تکراری سلفی جنجالی «لیست امیدی»ها با کیک جشن تولد!

طلا، سکه و ارز

۱ روبل روسیه قیمت (ریال): ۵۸۲ تغییر: ۴ درصد تغییر: ۰.۶۹

فارسی
افغانستان
العربیه
Türkçe
English

جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ – ۱۰:۰۱

صفحه اصلی
جستجو
جدول فوتبال
ارز
طلا و سکه
شاخص بورس
خودرو داخلی
خودرو خارجی
دوربین عکاسی
کنسول بازی
مصالح ساختمانی
کالاهای عمومی
لپ تاپ
آهن آلات
تلفن همراه
تبلت
تلویزیون

۰
+ –
گروه اجتماعی / حوزه جامعه
http://fna.ir/a0xn03
۱۳۹۶/۰۶/۲۴ :: ۰۰:۰۳
حاشیه نگاری فارس از جشن تولد چهارسالگی «دکتر سلام»
تکراری سلفی جنجالی «لیست امیدی»ها با کیک جشن تولد!/ از غافلگیری حاج باقر تا سوغاتی فرمانده هوافضای سپاه برای «دکتر سلامی‌ها»
خبرگزاری فارس: تکراری سلفی جنجالی «لیست امیدی»ها با کیک جشن تولد!/ از غافلگیری حاج باقر تا سوغاتی فرمانده هوافضای سپاه برای «دکتر سلامی‌ها»
جشن چهارسالگی برنامه طنز «دکتر سلام» آنقدر غافلگیر کننده بود که حتی در برخی بخش‌هایش قالیباف را هم غافلگیر کرده؛ تا جایی که مرد جهادی تهران نتوانست بغضش را از جمعیت بپوشاند.

گروه گزارش _‌خبرگزاری فارس، جشن تولد چهارسالگی مجموعه طنز «دکتر سلام» با حضور اقشار مختلف مردم و دانشجویان و چهره های مختلف سیاسی و اجتماعی برگزار شد که در ادامه گزارشی متفاوت و حاشیه ای از این جشن را می خوانید و ضمنا می توانید گزارش خبری این مراسم را از اینجا مشاهده فرمائید.

*وارد خیابان فیاض بخش که می شوی یک صف طولانی از جوانان غافلگیرت می کند؛ صفی که برگزاری یک مراسم شاد، البته از نوع سیاسی اجتماعی را نشان می دهد؛ طول صف آنقدر زیاد از که اگر خبرنگار نباشی و رانت در پشتی برایت وجود نداشته باشد، باید ساعت ها پشت در سالن کشتی مجموعه شهدای هفتم تیر بمانی!

*«دکتر سلامی ها سلام! اینجا جشن چهارسالگی دکتر سلام است…» این قطعا جمله ای است که علی صدرینیا مجری و کارگردان برنامه طنز سیاسی اجتماعی دکتر سلام، امسال هم به زبان می آورد همه حاضران یک جا به او و جشن خودشان سلام می کنند؛ هنوز دقایقی به آغاز رسمی برنامه مانده که تقریبا جای سوزن انداختن در سالن نیست.

*هیاهوها کم کم زیاد می شود و مثل همیشه حضور ناگهانی مجری با جملات نقضش البته بعد از قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی، همه را غافلگیر می کند؛ «سلام می کنم به شما در دورانی که برخی راه آزادی را می بندند و شعار آزادی بیان می دهند» این تازه اولین کنایه عوامل برگزاری جشن دکتر سلام به تلاش های دولت برای عدم برگزاری جشن در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی بود؛ در طول مراسم هم مجری و هم میهمانان حسابی از خجالت دست اندرکاران این اتفاق در آمدند.

*لرزش سالن اینجا مساله ای طبیعی است؛ هم بخاطر ضرب باندها و هم بخاطر ضرب پای حاضران و همراهی با کلیپ های مختلفی که در مراسم پخش می شود؛ اولین کلیپ حسابی حال جمعیت را جا می آورد؛ کلیپی که از وقایع طنز سیاسی سال قبل تهیه شده و از ماجرای بنام خداوند رنگین کمان و دختر مظلوم وزیر و حقوق های نجومی و وزیر بهداشت و بیشعور گفتنش به فرماندار دولت و خلاصه همه آدم معروف های یک سال گذشته را به روش خود می نوازد.

*میهمان اولی که قرار است روی سن بیاید برای همه شناخته شده است به شعر و شاعری، اما دلیل حضورش در این برنامه با یک کلیپ شرح داده می شود؛ دکتر اسماعیل آذر یا همان آقای مشاعره صدا و سیما در یک برنامه زنده تلویزیونی خطاب به حاضران از نوشته های خارجی روی خودکار و تخت شاسی از انتقاد می کند و با گفتن این جمله که من شرمم می آید این وسایل را دست بگیرم، محکم آنها را بر زمین می کوبد؛ دکتر که به قول خودش زبانش از این همه شوق و جوانی بند آمده با یک تابلو منقش به عکس خودش و برند «ساخت ایران» و تشویق های مکرر بدرقه می شود.

*برنامه امروز میهمان زیاد دارد که یکی و با دعوت مجری از راه می رسند، البته گاهی میهمان ها از راه نرسیده ورودشان اعلام می شود و مجری هم غافلگیرتر از همه!‌ ولی ورود محمد حسین صفار هرندی و سید محمد حسینی و چند چهره دیگر مراسم را داغ تر می کند.

* مجری مراسم قبل از ورود کیک اعلام می کند برنامه ما جناحی نیست بخاطر همین چند نماینده فراکسیون امید از شهرستان به برنامه ما آمده اند!‌ خیلی ها و به ویژه خبرنگاران که موضوع را جدی گرفته اند با ورود کیک و بالا آمدن همان نماینده ها برای گرفتن سلفی با کیک، دوزاری شان می افتد که همه اینها یک نمایش است؛ البته نجات دادن کیک مراسم از دست این نماینده های قلابی از نجات دادن موگرینی از دست نماینده های واقعی لیست امید راحت تر است.

*هر لحظه باید در این جشن انتظار یک کنایه لطیف به رفتارهای سیاسی مسئولان را داشته باشی، به قول یکی از اطرافیان، «حواست نباشد تیکه را از دست می دهی!»؛ مثلا وقتی تعدادی از همراهان برنامه دکتر سلام از شهرهای مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند، مجری خطاب به یکی از برگزیدگان که اتفاقا در حال تدوین تز دکترا بود گفت « شما که در تهیه پایان نامه است سرقت علمی نکردی!» حاضران که تیکه را خوب گرفته اند حسابی مجری را تشویق می کنند.

*بریدن کیک هم برای خودش داستانی می شود؛ قرار است کودکی که سال قبل یک گزارش شیرین از او در جشن سه سالگی گرفته شده، بیاید و کیک را ببرد، اما لحظه اعلام ورود کودک خانم دیگری با بچه اش وارد می شود و مسئولان هم خیلی شیک راهی بالای سن می کنندش و تا خودش به مجری نمی گوید که بچه مورد نظر بچه من نیست کسی خبردار نمی شود!‌ البته ثانیه های بعد در بین خنده مجری و حضار کودک اصلی از راه می رسد و کیک را می برد.

*ورود قالیباف تقریبا سالن را منفجر می کند و شعار قالیباف دوستت داریم به این سادگی ها قطع نمی شود؛ همین شعارها کار محمد حسین صفارهرندی را هم برای شروع سخنرانی و آرام شدن جمعیت سخت می کند؛ صفار همان اول تیکه اش را به دولت می اندازد و درباره تغییر مکان سالن می گوید « فعلا نمی خواهند شما به آزادی برسید! گفتند فعلا بروید کشتی بگیرید!»؛ حجت الاسلام زائری هم که بعد از صفار روی سن می آید روی همان ریل کنایه ای به توهین های روا شده به منتقدان دولت از جمله متحجر و سنتی و غیره می زند و حاضران هم با دست زدن ممتد حمایتش می کنند.

* بیانیه جامعه معتادان!!! این دیگر از آن بخش هایی بود خیلی ها در سالن باید چند ثانیه فکر می کردند تا متوجه شوند ماجرا شوخی با لایحه توزیع تریاک دولتی است؛ شوخی ای که البته به شب مصیبت عظمای دولت در پرداخت یارانه و تکذیب های مداوم آقای سخنگوی دولت و چند ماجرا جنجالی دیگر سیاسی هم ربط پیدا می کند!

* نوبتی هم باید نوبت هنرمندان است که روی جایگاه بروند؛ اولین هنرمند بهروز افخمی مجری برنامه هفت است؛ افخمی همیشه ته مایه طنزش را دارد با گفتن این جمله که «من الان مریض هستم و حوصله خودم را هم ندارم، امیدوارم شما حوصله من را داشته باشید» جمعیت را می خنداند؛ بعد از افخمی ابوالقاسم طالبی روی سن می رود، سینمایی هایی که رابطه شکرآب این دو کارگردان را می دانند از این چینش تعجب می کنند؛ اما شوخی طالبی با کاریکاتورش و ربط دادنش به پرتره زیبایی که از افخمی کشیده شده و به او هدیه داده اند مشکلات را حل می کند؛ «آخر این انصاف است که از من اینطوری کاریکاتور بکشند و از افخمی یه عکس به اون قشنگی، بعد می گویند بیائید با هم خوب باشیم!»

طالبی از گرمای سالن هم گلایه می کند و خطاب به جمعیت با کنایه به دولت می گوید که «اگر هوا گرم است حقتان است؛ شما ها که رئیس جمهور محبوبتان رئیسی است واقعا حقتان است!» این جمله طالبی باعث می شود جمعیت ۸ هزار نفری داخل سالن و چند هزار نفر بیرون، یکصدا رئیسی را تشویق کنند.

*قالیباف سخنران بعدی است که قبل از آمدنش به سالن کلیپی از خدمات پخش و متنی جذاب برایش خوانده می شود؛ این مراسم برای حاج باقر یک سورپرایز دارد؛ قرار است دو تن از جوانان معلوم موسسه خیریه بهشت امام رضا که مسئولش آقا یوسف در برنامه خندوانه حسابی معروف شده، از قالیباف تقدیر کنند؛ یوسف راز این تقدیر را اینطور برای حضار شرح می دهد«آقای قالیباف بارها و بارها صبح و شب بدون حضور حتی یک دوربین به موسسه ما آمده و با این بچه ها هم سفره می شدند!» سردار فراری از دوربین وقتی هدیه معرق کاری بهزاد معروف به بهزاد پیکاسو و دوستش را می بیند، بغض گلویش را فشار می دهد، بغضی که فقط بوسه از صورت دو جوان آرامش می کند.

قالیباف البته در انتهای حضورش خاطره ای از سفر خود به آمستردام هلند تعریف می کند که ناگهان جمعیت با یک صدای آرام به آن واکنش نشان می دهد؛ قالیباف هم که قشنگ کنایه را گرفته می گوید «باور کنید برای کار رفته بودم» این توضیح قالیباف هم جمعیت را می خنداند هم خودش را!

*مهمان بعدی از آن مهمان ویژه هایی است که قطعا در میان حرف هایش نکته های دانستنی و گفتنی و نگفتنی زیادی وجود دارد؛ سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه که خودش می گوید مشتری پرو پا قرص دکتر سلام است با تشویق حضاری که مثل همه ملت دلشان از شش موشک فرود آمده بر سر داعش خنک شده، روی سن می رود؛ سردار سوغاتی خوبی هم با خودش آورده؛ فیلم هایی دیده نشده از شلیک و اصابت موشک ها به اهداف تروریست ها، شناسایی اهداف و همچنین حمله موشکی پهپادهای سپاه به کاروان داعشی ها!

سردار البته نکته جالبی را هم خطاب به جمعیت می گوید که شاید خیلی ها آنرا نمی دانستند؛ «شهید طهرانی مقدم یک نماد از کسانی است که برای پیشرفت صنایع موشکی ما شدند ولی امروز می توانیم این را اعلام کنیم که قالیباف کسی بود که باعث پیشرفت صنایع موشکی ما شد و هیچ وقت هم اسمی از او برده نشد»

*نزدیک شدن به دقایقی پایانی برنامه هم جمعیت را خسته نکرده و کافی است کلیپی پخش شود که کمی ضرب دارد تا جمعیت حسابی با دست زدن با آن همراهی کنند؛ شعر طنز «بنام خدایی که برجام آورد…» و پخش کلیپی زیبا از نظر مردم سوریه درباره ایران که به صورت اختصاصیی و توسط عوامل برنامه تهیه شده و همچنین یک همخوانی طنز زیبا بخش های پایانی جشن چهارسالگی دکتر سلام را تشکیل می دهد.

* تمام شدن برنامه و خروج از سالن به دلیل ازدحام جمعیت داخل سالن «ای کاش» های فراوانی را در ذهن ایجاد می کند؛ مثلا ای کاش دولت کمی تحمل داشت یا ای کاش در دولت «آشنا»یی وجود نداشت!!!

انتهای پیام/
http://fna.ir/a0xn03
Email
Instapaper
Google+
LinkedIn
Pocket
WhatsApp
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
تنظیمات علاقه مندی های من

انتخاب عناوین برتر خبری
بازگشت

پربحث ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
ورزشی
بین الملل
استانها
فرهنگی
دیدگاه
حماسه و مقاومت
فضای مجازی
صوت و تصویر

شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فارس پلاس
کانال تلگرام
اینستاگرام
تــوئــیــتر

پربازدیدترین ها
تروریستی که در «من‌و‌تو» کارشناس شد!
چه کسانی سکاندار وزارت دفاع در جمهوری اسلامی ایران بودند+تصاویر
کره شمالی: حمله موشکی به اطراف گوام را بررسی می‌کنیم
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های ۱۸مرداد
انتشار اسناد جدید درباره نقش انگلیس در کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت مصدق

ارتباط با ما
سخن ما
تبلیغات در سایت
اعلام مشکل سایت

FarsNews
خبرگزاری فارس Fars News Agency
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. ©۲۰۱۷ Fars News Agency. All rights reserved

تهیه شده توسط تیم تیتز اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • پرداخت بیمه در دوران سربازی چگونه است؟
 • تجزیه عراق سیاست کشورهای غربی برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه است
 • تعداد گالری‌های صنایع دستی افزایش می‌یابد/ ارائه تسهیلات حمایتی
 • کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری ۹۶ منتشر شد
 • اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به وسیله داعش سقوط می کرد
 • مراسم جشن شکوفه ها آغاز شد
 • حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد
 • انتقاد لاوروف از اظهارات ضد ایرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
 • اهمیت استراتژیک استان «الأنبار» عراق/ پیروزی جدید در راه است
 • کوچ سپرده های بانکی به بازارمسکن تا چندماه آینده/شوک قیمتی نداریم
 • لحن و رفتار ترامپ همه زمینه‌های مثبت را از بین می‌برد
 • مزاحمت‌های پیامکی متوقف نشد/اهمال در اجرای مصوبه شورای فضای مجازی
 • کدام سریال ها در محرم ۹۶ پخش می شوند؟ + تصاویر
 • وزارت اطلاعات سرویس‌های خارجی غیرعلمی را شناسایی می‌کند
 • آمانو در مقام خود ابقا شد
 • کشف تریاک از معده مسافر پرواز زاهدان – مشهد
 • تهدید مضحک ترامپ: از برجام خارج می‌شویم!
 • سیاست برجامی ترامپ؛ از خروجی تخیلی تا شرط و شروط برای ماندن + تصاویر
 • فهرست سخنرانان روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل
 • از اولتیماتوم ترامپ به آمانو تا افزایش تنش در شبه جزیره کره
 • قانون شکنی در استقلال از نوع وتوی مصوبات/نخستین مدال جهانی والیبال ایران/جانشین اصلی منصوریان پس از برکناری
 • سه شهر ایران ثبت جهانی شدند
 • مرگ وحشتناک اپراتور بر اثر سقوط جرثقیل + فیلم
 • جنگ آمریکا و ایران تا چه حد محتمل است؟
 • تعداد بیکاران کشور به ۳میلیون و سه هزار نفر رسید
 • بازتاب هشدار رهبر معظم انقلاب به آمریکا درباره هرگونه حرکت اشتباه در قبال برجام
 • خون در خیابان‌های راخین جاری است/ مسلمانان میانمار روزهای سختی در پیش دارند
 • تیلرسون: در صورت کارساز نبودن تلاش‌های دیپلماتیک، اقدام نظامی تنها راه حل مقابله با کره شمالی است!
 • استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است
 • فرمول ویژه نتانیاهو به ترامپ درباره لغو یا تغییر برجام
 • کاهش اختیارات شهردار تازه کار تهران
 • زنگنه نمی‌تواند پتروشیمی را به مجموعه‌ای ارزآور برای ایران تبدیل کند
 • تخلفات آمریکا در خصوص برجام
 • هیچ‌ مرجعی اجتهاد حسن خمینی را تأیید نکرده بود
 • دیدارهای دوستانه تیم ملی در ورزشگاه امام رضا(ع)
 • «دیرالزور»؛ نقطه ثقل رقابتی پیچیده در سوریه
 • برخی حرف‌های روحانی، صرفا برای رأی بود
 • واکنش سینماگر ایرانی به فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار
 • تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نشان‌دهنده زوال و نابودی قدرت این کشور است
 • «جلال طالبانی» درباره «مسعود بارزانی» چه گفته بود؟
 • دم با این اختلاس و حقوق‌های نجومی بالا می‌آورد
 • قاسمی حملات تروریستی در جنوب عراق را محکوم کرد
 • علی عسکری: ایران در قله جنگ فرهنگی قرار دارد
 • مناطق آزاد زیرمجموعه وزارت اقتصاد شد
 • ترامپ: ایران روح توافق هسته‌ای را نقض کرده
 • اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار
 • شهادت ۳ زائر ایرانی و زخمی شدن ۴ زائر دیگر در حمله تروریستی در عراق
 • ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض برجام است
 • گفتگوی تلفنی سرلشکر باقری با رئیس ستاد ارتش ترکیه درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق + جزئیات
 • پاسخ روابط عمومی وزارت امور خارجه به اظهارات پورمختار
 • ماموریت محرمانه سردار هور به دستور محسن رضایی
 • پسر بن لادن آماده رهبری القاعده می شود
 • متن پیام مهم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به رهبر معظم انقلاب
 • کره شمالی: آمریکا و ژاپن را به تلی از خاکستر و تاریکی تبدیل می‌کنیم
 • تور مجازی: میامی
 • با جوان ترین ورزشکار ایران در المپیک آشنا شوید
 • ایران در هر ساعت یک میلیون دلار از صنعت گردشگری درآمد کسب می کند
 • شروع صدور ویزای الکترونیک از امروز
 • تجربیات بی نظیر سفر قبل از سی سالگی
 • پارک ژوراسیک تهران را بشناسید
 • سرکنسول ترکیه:ایران ممنوعیت سفر به ترکیه را برداشته است
 • روزشمار: ۱۲ مرداد؛ درگذشت «مرشد ترابی» از نقال‌های برجسته تئاتر ایران
 • جزیره‌ ایستر کجاست؟
 • خانه ترمه ایران، میزبان دوست‌داران هنر هزار و یک رنگ پارسی
 • راهنمای سفر به کاستاریکا
 • پارک ملی سالوک؛ متنوع‌ ترین زیستگاه شمال شرق ایران
 • با شگفت انگیزترین تونل های جهان آشنا شوید
 • آخر هفته کجا بریم؟ از دریاچه اوان و کلکچال تا روستای فیلبند و دریاچه مارمیشو
 • سفرهای شگفت انگیز در جاده‌ های آمریکای جنوبی
 • اماکن گردشگری در روزهای شهادت تعطیل نمی شوند
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • آیا واقعا رشد صنعت گردشگری ایران مناسب است
 • روزشمار: ۱۳ مرداد؛ افتتاح فرودگاه بین‌‏ المللی «مهرآباد» در تهران
 • آشنایی با چند مقصد دیدنی در ویتنام
 • آشنایی با محتشم کاشانی، پدر مرثیه سرایی ایران
 • ترس و خشونت در ماجرای جادوگران سِیلِم
 • قلعه لمبسر؛ دژ پر رمز و راز سرزمین الموت
 • آن روی تاریک بازی «پوکمون گو» و مواجه شدن با اجساد و ارواح
 • معنی ضرب المثل فارسی؛ نرود میخ آهنین در سنگ
 • داعش ایتالیا را تهدید کرد؛ تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا
 • ورود هر گردشگر خارجی معادل فروش ۳۰ بشکه نفت سود دارد
 • ساخت یکی از عجیب ترین خطوط راه آهن جهان در اکوادور
 • پارک پلیس تهران را بشناسید
 • برگزاری مخفیانه تورهای ترکیه
 • میناکاری؛ هنر تزیین فلزات با مواد رنگین
 • مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد
 • عکاسباشی سری چهاردهم: طلوع طبیعت تا برگشته
 • چرا نباید به این شهرهای اروپایی سفر کنیم
 • سوغات فرانسه چیست؟
 • سفر به ترکیه همچنان ممنوع است
 • بهترین کشورهای جنوب شرقی آسیا برای سفر
 • مسجد جامع کاشان ، قدیمی ترین بنای تاریخی شهر
 • اطلاعاتی درباره افتتاحیه المپیک ریو
 • بهترین سرسره های آبی طبیعی در آمریکا
 • کلیسای نور، شاعرانه‌ ترین کلیسای جهان
 • معبد آب،‌ رمزآلود و بی نظیر میان نیلوفرهای آبی
 • روستای جواهر ده، جواهری در رامسر
 • نمایش صنایع دستی ایران در شانگهای
 • ضیافت کاشی ها در حرم رضوی
 • مهارت های لازم برای یک مسافر کدام‌اند