قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی

۳۴ : ۱۳ – سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶

English
العربیه
افغانستان

تعداد خبرهای امروز : ۴۱۵خبر

صفحه نخست
سیاسی
بین‌الملل
ورزشی
اجتماعی
اقتصادی
فضای مجازی
فرهنگی هنری
علمی پزشکی
فیلم و صوت
عکس
استان ها
شهروند خبرنگار
وب‌گردی

کار اطلاعاتی در نظام اسلامی بر مبنای ارزش‌های اخلاقی است
کد خبر: ۶۱۷۸۲۰۹
گروه : استان ها » استان‌ها
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ – ۰۹:۲۵
اندازه فونت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ذخیره
قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی
قاچاق کلمه ای که هر روز انواع مختلفش از تلویزیون و روزنامه می بینیم و می شنویم کاری که مودیانش هر روز فربه تر از روز قبل می شوند و به صفرهای حساب هایشان اضافه می شود .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، قاچاق در نوع خود تبدیل به معضلی شده که بارها مسئولان دلسوزی هم بودند که سعی در مقابله با آن کرده اند اما هیچگاه نتوانسته اند ریشه تنومند آن را بخشکانند و هر چه جلوتر آمدیم وضعیت قاچاق بدتر شد که بهتر نشد.

قاچاق پوشاک در میان دیگر انواع قاچاق جایگاه خود را دارد قاچاقی که اگر خانمانسوز هم نبوده اما بسیاری را تا مرز ورشکستگی برده است.

این روزها در سراسر کشور نمایندگی های زیادی از برندهای معروف به چشم می خورد، برندهایی که در کشور خودشان با نرخ بسیار بالایی عرضه می شوند اما در کشور ما با نرخ هایی نه چندان گران در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

صنعت پوشاک در تمام دنیا جزو صنایعی محسوب می شود که دولت ها از آن برای رونق تولید ملی و صادرات استفاده و اهداف کلان اقتصادی خود را با تامین منافع این صنایع پیش می برند.

با وجود سرمایه گذاری های مناسب در صنعت پوشاک به عنوان یک صنعت غیر نفتی ، متاسفانه مشکلات عدیده ای در روند رو به رشد آن به چشم می خورد، وجود برندهای تقلبی در بازار پوشاک و نبود برنامه ریزی مناسب از مهمترین عوامل آن به شمار می رود.
برندهای مطرح بازیچه دست سواستفاده کنندگان

بر اساس پژوهش های انجام شده بیش از ۹۰ درصد فعالیت نمایندگی های برندهای خارجی در کشور تقلبی هستند و فقط از نام این نمایندگی برای عرضه پوشاک های شاید گاهی بی کیفیت تر از آنچه که فکر می کنیم استفاده می کنند و باید گفت محصولاتی که معمولا به صورت قاچاق وارد کشور می شود در این نمایندگی ها به فروش می رسد.

به اعتقاد برخی از فعالان این صنعت، حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار از برندهای تقلبی در بازار پوشاک از طریق قاچاق وارد کشور می ­شود و حدود ۳۰۰ میلیون دلار نیز به محصولاتی که در داخل تولید می ­شود، اختصاص دارد.

رقمی که با نگاه با آن می توان به تفاوت استفاده از تولیدات داخل و پوشاک قاچاق که به نام برند در این نمایندگی ها است پی برد .

قاچاق پوشاک سنگ بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی

با وجود تلاش های بسیار برای شناسایی فروشگاه هایی که سعی در عرضه پوشاک با برندهای تقلبی در شهرهای بزرگ و به خصوص مناطق بالانشین شده اما تاکنون اقدام قاطعی با صاحبان این فروشگاه ­ها صورت نگرفته است .

علیرضا پیروی منش رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان گفت: تشخیص قاچاق بودن این کالاها در زمان عرضه از روی شکل ظاهری بسیار سخت است و در بازدید بازرسان ما بیشتر داشتن مجوز برای برند ها ملاک قرار می گیرد و در صورتی که واحد مجوز لازم برای عرضه این برندها را نداشته باشد کالا قاچاق محسوب می شود.

پیروی منش با اشاره به مبادی ورود کالای قاچاق افزود: کالای قاچاق که شامل البسه نیز هست می تواند از طریق مبادی رسمی یا غیر رسمی وارد شود به عنوان مثال ورود این اجناس برای مناطق آزاد کیش و قشم رسمی محسوب می شود، اما برای انتقال به سرزمین اصلی به دلیل نداشتن مجوزهای لازم بحث قاچاق به صورت غیر رسمی مطرح می شود .

وی ادامه داد: عمده ترین سهم ورود این کالاها از کشورهایی مانند تایلند ، ترکیه و خصوصا چین است.

قاچاق پوشاک سنگ بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان مبنی بر اینکه چرا مردم تمایل به استفاده از پوشاک خارجی دارند گفت: وجود باورهایی همچون کیفیت برتر البسه های وارداتی یا برندها نسبت به پوشاک داخلی، شیک بودن، خنکی ، تنوع و ارزانی موجب حفظ جایگاه پوشاک خارجی بین مردم شده است.

پیروی منش با اشاره به تاثیرات واردات این کالاها بر اقتصاد کشور و واحد های تولیدی گفت: مطمئنا ورود پوشاک قاچاق تبعات جبران ناپذیری هم از نظر اقتصادی، اجتماعی برای کشور و هم بر واحدهای تولیدی دارد و با تداوم ورود این کالاها چرخ تولید واحد های تولید کننده پوشاک از کار افتاده و موجب بیکاری و از بین رفتن سرمایه در گردش از چرخه اقتصادی شده و با توجه به به واضح نبودن نحوه تولید، حمل و نقل و حتی محل انبار و شرایط نگهداری آن ها حتی از نظر بهداشتی برای مصرف کننده ها خطر ساز است.

وی ادامه داد: تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیر نظر رئیس جمهور در سطح کشور و در مراتب پایین تر در استان ها به ریاست استاندار و تشکیل کمیته ها تاکنون از جمله اقدامات موثری در این زمینه بوده است و راهکارهای دیگری نیز در دست اقدام است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان تاکید کرد: فرهنگ سازی و ترویج استفاده از کالای داخلی بین مردم با بکار گیری از تمام توان همچون رسانه ها، مراکز فرهنگی، مدارس و سایر نهادها ، توانمند سازی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ و توجیه آن ها برای تولید پوشاکی که از نظر قیمت، کمیت، کیفیت و تنوع قادر به رقابت با برندهای خارجی و کسب جایگاه مناسب خود در بازار باشد از راهکارهای موثر برای مبارزه با این معضل محسوب می شود.

پیروی منش افزود: ۱۰۵ برند پوشاک در کشور وجود دارد، ۱۵ تا ۳۰ درصد پوشاک مصرفی در هرمزگان قاچاق و مابقی تولید داخلی بوده که برخی با عنوان برند خارجی به مردم عرضه می شود و همچنین هر ماه ۱۵ تا ۲۰۰ مورد بازرسی در استان انجام می شود و ۱۵ برند خارجی بررسی و تابلو غیر مجاز این مراکز عرضه پایین آورده شده است.
چشم امید تولید کنندگان داخلی به مسئولین

از طرفی تولیدکنندگان پوشاک در کشور از دستگاه های مرتبط انتظار دارند برای ایجاد فضای مناسب برای عرضه پوشاک توسط تولیدکنندگان داخلی، دستگاه­های مرتبط به رفع موانع و مشکلات بپردازند و اقدامات جدی را برای جلوگیری از فعالیت این نوع فروشگاه ­ها در سطح کشور در دستور کار قرار دهند.

البته بی توجهی به کیفیت تولیدات داخلی، طراحی های نامناسب و همگام نبودن با سلایق مردم از جمله مسائلی است که می تواند منجر به گرایش افراد به سمت برندهای خارجی شود.

همچنین تولید کنندگان داخلی که در این میان با استفاده از برچسب های تقلبی به فروش این گونه” برند صفت ها” کمک کنند به طوری که بطور میانگین روزانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون قطعه برچسب تقلبی در کشور بافته و یا چاپ می ­شود که با توجه به سایز آنها با قیمت های مختلف به فروش می رسد.

بی توجهی به این نکات می تواند تقاضا و نیاز جامعه را به این برندها بالا ببرد و زمینه مناسبی برای استفاده قاچاقچیان از این فرصت ایجاد کند.
راهکارهای عملی در کاهش قاچاق پوشاک

معرفی برندهای با کیفیت ایرانی ، نظارت و اعمال قوانین سخت بر تولید کنندگان لیبل های تقلبی می تواند یکی از راهکاری حداقل جلوگیری از این گونه قاچاق باشد یا حتی نظارت بر کیفیت محصولات وطنی یکی از مسائلی است که شاید اگر به آن توجه می شد می توانست راهکار بسیار مناسبی برای رونق این صنعت در داخل کشور باشد .

از طرفی به نظر عملکرد مسئولان ما در فرهنگ سازی برای استفاده از تولیدات داخلی با توجه به استفاده مردم کشورمان از پوشاک خارجی خوب نبوده است که امروز موجب بروز مشکلات برای تولید کنندگان داخل شده است.

قاچاق پوشاک سنگ بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی

باید توجه داشت که اگر قاچاق پوشاک و واردات بی رویه آن ادامه یابد می تواند موجب فلج شدن این صنعت در داخل شود .

گذشته از تمام مشکلاتی که قاچاق پوشاک برای تولید کنندگان داخلی به وجود می آورد باید مسئولان ذیربط به دنبال اعمال راهکارهایی باشند تا عرصه برای فعالیت تولیدکنندگان داخلی آماده شود.

انتهای پیام/ب

کانال تلگرام – پایین شرح خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
توقیف محموله قاچاق پوشاک در گلوگاه مهریز
از ساخت توربین بادی تا قاچاق پوشاک
قاچاقچی پوشاک در زاهدان ۲۲۵ میلیون ریال جریمه شد
رسیدگی به ۸۷۷ پرونده قاچاق کالا و ارز در زنجان
رسیدگی به ۸۷۷ پرونده قاچاق کالا و ارز در زنجان
محکومیت عامل قاچاق پوشاک دراستان قزوین
محموله پوشاک قاچاق میلیونی در گراش به مقصد نرسید
برچسب ها
قاچاق پوشاک ، برند های خارجی پوشاک ، رونق صنعت پوشاک
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ – ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
۰
۰
پاسخ
اگه جنس از خارج نیاد //تولید کننده داخلی پوست مردم را میکنن //اگه قبول ندارید//نگاهی به تولید خودرو بیندازید//هر تولیدی را به هر قیمتی که دلشان بخواد میفروشن
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ – ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
۰
۰
پاسخ
میدونم قبول دارید//مرگ بر امریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ – ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
۰
۰
پاسخ
قابل توجه دختر مظلوم وزیر آموزش وپرورش
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ – ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
۰
۰
پاسخ
بشدت باید با قاچاق مبارزه کرد//قبول دارید؟؟
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ – ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
۰
۰
پاسخ
بشدت باید با قاچاق مبارزه کرد//قبول دارید؟؟
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام باشگاه خبرنگاران – صفحه خبر
شهروند خبرنگار

پربازدید ها
پربحث ترین ها

جزییات گروگان‌گیری در مشهد/ گروگان‌گیر به بیمارستان منتقل شد
قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی
کار اطلاعاتی در نظام اسلامی بر مبنای ارزش‌های اخلاقی است
جزئیات جدید از مسمومیت معلولان و فوت ۲ نفر در مرکز نگهداری معلولان شبستر
مستمری مددجویان کمیته امداد حداقل ۳ برابر می‌شود
بدون ویزا و گذرنامه اربعین به مهران نیایید
سرزمین خبر
آخرین اخبار
مستمری مددجویان کمیته امداد حداقل ۳ برابر می‌شود
بدون ویزا و گذرنامه اربعین به مهران نیایید
جزئیات جدید از مسمومیت معلولان و فوت ۲ نفر در مرکز نگهداری معلولان شبستر
کار اطلاعاتی در نظام اسلامی بر مبنای ارزش‌های اخلاقی است
قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی
جزییات گروگان‌گیری در مشهد/ گروگان‌گیر به بیمارستان منتقل شد
از جهیزیه های لوکس دختران تا اقتدار قضایی در مصاف با زمین خواران
اختلاف ملکی جان یک نفر را گرفت
شناسایی و دستگیری ۲۴ متجاوز مرزی توسط هنگ مرزی تایباد/کشف بیش از ۴۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر
حضور پررنگ مرکز اورژانس اجتماعی در امدادرسانی به قشرهای آسیب دیده + فیلم
سفر وزیر اطلاعات به گلستان
طنین یا امام رضا در ابوزیدآباد پایتخت گویش های کهن ایران
صیانت از سلامت در اجرای مصوبه فعالیت شش بازارچه مرری ضرورت ملی است
۱۱ مصدوم درپی انفجار پیک نیک
طوفان ۶۵ کیلومتری و گرد و خاک تبریز را در نوردید
سرگردانی حجاج در فرودگاه/ سریالی شدن کودک آزاری/ رد پای یک زن در تیراندازی مشهد
واژگونی پژو کودک دوساله در نهاوند را به کام مرگ فرستاد+ تصویر
رونمایی از جدیدترین دستاوردهای نیروی دریایی سپاه در رزمایش‌های پیش رو/آبراه خلیج فارس تحت کنترل سپاه پاسداران
تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ایران “غیرقانونی” است
اهدای خون جمعی از ورزشکاران رزمی کار استان به بیماران نیازمند+تصاویر
سیستان و بلوچستان استعداد خوبی در زمینه کشت گلخانه ای دارد
فوت ۲ معلول و بیماری ۹ نفر در خیریه قشقایی شبستر/علت در دست بررسی است
باران شدید تابستانی در گلستان مردم را غافلگیر کرد
وزیر بهداشت به زنجان سفرمی کند+برنامه ها
واژگونی تریلر حامل سوخت در محور ریگان-ایرانشهر ۲ کشته برجای گذاشت
رمز و راز عدد ۸ با شهید بهشتیان از کاشان رضوی شد+تصاویر
برگزاری پنجمین جلسه کمیته مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان
آتش سوزی ۲۰ اصله درخت زردآلوی مثمر درخاش+ عکس
کشف ۷۵۶ کیلوگرم تریاک از خودرو‌های رها شده در سراوان
پروژه بزرگ احداث سد «ماشکید» در منطقه بلوچستان هفته دولت کلنگ زنی می‌شود‌
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر

صفحه نخست سیاسی بین‌الملل ورزشی اجتماعی اقتصادی فضای مجازی فرهنگی هنری علمی پزشکی فیلم و صوت عکس استان ها شهروند خبرنگار وب‌گردی

آرشیو
جستجو
پیوند ها
خبرنامه
آب و هوا
اوقات شرعی
نظر سنجی
درباره ما
تماس با ما
نقشه سایت
پخش زنده
RSS

کلیه حقوق این سایت متعلق به باشگاه خبرنگاران بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: ایران سامانه

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • ۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید
 • ۱۰ کوه باعظمت که می‌توانید به آن ها صعود کنید
 • ۱۰ کشور پر بازدید جهان را بشناسید
 • ۱۰ دلیل عمده مرگ و میر در جهان را بشناسید
 • ۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت اول)
 • پزشک بابلی مجتمع ۱۰ واحدی برای زوج‌های بی‌بضاعت ساخت
 • بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ در ۱۶ فروردین از طریق ابزار Update Assistant در دسترس خواهد بود
 • ادعای اینتل مبنی بر تولید تراشه ۱۰ نانومتری با قیمت پایین و عملکرد بهینه
 • دستیار دانلود آپدیت Creators ویندوز ۱۰ فاش و شماره ساخت این بروزرسانی مشخص شد
 • چگونه آپدیت Creators ویندوز ۱۰ را هم‌اکنون نصب کنیم
 • ۱۰ خودروی تمام برقی از مرسدس بنز در راه هستند
 • هواوی پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس ماه آینده به بازار ایران می‌آیند
 • مایکروسافت بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ را منتشر کرد
 • میزو در سال جدید ۱۰ درصد از کارمندان خود را تعدیل کرده است
 • بررسی برخی آموزش های ذهنی خاص برای کاهش خطرات زوال عقل طی ۱۰ سال
 • پشتیبانی از ویندوز ۱۰ اولیه در ۱۹ اردیبهشت پایان خواهد یافت
 • ۱۰ ویژگی فاش شده از آیفون ۸ اپل
 • ۱۰ نکته بازاریابی شبکه های اجتماعی برای تازه کارها
 • ۱۰ نکته‌ی لازم برای شرکت در کار گروهی
 • سامسونگ: نسل دوم فرایند تولید تراشه‌‌ ۱۰ نانومتری آماده بهره‌برداری است
 • مایکروسافت با ویندوز ۱۰ کلاد به رقابت با کروم بوک‌ گوگل می‌‌رود
 • تاریخ به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ مشخص شد
 • بررسی ویدیویی پی ۱۰ هواوی
 • پیش ثبت نام الکامپ ۱۳۹۶ از یکشنبه ۱۰ اردیبهشت
 • فناوری جدید بهینه‌سازی مصرف باتری در ویندوز ۱۰
 • صدوقی: درآمد گروه اقتصادی همراه اول پارسال ۱۰ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان بود
 • چرا ویندوز ۱۰ سریع‌تر از ویندوز ۷ در حال فراگیر شدن است
 • ۶۰ ثانیه: آغاز انتشار عمومی آپدیت Creators‌ برای ویندوز ۱۰ موبایل
 • توصیه‌ی مایکروسافت: نسخه Creators ویندوز ۱۰ را خودتان نصب نکنید
 • گوشی پیکسل ۲ گوگل زودتر از موعد معرفی می‌شود
 • مشکلات هواوی برای استفاده از دو تراشه حافظه در پی ۱۰ تشدید شد
 • تصمیم فولکس‌ واگن برای فروش دوکاتی قطعی شد
 • ویندوز ۱۰ اس معرفی شد
 • اشتراک رایگان نسخه آموزشی ماینکرفت برای خریداران لپ تاپ مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • مایکروسافت واقعیت افزوده را به صورت مستقیم به ویندوز ۱۰ می‌آورد
 • هایلایت ۲۵۰: رونمایی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ اس و سرفیس لپ تاپ
 • ارتقاء سرفیس لپ تاپ به ویندوز ۱۰ پرو تا سال ۲۰۱۸ رایگان است
 • ویندوز ۱۰ اس؛ پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل کروم
 • امکان تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ اس وجود ندارد
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • با اولین لپ‌تاپ‌های اقتصادی مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس آشنا شوید
 • سرویس Video Indexer مایکروسافت، متن ویدیوها را به ۱۰ زبان مختلف خروجی می‌دهد
 • ویندوز ۱۰ S مرورگر کروم یونیورسال را هم اجرا نمی کند
 • سامسونگ از گیر وی آر تا سال آینده ۱۰ میلیون دستگاه می‌فروشد
 • قابلیت placeholder تحت عنوان Files On Demand به بخش وان درایو ویندوز ۱۰ بازگشت
 • مایکروسافت چندین ویژگی بین پلتفرمی ویندوز ۱۰ را معرفی کرد
 • مایکروسافت امکان کپی محتوا از ویندوز ۱۰ و جایگذاری در اندروید و iOS را فراهم کرد
 • پروژه‌ نئون: مایکروسافت سیستم طراحی فلوئنت را برای ویندوز ۱۰ معرفی کرد
 • ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند
 • متروی نیویورک، تنها متروی ۲۴ ساعته جهان
 • TSMC تولید پردازنده‌های A11 را با فناوری ۱۰ نانومتری آغاز کرده است
 • ۱۰ شهر جهان که تمیزترین خیابان ها را دارند
 • بررسی بازی Full Throttle Remastered
 • اچ تی سی یو ۱۱ در برابر اچ تی سی ۱۰؛ چه چیزی تغییر کرده است
 • مقایسه اچ تی سی یو ۱۱ با ال‌جی جی ۶، گوگل پیکسل، هواوی پی ۱۰، گلکسی اس ۸ و آیفون ۷ پلاس
 • تاریخچه کریستال داینامیکس
 • اپ یاهو میل در ویندوز ۱۰ غیر فعال می‌شود
 • واکنش منتقدان به فیلم Alien: Covenant – بیگانه: پیمان
 • تصاویری از گلکسی اس ۸ در حال اجرای ویندوز ۱۰ منتشر شد
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • ۱۰ نکته در انتخاب نام مناسب برای شرکت
 • هایلایت ۲۶۶: از حمله‌ جاسوس‌افزار Athena به ویندوز ۱۰ تا اتوبوس‌های خودران پراترا
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • معرفی ۱۰ راهکار تضمینی برای داشتن قلبی سالم در تمام زندگی
 • بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل
 • ۱۰ حقیقتی که نظر شما را درباره کارآفرینی تغییر می‌دهند
 • مایکروسافت نسخه‌ای مخصوص از ویندوز ۱۰ برای دولت چین معرفی کرد
 • مایکروسافت: ویندوز ۱۰ اس، ویندوز ۱۰ موبایل را کنار نمی‌زند
 • ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ اس برای سرفیس پرو و سرفیس لپ‌ تاپ ارائه می‌شود
 • ۱۰ نکته مهم برای خرید مانتو دخترانه
 • ۱۰ باید و نباید استفاده از زیورآلات زنانه با مد ۹۶
 • این ۱۰ مدل لباس مردانه و اکسسوری را بخرید!
 • چرم مشهد و یک حراج خیلی خوب!
 • ۱۰ مدل کفش مردانه که این تابستان لازم دارید!
 • جیونی اس ۱۰: گوشی هوشمندی با دوربین‌ دوگانه در پشت و جلو
 • مایکروسافت و کوالکام در کامپیوتکس ۲۰۱۷ بیشتر از ویندوز ۱۰ مبتنی بر ARM می‌گویند
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • آیا حاضرید در شیب دار ترین خیابان مسکونی دنیا زندگی کنید؟
 • ۱۰ خرداد: آغاز پروژه ساخت کشتی تایتانیک
 • تماشا کنید: قدرت اسنپدراگون ۸۳۵ در اجرای ویندوز ۱۰ و اپلیکیشن‌های ویندوزی
 • نمایشگر آیفون ۸ چه خصوصیاتی خواهد داشت
 • مایکروسافت با همکاری اینتل پشتیبانی از eSIM را به دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ اضافه می‌کند
 • ایسوس از دو تبلت میان‌رده‌ی جدید ذنپد ۱۰ رونمایی کرد
 • گوگل به اپلیکیشن های جذابی که برای دستیار گوگل اسیستنت ساخته شوند ۱۰ هزار دلار جایزه می دهد
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • آپدیت اینستاگرام در ویندوز ۱۰: آپلود و ارسال عکس از طریق وب کم
 • ۱۰ نکته برای طراحی یک لوگوی تأثیرگذار
 • استفاده از شبکه ۵G در خودروهای خودران از ۱۰ سال آینده
 • مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ با نام Workstation توسعه می‌دهد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • اپل: ۹۶ درصد کاربران iOS 10 از آن کاملا راضی هستند
 • فهرست ۱۰ خودروساز ارزشمند دنیا منتشر شد
 • به تعداد محدود: ویندوز ۱۰ اورجینال رایگان با خرید آنتی ویروس کسپرسکی
 • نحوه مسدود کردن دسترسی سرویس های ویندوز ۱۰ به اینترنت
 • اچ تی سی یو ۱۱ بهتر از اچ‌ تی سی ۱۰ و وان ام ۹ فروش می‌رود