فعلی فراری
دانیال قصری
نویسنده: دانیال قصری
سه شنبه, ۱۳ تیر ۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
بررسی فنی ۸۱۲ سوپرفست؛ قدرتمندترین محصول فعلی فراری
فیس‌بوک تلگرام ذخیره
در مقاله‌ی پیش رو نگاهی دقیق به مشخصات خودروی فراری ۸۱۲ سوپرفست و امکانات و ویژگی‌های جدید بدنه و فضای داخلی این خودرو خواهیم داشت.

تبلیغاتتازه های سینماقیمت گوشی سامسونگ آموزش جامع برنامه‌نویسی iOS
نام این اثر هنری به‌تنهایی حرف‌های زیادی در مورد خودروی کوپه عضلانی و موتورجلوی فراری می‌زند. این مدل با ۸۰۰ اسب بخار قدرت، ۱۲ سیلندر است و سرعت و شتاب چشمگیری دارد. فراری ۸۱۲ سوپرفست برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۲.۸ ثانیه و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت، ۷.۹ ثانیه زمان لازم دارد. بیشینه سرعت این فراری ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است. اما داستان فراری ۸۱۲ محدود به اعداد و ارقام خام نیست و این اتومبیل ممکن است پسندیده‌ترین خودروی جاده‌ای موتورجلوی فراری بعد از دیتونا باشد. فراری ۸۱۲ سوپرفست بر اساس مدل تحسین‌شده F12 برلینتا بازسازی شده است.

از آنجا که مهندسان فراری از پلت‌فرم برلینتا استفاده کرده‌اند، بیشتر وقت خود را صرف جزئیات فنی از قبیل موتور، تقویت شاسی و آیرودینامیک خودرو کرده‌اند تا اتومبیلی با ویژگی‌های برتر از برلینتا به وجود بیاورند که در عین حال توانایی‌های F12 TDF را هم داشته باشد. در واقع ویژگی‌های ظاهری و روزمره برلینتا با چابکی و ذکاوت عملکرد باطنی خودروی F12 TDF ترکیب شده‌اند تا فراری ۸۱۲ متولد شود.

موتور تنفس طبیعی ۶۵ درجه F12 با ۰.۳ لیتر افزایش حجم، از ۶.۲ به ۶.۵ لیتر تغییر کرده و فضای حرکت پیستون‌ها در سیلندر را افزایش داده است. برای افزایش توانمندی حول بلبرینگ‌های اصلی، مواد اولیه بلوک ارتقاء یافته است و از پیستون، میله‌های متصل و میل‌لنگ جدید استفاده کرده‌اند؛ ولی به گفته آندریا ناپولیتانو، مهندس پیشرانه، بیشتر توجه آن‌ها به بازدهی تنفس، بهینه‌سازی احتراق و کاهش اصطکاک موتور معطوف بوده است. سرسیلندرهای بازسازی‌شده، قطر ورودی، دریچه‌های اگزوز بزرگ‌تر و رانرهایی با طراحی جدید دارند؛ همچنین طراحی تازه میله‌های متصل به چرخ‌دنده، دریچه‌های ورودی محفظه احتراق را به سمت داخل فشار می‌دهد و باعث می‌شود مدت‌زمان بیشتری باز باشند.

فراری ۸۱۲ سوپرفست

در کنار ترفندهای یادشده،‌ سیستم سوخت‌رسانی فشارقوی (که به گفته فراری اولین بار است در یک خودروی تولیدی استفاده می‌شود) توانایی عمل در فشاری حدود ۳۴۵ اتمسفر را دارد و با تغییر مسیر سوخت ورودی به محفظه احتراق، باعث ایجاد تعادل بین کارایی و سطح آلایندگی موتور می‌شود. فراری با تکیه بر تجربیات خود در زمینه ساخت موتور خودروی فرمول ۱، یک سیستم ورودی رانر با کنترل الکتریکی و تغییر مداوم برای این خودرو طراحی کرده است که از فشار روغن موتور برای تغییر طول ورودی‌های رانر و در نهایت بهینه‌سازی نیرو و گشتاور استفاده می‌کند.

ناپولیتانو می‌گوید:

ما یک موتور با حداکثر کارایی و تحرک بیشتر می‌خواستیم.
دور موتور این خودروی ۸۰۰ اسب بخاری تا ۸۵۰۰ دور بر دقیقه می‌رسد؛ جایی که ۴۰۰ واحد فراتر از آن محدودگر موتور فعال می‌شود. بیشینه گشتاور ۷۱۸ نیوتون متر در دور ۷۰۰۰ موتور تولید می‌شود؛ در حالی در دور ۳۵۰۰ به ۵۷۵ نیوتون متر می‌رسد. ولی فقط این اعداد نیستند که جلب توجه می‌کنند، بلکه نحوه عملکرد موتور در رسیدن به این توان است که خودنمایی می‌کند.

سرجیو مارکیونه، مدیرعامل فعلی فیات، گفته است که هیچ وقت برای یک فراری ۱۲ سیلندر از توربوشارژر استفاده نخواهد کرد. موتور تنفس طبیعی V12 در هر دوره‌ای جایگاه خود را حفظ می‌کند. برای بهره‌برداری بیشتر از نیروی افزایش‌یافته و عکس‌العمل ارتقاءیافته فراری ۸۱۲، سیستم تعویض دنده دوئل‌کلاچ دنده‌هایی با نسبت کوتاه‌تر دارد (۶ درصد کوتاه‌تر از میانگین) و زمان لازم برای کاهش و افزایش دنده هر کدام به اندازه ۳۰ درصد کمتر شده‌ است. هنگام ترمز سنگین با نگه داشتن پدال دستی سمت چپ فرمان، این خودرو در مدت‌زمانی که فراری F12 برلینتا فقط یک دنده کم می‌کند، قادر است دو دنده کم کند.

۸۱۲ سوپرفست اولین خودروی جاده‌ای فراری است که به سیستم فرمان الکتریکی مجهز شده است و تیم دینامیک خودرو به سرپرستی استفانو واریسکو، تأکید کرده‌اند که این سیستم چیزی فراتر از یک جایگزین برای سیستم هیدرولیک است. تیم واریسکو قبلا از سیستم فرمان الکتریکی برای تطبیق یا بهبود تنظیمات سیستم هیدرولیک استفاده کرده‌اند و پس از آن به دنبال راه‌هایی برای استفاده از عملکرد بهبودیافته آن در نسخه نسل پنجم سیستم فوق پیچیده کنترل لغزش خود SSC5.0ا(Side Slip Control) بوده‌اند؛ نتیجه به‌دست‌آمده، یک سیستم هدایتی‌ است که با تغییر سطوح گشتاور به راننده در لمس کم‌فرمانی و کنترل بیش‌فرمانی کمک می‌کند. نکته کلیدی در مورد این قابلیت، طراحی آن در شبکه دیجیتال پیوسته SSC5.0 و به‌صورت بومی است؛ هیچ شرکتی به‌صورت مجزا برای طراحی سیستم با فراری همکاری نکرده است. این سیستم به‌صورت لحظه‌ای با دیفرانسیل الکترونیکی فراری ۸۱۲، سیستم‌های چسبندگی و کنترل ثبات، سیستم هدایت چرخ‌های عقب و لاستیک‌های جلوی عریض‌تر با سطح مقطع ۲۷۵ میلی‌متر که از فراری F12 TDF قرض گرفته شده‌اند، سروکار دارد. آیا ممکن است اینجا خبری از خودرانی باشد؟ مسلما رویکرد فراری برای هدایت خودروی جدید متفاوت بوده است و فراری ۸۱۲ سوپرفست فرمانی آرام و محکم‌تر از خودروهای اخیر این شرکت دارد؛ ولی هرگونه تغییر در گشتاور و شناسایی آن از طریق لبه فرمان دشوار بوده است.

واریسکو در این مورد می‌گوید:

این عمل به معنی پشتیبانی از راننده است و ارتباطی به عملکرد خودران ندارد؛ اگر راننده مانور درستی صورت دهد، هیچ پیشنهادی از سوی سیستم‌ هدایتگر ارائه نمی‌شود.
فراری برای تأکید بر ذکاوت و چابکی خودروی ۸۱۲ سوپرفست، آزمایش خودرو را به کارشناسان جاده‌های کوهستانی خطرناک، باریک و پر پیچ‌وتاب اطراف مارانلو محول کرده است. با اینکه این خودرو یک کوپه بزرگ و عریض است، به لطف گریپ بهبودیافته از لاستیک‌های عریض‌شده جلو و سیستم هدایت چهارچرخ، در پیچ‌ها بسیار تندوتیز و به‌چابکی خودرو‌های رالی عمل می‌کند. اگرچه این فراری در قسمت‌های خشن جاده به‌خوبی فراری ۴۸۸ عمل نمی‌کند؛ ولی درجه‌بندی استاندارد کمک‌فنر‌ها و تعدیلگر (برای خنثی کردن ضربات) باعث شده است به‌خوبی از پس فراز و نشیب‌های جاده بربیاید و عملکرد قابل قبولی ارائه کند. این خودرو در همه موارد ردیابی درستی دارد و تنظیمات نرم‌تری هم برای جاده‌های خشن با فشردن یک دکمه در دسترس دارد.

فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست
ماتئو بیانکالانا، سرپرست آیرودینامیک خودرو، می‌گوید:

این خودرو برای تولید نیروی عمودی‌ برابر با F12 TDF و با کمی افزایش در درگ یا کشش برنامه‌ریزی شده است. هدف اصلی ما بالا آوردن قسمت زیرین خودرو برای تولید نیروی عمودی و در کنار آن استفاده از بدنه خودرو برای کاهش کشش و کمک به قسمت زیرین برای تولید نیروی عمودی بود.
فراری ۸۱۲ سوپرفست زیباترین فراری موتورجلوی ساخته‌شده نیست؛ ولی کارآمدترین سیستم آیرودینامیک یک فراری اسپرت با موتور V12 را به همراه دارد. ترفند‌های کارآمدی برای مهار هوا و افزایش نیروی عمودی در زیر و همین‌طور کاهش کشش و کندی خودرو به کار برده شده است؛ جایی که فراری از تجربه خود در ساخت خودروهای فرمول ۱ استفاده کرده است و به کمک توزیع‌کننده‌ها و هدایتگر‌های هوا، سوپرفست در سرعت‌های بالا به سمت پایین کشیده می‌شود و به‌خوبی به جاده می‌چسبد.

در قسمت‌های مختلف بدنه خودرو، دریچه‌های واکنش‌پذیر برای کنترل هوا وجود دارند. از ترفندهای جالب فراری، استفاده از شکاف‌هایی در جلوی خودرو است که بر اثر فشار هوا در سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت باز و با توقف توزیع‌کننده هوای جلو، باعث کاهش کشش می‌شوند؛ سه دریچه هم که با انرژی الکتریکی کار می‌کنند، در پشت خودرو قرار دارند و همین عمل را روی توزیع‌کننده هوای عقب انجام می‌دهند.

تمام خمیدگی و شکاف‌های عجیب بدنه ۸۱۲ سوپرفست کاربردی هستند. بریدگی‌هایی که در بالای گلگیرها تعبیه شده‌اند، هوای داغ رادیاتورها را به جریان می‌اندازند و شکاف‌هایی که در پشت چرخ‌های جلو قرار دارند؛ هوا را به سمت فرورفتگی‌های کناری خودرو هدایت می‌کنند. هوایی که وارد گودی‌های تکیه‌گاه ستون C می‌شود، به کمک روزنه‌های بالای گلگیرهای عقب تخلیه می‌شود تا جریان هوایی قوی در طول سطح گلگیرها ایجاد و از بالا آمدن خودرو جلوگیری شود. اسپویلر عقب سوپرفست ۱.۸ اینچ بالاتر از خودروی F12 برلینتا قرار دارد و در کنار یک فست‌بک دو جعبه‌ای مشابه خودروی دیتونا قرار می‌گیرد. لبه پایینی شیشه عقب به جزئی شبیه به طاقچه مجهز است که باعث می‌شود جریان هوا خودرو را رو قسمت اسپویلر در آغوش بگیرد و نیروی عمودی افزایش پیدا کند.

فراری ۸۱۲ سوپرفست

فراری اشاره کرده است که خودروی اسپرت سوپرفست قابلیت‌های GT هم دارد و بازتاب این عملکرد دوگانه در فضای داخلی خودرو بارز است؛ جایی که ویژگی‌های اتاقک فراری ۴۸۸ و کابین مجلل خودروی GTC4 لوسو با هم ترکیب شده‌اند. در این مدل خبری از نمایشگر اطلاع‌رسانی بزرگی در وسط داشبورد شبیه به خودروی GTC4 نیست و به‌جای آن از یک نمایشگر کوچک و باریک در سمت شاگرد استفاده شده است که از ویژگی‌های یک فراری لوکس به‌حساب می‌آید. در صفحه پشت فرمان، دورسنج بزرگی قرار دارد که توسط نمایشگر‌های قابل تنظیم احاطه شده است؛ این نمایشگرها، اطلاع‌رسانی امدادی و امکانات ناوبری، تلفنی و صوتی را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

سایر ابزار کنترل از قبیل ابزار نمادین منیتینو (انتخاب حالات مختلف رانندگی خودرو) روی فرمان در دسترس هستند. ابرخودروی فراری سوپرفست به همان اندازه که قابلیت‌های هیجان‌انگیزی دارد، برای استفاده خانگی و رانندگی روزمره هم مناسب است؛ سر و صدای موتور و تایرها کمتر شده‌اند و امکانات پخش موسیقی، تماس تلفنی و ناوبری آن همگی در مقابل انگشتان راننده قرار دارند. در مواقعی که راننده علاقه‌مند هیجان است، کافی است از طریق ابزار منیتینو خودرو را در حالت مسابقه قرار دهد تا سیستم چسبندگی آن غیر فعال و تمام توان موتور V12 فراری آزاد شود. این فراری در عین حال که می‌تواند به راننده آرامش دهد، توانایی به تپش انداختن قلب او را هم دارد؛ درست شبیه به خودروی کلاسیک دیتونا.

فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست فراری ۸۱۲ سوپرفست
منبع FERRARI MOTORTREND
تگ ها FERRARI COUPE CARS SUPER SPORT CAR
تبلیغاتسئوپنل اس ام اسبازی اندروید
مقاله های مرتبط
تصادف شدید فراری، یک ساعت پس از خرید
تصادف شدید فراری، یک ساعت پس از خرید

Genesi، سوپرخودروی مفهومی و خودران مازراتی
Genesi، سوپرخودروی مفهومی و خودران مازراتی

رونمایی بی‌ام‌و از نسخه جدید M240i
رونمایی بی‌ام‌و از نسخه جدید M240i

مطالب پیشنهادی از سراسر وبنیرو گرفته از کاپریلا
مجموعه فیلم‌های آموزشی فنی و مهندسی
مجموعه فیلم‌های آموزشی فنی و مهندسی

فیلم‌ آموزشی تحلیل داده‌های معدنی در Minitab
فیلم‌ آموزشی تحلیل داده‌های معدنی در Minitab

فیلم‌ آموزشی آشنایی با بازارهای مالی
فیلم‌ آموزشی آشنایی با بازارهای مالی

مطالب پیشنهادی از سراسر وبپیشنهاد توسط
تجربه خرید با بهترین قیمت در فروشگاه اینترنتی زنبیل
تجربه خرید با بهترین قیمت در فروشگاه اینترنتی زنبیل
راهکار رفع دائم سفیدی و سیاه شدن مو کشف شد
راهکار رفع دائم سفیدی و سیاه شدن مو کشف شد
اشتباهاتی که بیشتر افراد در سفر به اروپا انجام میدهند
اشتباهاتی که بیشتر افراد در سفر به اروپا انجام میدهند

۱۶ دیدگاه۱۵۰۰ کاراکتر باقی مانده
دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
نمایش دیدگاه‌ها

زوم‌ پلاس
معرفی بازی رومیزی Splendor
معرفی بازی رومیزی Splendor

دریاچه ای که آینه آسمان است
دریاچه ای که آینه آسمان است

نقد فیلم Ghost in the Shell – شبح درون پوسته
نقد فیلم Ghost in the Shell – شبح درون پوسته

طراحی دفتر کار ریلز ور، شعبه کراکوف لهستان
طراحی دفتر کار ریلز ور، شعبه کراکوف لهستان

بهترین بازی های اندروید پولی جولای ۲۰۱۷
بهترین بازی های اندروید پولی جولای ۲۰۱۷

حقایق جالب در مورد والنسیا؛ اسپانیا
حقایق جالب در مورد والنسیا؛ اسپانیا

۱۲ مرداد: سالگرد امیل برلینر مخترع دستگاه گرامافون
۱۲ مرداد: سالگرد امیل برلینر مخترع دستگاه گرامافون

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Anomalisa تا The Ring
آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Anomalisa تا The Ring

چطور قهوه ترک را مثل ترکیه‌ای‌ها درست کنیم؟
چطور قهوه ترک را مثل ترکیه‌ای‌ها درست کنیم؟

نقد سریال شهرزاد؛ قسمت ششم، فصل دوم
نقد سریال شهرزاد؛ قسمت ششم، فصل دوم

جدیدترین بررسی‌ها
بررسی گلکسی تب اس ۳ سامسونگ
بررسی گلکسی تب اس ۳ سامسونگ

بررسی سرفیس لپ تاپ مایکروسافت
بررسی سرفیس لپ تاپ مایکروسافت

بررسی گلکسی بوک ۱۰.۶ سامسونگ
بررسی گلکسی بوک ۱۰.۶ سامسونگ

جدیدترین مطالب
گلکسی نوت ۸ از ۲۴ شهریور ماه عرضه می شود
گلکسی نوت ۸ از ۲۴ شهریور ماه عرضه می شود

اطلاعات پردازنده های کافی‌ لیک لو رفت
اطلاعات پردازنده های کافی‌ لیک لو رفت

معرفی بازی رومیزی Splendor
معرفی بازی رومیزی Splendor

نکاتی برای استخدام بهترین نیروهای جوان
نکاتی برای استخدام بهترین نیروهای جوان

رندر ال‌جی وی ۳۰ منتشر شد؛ خبری از نمایشگر ثانویه نیست!
رندر ال‌جی وی ۳۰ منتشر شد؛ خبری از نمایشگر ثانویه نیست!

علم تغذیه و توصیه‌های ضدونقیض همیشگی؛ کدام توصیه‌ها را باید جدی بگیریم؟
علم تغذیه و توصیه‌های ضدونقیض همیشگی؛ کدام توصیه‌ها را باید جدی بگیریم؟

محبوب ترین خودروهای آمریکا در سال ۲۰۱۷
محبوب ترین خودروهای آمریکا در سال ۲۰۱۷

بیشتر بخوانید
شاتر

تصاویری تماشایی از عصر طلایی پهپادها
وقتی “سلطان” سوژه می‌ شود
۱۵ عکسی که زیبایی آسمان را به تصویر می‌کشند
رویایی به زیبایی جنگل‌های پاییزی
معرفی ۵۲ تصویر برتر امسال به انتخاب نشنال جئوگرافی (بخش دوم)
مقالات خودرو

با سیستم های نوین پارک خودرو با گوشی هوشمند و تبلت آشنا شوید
گشت و گذار مجازی در موزه فوق العاده فراری
با سیستم ترمز موتور آشنا شوید
مشخصات و قیمت ام وی ام ایکس ۲۲
بررسی پیشرانه‌های وانت فورد F150 و اکسپدیشن
کجارو

بهترین و بدترین پاسپورت های جهان
راهنمای سفر با کودکان
سفرهای ترسناک گالیور را در پارکی مرموز در ژاپن بشناسید
راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
بهترین شهرهای دنیا برای زندگی از نگاه دانشجویان بین المللی
زومجی

نقد سریال A Series of Unfortunate Events
بررسی بازی Horizon Zero Dawn از دید وبسایت های معتبر دنیا
نقد فیلم Lion – شیر
آموزش بهینه سازی ویندوز ۱۰ برای اجرای بهتر بازی ها
نکاتی که باید در مورد بازی Life is Strange: Before the Storm بدانید
داغ‌ترین مقالات هفته

جزییات روش جدید عرضه‌ اینترنت ثابت تشریح شد
جزییات روش جدید عرضه‌ اینترنت ثابت تشریح شد

۱۳۹۶/۰۵/۰۹
استقرار CDN تلگرام در ایران
استقرار CDN تلگرام در ایران

۱۳۹۶/۰۵/۰۶
چری تیگو ۷؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید
چری تیگو ۷؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

۱۳۹۶/۰۵/۰۸
کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت
تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت

۱۳۹۶/۰۳/۲۴
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید

۱۳۹۶/۰۲/۰۹
پروژه‌های عکاسی: جریان شوخ‌ طبعی در دنیای اسباب‌ بازی‌ ها
پروژه‌های عکاسی: جریان شوخ‌ طبعی در دنیای اسباب‌ بازی‌ ها

۱۳۹۶/۰۲/۰۹
گروه ها

بررسی ویدیویی
موبایل
بازی اندروید
اپلیکیشن و وب
زنگ تفریح
هایلایت
بررسی
خانواده زومیت

زومیت
کجارو
زومجی
جواب ۲۴
زورل
عضویت در خبرنامه

تایید
ایمیل خود را وارد کنید.
زومیت
زومیت توسط سرورهای شاتل میزبانی و پشتیبانی می‌شود
تولید و توسعه نرم‌افزار زومیت توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

زومیت در شبکه های اجتماعی

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زومیت تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.درباره ماتبلیغات در زومیتتماس با ما

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • آشنایی با روستای الورا در اسپانیا
 • زیباترین سالن‌ های تئاتر جهان
 • روزشمار: ۱۳ مرداد؛ افتتاح فرودگاه بین‌‏ المللی «مهرآباد» در تهران
 • تبلت شیائومی می پد ۳ رونمایی شد؛ دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و نمایشگری با کیفیت
 • الکسا و ۱۳ کارایی خارق‌العاده که از آن بی‌خبر هستید
 • ارزش بیت کوین ۱.۳ درصد افزایش یافت
 • بیل گیتس: سن مناسب برای ورود کودکان به دنیای دیجیتال ۱۳ سالگی است
 • یونتو؛ طرح مفهومی جیپ با قوای هیبرید
 • راه های بهبود رابطه با رئیس شرکت
 • سرفیس لپ تاپ در مقابل مک بوک و مک بوک پرو ۱۳ اینچ
 • احتمال عرضه گلکسی نوت ۸ سامسونگ با دوربین دوگانه ۱۲ و ۱۳ مگاپیکسلی و زوم ۳ برابری اپتیکال
 • تصاویری از نوکیا ۹ منتشر شد؛ پردازنده اسنپدراگون ۸۳۵ و دوربین ۱۳ مگاپیکسلی
 • اچ پی نسل جدید لپ تاپ های Envy 13 را برای رقابت با سرفیس لپ تاپ معرفی کرد
 • امکان اختصاصی دیجی استایل برای شیرازی‌ها
 • سوپرلوکس ۱۳ میلیون دلار ی رولزرویس سوئپ‌ تیل، معرفی شد
 • نقشه راه سامسونگ و TSMC
 • الجی پروژکتور ProBeam قابل حمل لیزری را عرضه کرد
 • مشخصات پرچمدار بعدی اوپو فاش شد
 • آیا هیوندای i30 N رقیب گلف GTI خواهد بود؟
 • ۴ روش ساده برای ارتباط بهتر با مشتریان
 • آیا هیوندای i30 N رقیب گلف GTI خواهد بود؟
 • سامسونگ ۱۳ درصد از سود عملیاتی بازار گوشی های هوشمند را در اختیار دارد
 • حقایق جالب در مورد بوداپست، مجارستان
 • گلکسی نوت ۸ با دوربین دوگانه ۱۳ مگاپیکسلی در ماه آگوست رونمایی می‌شود
 • گلکسی نوت ۸ با دوربین دوگانه ۱۳ مگاپیکسلی در ماه آگوست رونمایی می‌شود
 • مقایسه ایکس باکس وان ایکس با پلی استیشن ۴ پرو
 • گزارش ویدیویی باکس آفیس: انیمیشن Cars 3 با عبور از واندر وومن صدرنشین شد
 • نقد سریال Twin Peaks؛ قسمت ۱ تا ۶، فصل سوم
 • تحلیل کنفرانس مایکروسافت در E3 2017
 • نقد سریال American Gods؛ قسمت نهایی فصل اول
 • نگاه اختصاصی زومجی به فیلم Wonder Woman – واندر وومن
 • ۱۳ باور نادرست و رایج در زمینه رژیم غذایی که باید فراموششان کنیم
 • نیم‌نگاه زومجی: Tekken 7
 • ۱۳ باور نادرست و رایج در زمینه رژیم غذایی که باید فراموششان کنیم
 • پیش نمایش بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 • معرفی بازی موبایل Monument Valley 2
 • نقد فیلم رگ خواب
 • آموزش بهینه سازی ویندوز ۱۰ به منظور اجرای بهتر بازی ها
 • نقد سریال Twin Peaks؛ قسمت هشتم، فصل سوم
 • فیلم هایی که هرگز به صورت عمومی اکران نشدند
 • بازی سازان بزرگ از چه سنی وارد این حرفه شده‌اند؟
 • انویدیا هوشمندترین شرکت جهان شد
 • چگونه با کارکنان بااستعداد رفتار کنیم
 • سونی سرویس شناسایی موسیقی را تعطیل می‌کند
 • عاداتی که از شما یک مدیر بد می سازند
 • بررسی فضای باقیمانده‌ ساعت هوشمند اندروید
 • تقاضا برای سرفیس مایکروسافت پایین‌تر از انتظارات است
 • داستان تولد آیفون (بخش پایانی)
 • معافیت مالیاتی ۵ تا ۱۳ ساله برای راه اندازی واحدهای تولیدی
 • خیز بدهکار بانکی برای تسویه ۱۳ هزار میلیاردی
 • ادعای مقام آمریکایی: موشک قاره‌پیمای کره شمالی پیش از فرود متلاشی شد
 • میدل ایست آی نوشت: هشدار آیت الله خامنه‌ای درباره توانایی تهران برای دادن پاسخ قدرتمند به فشارهای آمریکا
 • توسعه تجارت الکترونیک رفوزه شد!/ چرا شرکت‌ها در سامانه تجارت دولت فعالیت نمی کنند؟
 • قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی
 • توقیف محموله ۱۳ تنی پارچه‌های قاچاق در شازند
 • بررسیِ نقشِ آهنگ جمله در تعیین معانی آیات قرآن کریم
 • دانلود Google Slides 1.7.292.04 ؛ نرم افزار جایگزین پاورپوینت از شرکت گوگل
 • زورگیری با قمه در اصفهان+فیلم