راهنمای سفر به کاستاریکا

بیشتر بدانید. بهتر سفر کنید
person
کجارو arrow_drop_down مجله arrow_drop_down هتل
جستجو :

به دنبال چه هستید؟
مقصد :

کشور ، شهر و …
arrow_drop_down
جستجو
راهنمای سفر به کاستاریکا
خانهسفرراهنمای سفر
راهنمای سفر به کاستاریکا

نیلوفر دوشیری
نیلوفر دوشیری | دوشنبه, ۱۱ مرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۱۵
فیس‌بوک توییتر تلگرام
کاستاریکا کشوری است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. عموما کشوری ارزان محسوب نمی‌شود، اما جاذبه‌های دیدنی این کشور ارزش آن هزینه را دارد. با داشتن راهنمای سفری مناسب، بهتر می‌توانید با هزینه‌ای کم‌تر از مکان‌های دیدنی و مهم این کشور دیدن کنید. پس با کجارو همراه شوید.

تبلیغات
رزرو هتل در سراسر جهانبلیط هواپیمابلیط هواپیما با تخفیف، تراولچیرزرو هتل
مقاله‌ی مرتبط

هتل هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ در کاستاریکا
کاستاریکا که در آن همیشه امکان تفریح وجود دارد، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای سفر است. سواحل مجلل، حیات وحش و گیاهان متنوع، غذا و مردم این گشور، همه و همه از جاذبه‌هایش محسوب می‌شوند. کشوری خوب از نظر توریستی است و حتی ممکن است کمی گران به نظر برسد، اما این گرانی چیزی از دیدنی بودن این کشور کم نمی‌کند.

هزینه‌های معمول نکاتی برای کاهش هزینه‌ها مکان‌های دیدنی سان خوزه آبشار لاپاز (La Paz) مزارع قهوه پورتو ویجو (Puerto Viejo) کورکوادو (Corcovado) پناهگاه ملی حیات وحش آفین دابارو (Hacienda Barú) سانتا ترزا (Santa Theresa)

سواحل این کشور مانند بهشت زیبا هستند و امکان انجام انواع فعالیت‌های مختلف مثل موج سواری، غواصی و انواع دیگر فعالیت‌ها وجود دارد. در اینجا همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد. همچنین غذا‌های خوشمزه نیز طعمی لذیذ و متفاوت دارند. جاذبه‌های این کشور را نمی‌توان شمرد و برای دیدن آن‌ها حتما سری به کاستاریکا بزنید.

هزینه‌های معمول

هتل و هاستل

راهنمای سفر به کاستاریکا

هزینه‌ی تخت در اتاق‌های خوابگاهی هاستل‌ها بین ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کلون (۷ تا ۱۸ دلار) برای هر روز است. معمولا برای اتاق‌های خصوصی در هاستل‌ها ۱۵۰۰۰ کلون (۲۷/۵ دلار) باید بپردازید. هزینه‌ی هتل‌ها از ۲۰۰۰۰ کلون (۳۶ دلار) برای هر شب از اقامت شروع شده و بیشتر می‌شود.

غذا

راهنمای سفر به کاستاریکا

با غذا خوردن در رستوران‌های محلی بین ۵۳۵ تا ۱۶۰۰ کلون (۰/۹۸ تا ۲/۹ دلار) برای هر وعده غذا باید پرداخت کنید. این رستوران‌ها مورد علاقه‌ی افراد محلی هستند و شما را از پرداخت هزینه‌های اضافه‌ی رستوران‌های توریستی معاف می‌کنند. کاسادو (casado) غذای سنتی کاستاریکا است و برای آن ۲۶۷۰ کلون (۴/۹ دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ی غذا در اکثر رستوران‌ها ۳۷۴۰ کلون (۶/۸ دلار) یا بیشتر است. برای غذایی فوق‌العاده در منطقه‌ای توریستی بین ۶۳۷۵ تا ۱۰۶۳۰ کلون (۱۱/۷ تا ۱۹/۵ دلار) باید پرداخت کنید. برای غذایی ارزان، میان وعده یا غذایی سبک را با پرداخت ۲۶۵ کلون (۰/۴ دلار) می‌توانید تهیه کنید.

حمل و نقل

راهنمای سفر به کاستاریکا

حمل و نقل عمومی در کاستاریکا ارزان است. هزینه‌ی سفر‌های کوتاه (تا ۳ ساعت) حدود ۱۶۰۰ کلون (۲/۹ دلار) است، در حالی‌ که برای سفر‌های طولانی بیشتر از ۵۳۳۰ کلون (۹/۸ دلار) پرداخت نخواهید کرد. همچنین اتوبوس‌های خصوصی زیادی هستند که در شهر‌های بزرگ و به سمت مکان‌های دیدنی و توریستی حرکت می‌کنند. بهترین راه برای گردش در شهر‌ها استفاده از اتوبوس است.

فعالیت‌ها

راهنمای سفر به کاستاریکا

ورودی اکثر پارک‌های ملی نزدیک به ۵۳۳۰ کلون (۹/۸ دلار) است و برای دانش‌آموزان شامل تخفیف نیز می‌شود. هزینه‌ی تور‌های کانوپی (تور‌هایی در جنگل و کوه‌ها که به وسیله‌ی زیپ لاین در این مکان‌ها گردش می‌کنید) و سفر‌های یک روزه نزدیک به ۲۴۰۰۰ کلون (۴۴/۲۴ دلار) است و برای غواصی در دو جای مختلف بین ۳۲۰۰۰ تا ۵۳۳۲۵ کلون (۵۸/۹ تا ۹۸/۲ دلار) باید پرداخت کنید. هزینه‌ی موج سواری نیز ۱۰۳۶۵ کلون (۱۹ دلار) است.

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

در فصل‌های ارزان سفر کنید

از اواخر ماه آپریل تا ماه نوامبر در کاستاریکا ماه‌های بارانی محسوب می‌شوند و در نتیجه هزینه‌ها ارزان‌ترو سواحل بسیار خلوت‌تر هستند. در ما‌ه‌های زمستانی و برفی آمریکا گردشگران زیادی به کاستاریکا سفر می‌کنند و این کشور بسیار شلوغ شده، قیمت‌ها دو برابر می‌شوند.

در “سودا”‌ها غذا بخورید

راهنمای سفر به کاستاریکا

سودا‌‌ها (Sodas) رستوران‌های کوچکی هستند که افراد یک خانواده آن‌ها را اداره می‌کنند و مخصوص سرو غذا‌های ارزان هستند. در این رستوران‌ها برای غذای خود به همراه نوشیدنی حدود ۱۰۶۵ کلون (۱/۹ دلار) باید پرداخت کنید. این رستوران‌های دنج، غذایی با کیفیتی عالی ارائه می‌دهند.

چادر بزنید

راهنمای سفر به کاستاریکا

اکثر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها اجازه می‌دهند که در مکان‌هایی خاص چادر بزنید. در صورت نداشتن چادر می‌توانید از همین هتل‌ها و اقامتگاه‌ها با پرداخت ۲۶۶۰ کلون (۴/۹ دلار) چادر اجاره کنید. این بهترین راه برای کاهش هزینه‌های اقامتی است.

به نزدیکی کارائیب بروید

راهنمای سفر به کاستاریکا

کاستاریکا کشوری گران است. مکان‌های ارزان زیادی وجود ندارند، اما اگر به نزدیکی کارائیب بروید، می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم از این کشور زیبا دیدن کنید.

در موزمانی (Musmanni) غذا بخورید

راهنمای سفر به کاستاریکا

این نان و شیرینی‌فروشی که شعبات زیادی در سراسر کشور دارد، پیشنها‌د‌هایی بسیار عالی برای ناهار ارائه می‌دهد. با پرداخت ۱۰۰۰ کلون (۱/۸ دلار) می‌توانید ساندویچ و نوشابه تهیه کنید. اکثر شیرینی‌های این مغازه تنها ۳۰۰ کلون (۰/۵ دلار) هستند. تا حد امکان غذای خود را از این مغازه‌ها تهیه کنید، چراکه هزینه‌های خورد و خوراک شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

از اتوبوس‌های مخصوص گردشگران استفاده نکنید

با وجود کم بودن سرعت، هزینه‌ی اتوبوس‌های محلی نصف اتوبوس‌های گردشگران است. اگر عجله ندارید، از اتوبوس‌های محلی استفاده کنید. هزینه‌ی آن‌ها بیش از ۵۳۳۵ کلون (۹/۸ دلار) نخواهد بود.

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در کاستاریکا

پارک ملی تورتوگرو (Tortuguero)

راهنمای سفر به کاستاریکا

این پارک که در منطقه‌ی کارائیب واقع است، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌ها برای لاک پشت‌های سبز در حال انقراض شناخته می‌شود. همچنین زیستگاه مناسبی برای گاو‌های دریایی، تنبل‌ها (نوعی پستاندار متوسط) و انواع میمون‌ها است. اگر هنگام شب به این پارک ملی بروید، می‌توانید لاک پشت‌ها را هنگام تخم‌ریزی در ساحل ببینید. دسترسی به این پارک کمی سخت است، اما اگر به جنگل، پرندگان و سکوت علاقه دارید، حتما از آن دیدن کنید.

سان خوزه (San José)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پایتخت کاستاریکا، سان خوزه، در مرکز این کشور واقع شده و قطب مرکزی انواع فعالیت‌ها است. با این حال یک یا دو روز برای گردش در شهر کافی است، چرا‌که کار‌های زیادی نمی‌توان در شهر انجام داد. از موزه‌ی هنر‌های معاصر و طراحی برای دیدن آینده‌ی کاستاریکا دیدن کنید و همچنین اگر بودجه‌ی شما اجازه می‌دهد، برای دیدن ارکستر به سالن تئاتر ملی بروید. موزه‌ی تاریخ واقع در مرکز شهر نیز ارزش دیدن دارد.

آبشار لاپاز (La Paz)

راهنمای سفر به کاستاریکا

در باغ‌های این آبشار زیبا، می‌توانید گونه‌های مختلفی از انواع مگس مرغ، پروانه، خزندگان و گربه‌های بزرگ را ببینید. در سال‌های اخیر، بازدید از این باغ‌ها به مکانی بسیار محبوب تبدیل شده است.

آتشفشان‌ها

راهنمای سفر به کاستاریکا

تور‌های بازدید از آتشفشان‌ها جزو تور‌های برتر در کشور هستند. از آنجایی‌که اکثر این آتشفشان‌ها در پارک‌های ملی قرار دارند، همزمان با بازدید از آن‌ها می‌توانید به کایاک، قایق‌سواری روی رود یا کوه‌نوردی بپردازید. دلیلی شهرت آتشفشان آرنال، فوران مواد مذاب از اطراف آن است. این آتشفشان در سال ۲۰۱۰ خاموش شده است. آتشفشان ایرازو (Irazu) نیز به دلیل داشتن رودخانه‌ای سبز آبی مشهور است.

تور‌های کانوپی (تفریح و ورزش در جنگل)

راهنمای سفر به کاستاریکا

در ۱۰درصد از جنگل‌های بارانی، اکثر فعالیت‌ها انجام می‌گیرند. با رفتن به تور‌های زیپ لاین می‌توانید نمایی بسیار زیبا از جنگل را ببینید. تور‌های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که می‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید.

مزارع قهوه

راهنمای سفر به کاستاریکا

قهوه‌ی کاستاریکا در همه‌جای دنیا معروف است. با همراه شدن با یکی از تور‌های بازدید از کشت قهوه، مراحل مختلف این کار را از نزدیک ببینید. همچنین ممکن است بتوانید از مغازه‌های اطراف، قهوه را با تخفیفی بسیار عالی تهیه کنید.

شهر خاکو (Jaco)

راهنمای سفر به کاستاریکا

خاکو در ابتدا شهری ساکت بود که تنها برای موج‌سواری‌هایش شهرت داشت، اما پیشرفت در صنعت گردشگری، سواحل این شهر را به مکانی مناسب برای گردش و انواع فعالیت‌ها تبدیل کرده است. کلاس‌های یادگیری موج‌سواری و همچنین وسایل اجاره‌ای برای این ورزش در این سواحل موجود است. ماهیگی نیز در اینجا ورزش محبوبی است.

پورتو ویجو (Puerto Viejo)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پورتو ویجو که شهری ساحلی است، به خاطر سواحل زیبا، موج‌سواری و امکان انجام فعالیت‌های مختلف میان جوانان محبوب است. اینجا شهری بسیار زنده است و حتی در شب نیز جنب و جوش فراوان خواهید دید. برای کسانی‌ که به دنبال جا‌هایی آرام‌تر هستند، هتل‌هایی سنگر مانند در اطراف سواحل وجود دارند.

کورکوادو (Corcovado)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پارک ملی کورکورادو در شبه جزیره‌ی اوسا در جنوب غربی کاستاریکا واقع است. میان گردشگران بسیار محبوب است، اما هنوز بسیار ساکت و پر از سنگ است. همچنین جنگل‌های دست نخورده، دلفین‌ها و امکان غواصی در اینجا، خیلی بهتر از سواحل شمال‌غربی است. دسترسی به این شبه جزیره کمی سخت است و به همین دلیل توریست‌های زیادی به این‌جا نمی‌آیند. اما اگر شما این شبه جزیره را برای سفر انتخاب کردید، هیچ‌گاه از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.

سانتا ترزا (Santa Theresa)

راهنمای سفر به کاستاریکا

در پایین شبه جزیره‌ی نیکویا (Nicoya coast)، شهر کوچک سانتا ترزا واقع است. اینجا شهری است که غیر از ساحل و جاده‌ای پر از کافه‌ها و رستوران‌ها، مغازه‌های فروش وسایل موج‌سواری و هتل، چیز دیگری ندارد. همه‌ی گردشگران به موج‌سواری علاقه ندارند، اما مکان مناسبی برای رفتن به ساحل و گذران ساعاتی خوش است. سانتا ترزا شهری است که می‌توانید هفته‌ها و حتی مانند بسیاری از گزدشگران، ماه‌ها در آن بمانید و از اوقات خود لذت ببرید.

موج‌سواری

راهنمای سفر به کاستاریکا

در همه‌ی شهر‌های کاستاریکا موج وجود دارد و مکان‌های زیادی برای یادگیری موج‌سواری در این شهر‌ها هستند. اکثر گردشگران برای موج‌سواری به کاستاریکا می‌آیند، چرا‌که موج‌های این کشور، در جهان شهرت دارد. اگر هیچ‌گاه موج‌سواری را نیاموخته‌اید، اما دوست دارید آن را تجربه کنید و کشور‌هایی مثل استرالیا، هاوایی و بالی دور هستند، کاستاریکا بهترین گزینه برای انتخاب است.

پناهگاه ملی حیات وحش آفین دابارو (Hacienda Barú)

راهنمای سفر به کاستاریکا

پناهگاه با مساحتی در حدود ۳۲۰۰ هزار متر مربع، ۷ کیلومتر مکان اختصاصی برای پیاده‌روی و ۳ کیلومتر ساحل فوق‌العاده و زیبا، یکی از برترین مکان‌های طبیعی کاستاریکا است. تماشای پرندگان، تور‌های میان جنگل‌ها و تور‌های محیط زیستی از جمله جاذبه‌های این پناهگاه هستند.

ماهیگیری

راهنمای سفر به کاستاریکا

کاستاریکا که ماهیگیری‌اش در جهان معروف است، بهترین مکان برای ماهیگیرانی است که می‌خواهند رکوردی شخصی ثبت کنند. این آب‌ها زیستگاه انواع ماهی‌ها مثل نیزه ماهی، بادبان ماهی، ماهی زرین و واهو هستند. حتما برای ماهی گیری یک یا چند روز وقت بگذارید.

زبان اسپانیایی

راهنمای سفر به کاستاریکا

کاستاریکا یکی از محبوب‌ترین کشور‌های لاتین برای یادگیری اسپانیایی است. این به خاطر گویش مردم و همچنین سطح بالای تحصیلات در اینجا است. در اینجا کلاس‌هایی با کیفیتی عالی به همراه معلمانی فوق‌العاده وجود دارد. برنامه‌های مختلفی برای یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارند، اما چیزی که بیش از همه توصیه می‌شود، زندگی با خانواده‌ای بومی است.

گذر از بالای درختان

راهنمای سفر به کاستاریکا

گردشگاه آیریال (Aerial) میان جنگل‌های بارانی واقع است. این گردشگاه اولین گردشگاه بلند در آمریکای مرکزی است که از بالای درختان عبور می‌کند. در بالا‌ترین نقطه، نزدیک به ۲۱۶ فوت بالا‌تر از سطح زمین قرار دارید. هزینه‌ی تور‌های این گردشگاه از ۳۷۰۰۰ کلون (۶۸/۳ دلار) شروع می‌شود و شامل ۲ وعده غذای سبک نیز هستند.

فیس‌بوک توییتر تلگرام
منبع nomadicmatt
برچسب‌ها گردشگری کاستاریکا راهنمای جامع
مطالب مرتبط
سال گذشته ۹ میلیون ایرانی به خارج سفر کردندرژیم صهیونیستی تلاش می‌کند مانع عضویت فلسطین در سازمان جهانی گردشگری شودممنوعیت ورود گردشگر به پارک ملی لاراین مکان‌ها توریست ها را دوست ندارند!۱۲ ساعت در آوینیون فرانسه؛ یادگاری از قرون وسطیایران، سومین مبدا گردشگری جمهوری آذربایجان استرشد چشمگیر گردشگران ایرانی در سنت پترزبورگخروج بلوچستان از منطقه قرمز گردشگریپل معلق مشگین شهر: هیجان پیاده روی در ارتفاع ۸۰ متری
الی گشت

متن دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
دیدگاه ها 0refresh
قدیمی
جدید
رأی موافق
رأی مخالف
لطفا کمی صبر کنید…
ایوار

ایژین

بنر همسفران البرز

جدیدترین مقالات
حقایق جالب کرمانشاه، شهر انوشیروان ساسانی
گوناگون
حقایق جالب کرمانشاه، شهر انوشیروان ساسانی
۱۰ دانشگاه برتر دنیا برای علوم کامپیوتر کدامند؟
تحصیل و مهاجرت
۱۰ دانشگاه برتر دنیا برای علوم کامپیوتر کدامند؟
منظر فرهنگی ماسوله پرونده بعدی ثبت جهانی خواهد بود
اخبار گردشگری ایران
منظر فرهنگی ماسوله پرونده بعدی ثبت جهانی خواهد بود
شهرک آسمان خراش های گلی؛ یمن
آسیا
شهرک آسمان خراش های گلی؛ یمن
سال گذشته ۹ میلیون ایرانی به خارج سفر کردند
اخبار
سال گذشته ۹ میلیون ایرانی به خارج سفر کردند
دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ‌ترین چشمه آب گرم جهان
طبیعت گردی و ماجراجویی
دریاچه فرایینگ پن در نیوزیلند، بزرگ‌ترین چشمه آب گرم جهان
دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)
جهانگردی
دیدنی های لندن، پایتخت جادویی انگلستان (قسمت دوم)
صدور ویزای اربعین از امروز آغاز شد
اخبار گردشگری ایران
صدور ویزای اربعین از امروز آغاز شد
عقبه، تنها شهر ساحلی اردن
جهانگردی
عقبه، تنها شهر ساحلی اردن
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
سفر
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
راهنمای سفر
راهنمای سفر به اندونزی راهنمای سفر
راهنمای سفر به اندونزی
راهنمای سفر به کربلا راهنمای سفر
راهنمای سفر به کربلا
راهنمای سفر به میلان؛ ایتالیا راهنمای سفر
راهنمای سفر به میلان؛ ایتالیا
راهنمای سفر به شانگهای چین؛ شهر آسمانخراش‌ها راهنمای سفر
راهنمای سفر به شانگهای چین؛ شهر آسمانخراش‌ها
راهنمای سفر به کرمان؛ نگینی در دل کویر (قسمت اول) راهنمای سفر
راهنمای سفر به کرمان؛ نگینی در دل کویر (قسمت اول)
راهنمای سفر به قبرس راهنمای سفر
راهنمای سفر به قبرس
راهنمای سفر به بانکوک، تایلند راهنمای سفر
راهنمای سفر به بانکوک، تایلند
راهنمای سفر به سان فرانسیسکو راهنمای سفر
راهنمای سفر به سان فرانسیسکو
راهنمای سفر به فرانسه راهنمای سفر
راهنمای سفر به فرانسه

به دنبال چه هستید؟
تمامی حقوق متعلق به کجارو است. نقل یا کپی از مطالب کجارو تنها با اجازه کتبی از کجارو امکان پذیر است.

راهنمای سفر

راهنمای سفر به خراسان جنوبی (قسمت اول)
راهنمای سفر به خراسان جنوبی (قسمت اول)
راهنمای سفر به خوزستان (قسمت دوم: شهرستان ها)
راهنمای سفر به خوزستان (قسمت دوم: شهرستان ها)
راهنمای سفر به تهران (مرکز و جنوب)
راهنمای سفر به تهران (مرکز و جنوب)
راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند
راهنمای سفر به شهر چیانگ‌ مای، تایلند
محبوب ترین شاخه‌ها

جهانگردیایرانگردیراهنمای سفربرترین هاغذاویدیواخبارتبلیغات در کجارو
خانواده ما

تولید و توسعه نرم‌افزار کجارو توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • پرداخت بیمه در دوران سربازی چگونه است؟
 • تجزیه عراق سیاست کشورهای غربی برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه است
 • تعداد گالری‌های صنایع دستی افزایش می‌یابد/ ارائه تسهیلات حمایتی
 • کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری ۹۶ منتشر شد
 • اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به وسیله داعش سقوط می کرد
 • مراسم جشن شکوفه ها آغاز شد
 • حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد
 • انتقاد لاوروف از اظهارات ضد ایرانی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
 • اهمیت استراتژیک استان «الأنبار» عراق/ پیروزی جدید در راه است
 • کوچ سپرده های بانکی به بازارمسکن تا چندماه آینده/شوک قیمتی نداریم
 • لحن و رفتار ترامپ همه زمینه‌های مثبت را از بین می‌برد
 • مزاحمت‌های پیامکی متوقف نشد/اهمال در اجرای مصوبه شورای فضای مجازی
 • کدام سریال ها در محرم ۹۶ پخش می شوند؟ + تصاویر
 • وزارت اطلاعات سرویس‌های خارجی غیرعلمی را شناسایی می‌کند
 • آمانو در مقام خود ابقا شد
 • کشف تریاک از معده مسافر پرواز زاهدان – مشهد
 • تهدید مضحک ترامپ: از برجام خارج می‌شویم!
 • سیاست برجامی ترامپ؛ از خروجی تخیلی تا شرط و شروط برای ماندن + تصاویر
 • فهرست سخنرانان روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل
 • از اولتیماتوم ترامپ به آمانو تا افزایش تنش در شبه جزیره کره
 • قانون شکنی در استقلال از نوع وتوی مصوبات/نخستین مدال جهانی والیبال ایران/جانشین اصلی منصوریان پس از برکناری
 • سه شهر ایران ثبت جهانی شدند
 • مرگ وحشتناک اپراتور بر اثر سقوط جرثقیل + فیلم
 • جنگ آمریکا و ایران تا چه حد محتمل است؟
 • تعداد بیکاران کشور به ۳میلیون و سه هزار نفر رسید
 • بازتاب هشدار رهبر معظم انقلاب به آمریکا درباره هرگونه حرکت اشتباه در قبال برجام
 • خون در خیابان‌های راخین جاری است/ مسلمانان میانمار روزهای سختی در پیش دارند
 • تیلرسون: در صورت کارساز نبودن تلاش‌های دیپلماتیک، اقدام نظامی تنها راه حل مقابله با کره شمالی است!
 • استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است
 • فرمول ویژه نتانیاهو به ترامپ درباره لغو یا تغییر برجام
 • کاهش اختیارات شهردار تازه کار تهران
 • زنگنه نمی‌تواند پتروشیمی را به مجموعه‌ای ارزآور برای ایران تبدیل کند
 • تخلفات آمریکا در خصوص برجام
 • هیچ‌ مرجعی اجتهاد حسن خمینی را تأیید نکرده بود
 • دیدارهای دوستانه تیم ملی در ورزشگاه امام رضا(ع)
 • «دیرالزور»؛ نقطه ثقل رقابتی پیچیده در سوریه
 • برخی حرف‌های روحانی، صرفا برای رأی بود
 • واکنش سینماگر ایرانی به فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار
 • تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نشان‌دهنده زوال و نابودی قدرت این کشور است
 • «جلال طالبانی» درباره «مسعود بارزانی» چه گفته بود؟
 • دم با این اختلاس و حقوق‌های نجومی بالا می‌آورد
 • قاسمی حملات تروریستی در جنوب عراق را محکوم کرد
 • تکراری سلفی جنجالی «لیست امیدی»ها با کیک جشن تولد!
 • علی عسکری: ایران در قله جنگ فرهنگی قرار دارد
 • مناطق آزاد زیرمجموعه وزارت اقتصاد شد
 • ترامپ: ایران روح توافق هسته‌ای را نقض کرده
 • اولین محموله از کمک‌های بشردوستانه ایران برای مسلمانان میانمار
 • شهادت ۳ زائر ایرانی و زخمی شدن ۴ زائر دیگر در حمله تروریستی در عراق
 • ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض برجام است
 • گفتگوی تلفنی سرلشکر باقری با رئیس ستاد ارتش ترکیه درباره همه‌پرسی استقلال کردستان عراق + جزئیات
 • پاسخ روابط عمومی وزارت امور خارجه به اظهارات پورمختار
 • ماموریت محرمانه سردار هور به دستور محسن رضایی
 • پسر بن لادن آماده رهبری القاعده می شود
 • متن پیام مهم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به رهبر معظم انقلاب
 • کره شمالی: آمریکا و ژاپن را به تلی از خاکستر و تاریکی تبدیل می‌کنیم
 • تور مجازی: میامی
 • با جوان ترین ورزشکار ایران در المپیک آشنا شوید
 • ایران در هر ساعت یک میلیون دلار از صنعت گردشگری درآمد کسب می کند
 • شروع صدور ویزای الکترونیک از امروز
 • تجربیات بی نظیر سفر قبل از سی سالگی
 • پارک ژوراسیک تهران را بشناسید
 • سرکنسول ترکیه:ایران ممنوعیت سفر به ترکیه را برداشته است
 • روزشمار: ۱۲ مرداد؛ درگذشت «مرشد ترابی» از نقال‌های برجسته تئاتر ایران
 • جزیره‌ ایستر کجاست؟
 • خانه ترمه ایران، میزبان دوست‌داران هنر هزار و یک رنگ پارسی
 • پارک ملی سالوک؛ متنوع‌ ترین زیستگاه شمال شرق ایران
 • با شگفت انگیزترین تونل های جهان آشنا شوید
 • آخر هفته کجا بریم؟ از دریاچه اوان و کلکچال تا روستای فیلبند و دریاچه مارمیشو
 • سفرهای شگفت انگیز در جاده‌ های آمریکای جنوبی
 • اماکن گردشگری در روزهای شهادت تعطیل نمی شوند
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • آیا واقعا رشد صنعت گردشگری ایران مناسب است
 • روزشمار: ۱۳ مرداد؛ افتتاح فرودگاه بین‌‏ المللی «مهرآباد» در تهران
 • آشنایی با چند مقصد دیدنی در ویتنام
 • آشنایی با محتشم کاشانی، پدر مرثیه سرایی ایران
 • ترس و خشونت در ماجرای جادوگران سِیلِم
 • قلعه لمبسر؛ دژ پر رمز و راز سرزمین الموت
 • آن روی تاریک بازی «پوکمون گو» و مواجه شدن با اجساد و ارواح
 • معنی ضرب المثل فارسی؛ نرود میخ آهنین در سنگ
 • داعش ایتالیا را تهدید کرد؛ تشدید تدابیر امنیتی در ایتالیا
 • ورود هر گردشگر خارجی معادل فروش ۳۰ بشکه نفت سود دارد
 • ساخت یکی از عجیب ترین خطوط راه آهن جهان در اکوادور
 • پارک پلیس تهران را بشناسید
 • برگزاری مخفیانه تورهای ترکیه
 • میناکاری؛ هنر تزیین فلزات با مواد رنگین
 • مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد
 • عکاسباشی سری چهاردهم: طلوع طبیعت تا برگشته
 • چرا نباید به این شهرهای اروپایی سفر کنیم
 • سوغات فرانسه چیست؟
 • سفر به ترکیه همچنان ممنوع است
 • بهترین کشورهای جنوب شرقی آسیا برای سفر
 • مسجد جامع کاشان ، قدیمی ترین بنای تاریخی شهر
 • اطلاعاتی درباره افتتاحیه المپیک ریو
 • بهترین سرسره های آبی طبیعی در آمریکا
 • کلیسای نور، شاعرانه‌ ترین کلیسای جهان
 • معبد آب،‌ رمزآلود و بی نظیر میان نیلوفرهای آبی
 • روستای جواهر ده، جواهری در رامسر
 • نمایش صنایع دستی ایران در شانگهای
 • ضیافت کاشی ها در حرم رضوی
 • مهارت های لازم برای یک مسافر کدام‌اند