خط وضعیت نرم افزار AutoCAD
در آموزش قبلی…

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 1

۱. این خط وضعیت اطلاعاتی در رابطه با روشن و خاموش بودن و یا تنظیم های مختلف اتوکد را در اختیار ما قرار میدهد . اگر دقت کنید در اول این خط وضعیت مجموعه سه تایی از اعداد را مشاهده میکنید . این اعداد مختصات ماوس اتوکد را هر لحظه به ما نشان میدهد.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 2

 

۲. در کنار این اعداد شما دکمه ها و آیکون هایی را مشاهده میکنید که روشن و خاموش بودن تنظیمات اتوکد را به ما نشان میدهند. این آیکون ها دو وضعیتی میباشند یعنی فقط روشن و یا خاموش میشوند. زمانی که بر روی این آیکون ها کلیک کنید آن ها به رنگ آبی در می آیند که این به معنای آن است که تنظیم این گزینه روشن شده است .

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 3

 

۳.  شاید در حالت عادی تعداد زیادی از این تنظیمات روشن باشند همه ی آنهارا خاموش کنید و فقط آیکون grid display را روشن کنید .گزینه های دیگر بسیار کاربردی هستند ولی ما قصد داریم فعلا مبانی پایه این نرم افزار را به شما آموزش دهیم.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 4

 

۴. در کنار این آیکون ها ما سه گزینه مربوط به فضای مدل داریم و layout ها داریم که امکان مشاهده سریع layout های ترسیم را برای ما فراهم میکند. اگر بر روی یکی از آنها کلیک کنید برای شما کادری باز میشود که از طریق آن میتوانید فایل های بز را مشاهده کنید و یا آن ها را چاپ کنید.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 5

 

۵. در کنار این سه آیکون ابزار های وجود دارد که به خوانا بودن ترسیم ها بر روی صفحه کاری کمک میکند.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 6

 

۶. در کنار این سه آیکون شما دکمه workspace را مشاهده میکنید که در آموزش های قبلی شما را با این دکمه آشنا کردیم که از طریق آن میتوانید فضای کاری نرم افزار خود را انتخاب کنید.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 7

 

۷. در کنار این گزینه یک آیکون به شکل قفل قرار دارد با استفاده از این گزینه میتوانید قسمت های مختلف صفحه نمایش را ثابت کنید

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 8

 

۸. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید برای شما منویی باز میشود که میتوانید قسمت هایی که میخواهید قفل شوند را انتخاب کنید

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 9

 

۹. در کنار این گزینه شما کلید شتاب دهنده سخت افزاری را مشاهده میکنید . اگر کارت گرافیک شما بتواند اتودسک را پشتیبانی کند این گزینه روشن میشود.

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 10

 

۱۰. در کنار شتاب دهنده سخت افزار ی دکمه ای وجود دارد که به وسیله آن میتوانیم ترسیم های بر روی صفحه نمایش را مخفی کرد و یا آن ها را ایزوله کرد .

خط وضعیت نرم افزار AutoCAD 11

Related Posts
  • ویدئو آموزشی بررسی شکل ظاهری نشانگر موس در اتوکد AutoCAD
  • ویدئو آموزشی بررسی عملکرد گزینه Lock در AutoCAD
  • تنظیمات AutoCAD
  • فضای کار(Workspace) – آموزش AutoCAD
  • تنظیمات پالت ها ( آموزش AutoCAD)
  • ویدئو آموزشی کار با نوار وضعیت در اتوکد AutoCAD
  • دسترسی به ابزارهای اتوکد
  • حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD
  • حالت های مختلف در نرم افزار AutoCAD