موافقان و مخالفان مسعود کرباسیان چه گفتند / محورهای اصلی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد

پنجشنبه
۲۶ مرداد ۱۳۹۶

صفحه نخست

اقتصاد سیاسی

مسکن

بورس

طلا و ارز

اقتصاد جهان

تولید و تجارت

شرکت‌ها

گزارش تصویری

ویدئو

قیمت‌ ها

کدخبر: ۱۷۹۸۷۸ ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۸:۰۹:۵۷ لینک کوتاه
موافقان و مخالفان مسعود کرباسیان چه گفتند / محورهای اصلی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد
موافقان و مخالفان مسعود کرباسیان چه گفتند / محورهای اصلی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد
بالاخره موعد دیدار وزیر پیشنهادی اقتصاد با نمایندگان مجلس فرا رسید و فردی که علیرغم اقتصاددان نبودن سال‌ها معاونت وزارت اقتصاد را به عهده داشته، ازبرنامه‌های خود دفاع کرد.
به گزارش مهر، مسعود کرباسیان گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی امروز مقابل نمایندگان مجلس، از برنامه خود برای وزارت اقتصاد دفاع کرد.

کرباسیان در این جلسه از اصلاحاتی سخن به میان آورد که در نظام بانکی باید اجرا می‌شد و به سپرده‌گذاران هم اطمینان داد که از حفظ منافع آنها عقب نخواهد نشست.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت دوازدهم در تک‌رقمی کردن تورم، کنترل نقدینگی و ساماندهی بازارهای مالی صحبت به میان آورد و تأکید کرد که این دستاوردها باید صیانت شود.

افزایش قدرت تولید ملی با اقتصاد مقاومتی

گزینه رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضعف بنیه تولید، عدم رقابت پذیری آن و بیکاری گسترده را از مشکلات اساسی دانست که اقتصاد ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

وی البته به نفتی بودن و دولتی بودن اقتصاد ایران نیز اشاره و خاطرنشان کرد: رانت و سیاست‌زدگی در اقتصاد ایران مشکلات بزرگی را ایجاد کرده و بنابراین برای حرکت در جهت افزایش تولید و اشتغال باید اصلاحات ساختاری صورت گیرد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی، کاهش ضریب جینی و مواردی از این دست، نقشه راه مشخصی برای کار وزارت اقتصاد است که باید در چارچوب برنامه ششم آنها را محقق کرد.

سرمایه‌گذاری باید ۲۱.۴ درصد رشد کند

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی خواستار افزایش میانگین بهره‌وری به صورت سالانه ۹.۸ درصد و سرمایه‌گذاری به میزان ۲۱.۴ درصد اشاره و گفت: اگرچه این اعداد در دولت یازدهم بهبود یافته اما باید موفق‌تر عمل شود که برای دستیابی به این سطح از اعداد و ارقام، باید به اسناد فرادستی در سیاستگذاری‌ها توجه کرده و اقتصاد مقاومتی، اصل ۴۴، برنامه ششم، قانون مالیات‌های مستقیم و قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار را عملیاتی کرد.

توزیع سود سهام عدالت به زودی

کرباسیان از توزیع سود سهام عدالت خبر داد و گفت: به زودی مشمولان سهام عدالت از سود بنگاه‌های واگذار شده، بهره‌مند می‌شود و البته در گام‌های بعدی سود مالکانه را نیز دریافت خواهند کرد.

وی در جلسه رأی اعتماد خود به اقدامات مطرح شده طی ماه‌های اخیر در خصوص شورای رقابت و عملکرد آن که البته مورد انتقاد وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم هم قرار داشت، پایان داد و گفت: در دولت دوازدهم شورای رقابت تقویت شده تا فعالیت‌های انحصاری را از میان بردارد؛ ضمن اینکه بهبود محیط کسب و کار را در اولویت بیشتری نسبت به واگذاری بنگاه‌های دولتی دانست.

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی همچنین به رفع مقررات مخل کسب و کار و رونق آن نیز اشاره کرد و گفت: اجرای پنجره واحد و سامانه جامع گمرکی را به طور جدی در دولت دوازدهم گسترش خواهیم داد و در قالب کاهش صدور مجوزهای لازم، بخش خصوصی را تقویت خواهیم کرد.

تأمین منابع مالی از دیدگاه وزیر پیشنهادی

کرباسیان با تأکید بر ضرورت بکارگیری منابع مالی خارجی در اقتصاد ایران خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران باید از منابع مالی خارجی در قالب فاینانس، سرمایه‌گذاری خارجی، مشارکت و سایر روش‌های دیگر تأمین مالی شود که در این زمینه وزارت امور خارجه را نیز در کنار خود خواهیم داشت؛ ضمن اینکه اصلاح نظام تأمین مالی دولت و بنگاه‌های اقتصادی نیز در دستور کار قرار داشته و اقدامات مؤثری در راستای کاهش وابستگی دولت به منابع نفتی و اصلاحات نظام مالیاتی در دستور کار قرار دارد؛ بخصوص اینکه قصد داریم فشار مالیاتی را از دوش تولیدکنندگان و صادرکنندگان برداشته و شفافیت مالیاتی را حاکم کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد بانک اطلاعاتی مؤدیان مالیاتی در دستور کار قرار داشته و تلاش ما این است که بتوانیم منجر به شفافیت و عدالت مالیاتی شویم.

وزارت اقتصاد در کنار بانک مرکزی

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر ضرورت هماهنگی هر چه بیشتر وزارت اقتصاد و بانک مرکزی گفت: تمام تلاش وزارت اقتصاد این خواهد بود که اصلاحات نظام بانکی را به بهترین شکل انجام داده و تلاش نماید تا منافع سپرده‌گذاران به صورت حداکثری تأمین شود. در کنار این، توسعه بازار سرمایه نیز مد نظر قرار گرفته و تلاش می‌کنیم تا ابزارهای نوین را در بورس به کار بندیم.

کرباسیان در نهایت خاطرنشان کرد: اقتصاد ایران را در دولت دوازدهم به اتاق شیشه‌ای خواهیم برد، چرا که ضعف در شفافیت و عدم انضباط، از جمله ضعف‌های اقتصاد ایران است.

وی گفت: در نهایت باید اصلاحات ساختاری اساسی در اقتصاد ایران صورت گیرد تا بتوانیم به جایگاه واقعی خود دست یابیم.

موافقان و مخالفان چه گفتند

پیش از آنکه مسعود کرباسیان دفاعیات خود را نزد پارلمان‌نشینان بیان کند، نمایندگان موافق و مخالف برنامه‌های او نکاتی را مطرح کردند که البته به نظر نمی‌رسید مخالفت جدی با حضور او در این حوزه وجود داشته باشد، اما به هر حال نتیجه هنوز مشخص نیست و باید در روز رأی اعتماد دید که نمایندگان چه مسیری را برای آینده وزارت امور اقتصادی و دارایی ترسیم خواهند کرد و اینها همه در شرایطی است که تعداد آرای نمایندگان برای مسعود کرباسیان باید بیش از رأی اعتماد حائز اهمیت باشد؛ چرا که علی طیب‌نیا همتای پیشین او در دولت یازدهم با بالاترین رأی اعتماد وزرای کابینه یازدهم وارد دولت شد و همه او را شاگرد اول مجلس در رأی اعتماد می‌دانستند.

در این راستا، سید کمال‌الدین شهریاری نماینده موافق با حضور کرباسیان گفت: بر اساس گزارش معاونت نظارت مجلس، برنامه‌های کرباسیان هماهنگی بسیار زیادی با اسناد بالادستی وزارتخانه و برنامه‌ها و قوانین دارد.

شهریاری افزود: وی سال‌های زیادی را در وزارتخانه‌های اقتصادی کار کرده و اگر گوشه‌ای از تجربیات خود را به کار گیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، ضمن اینکه با روحیه همکاری وی می‌توان امیدوار بود که تیم اقتصادی دولت هماهنگ‌تر از قبل پیش رود.

در ادامه همچنین یکی از مخالفان برنامه‌های کرباسیان با انتقاد از وجود رکود در کشور گفت: امروز رکود کاری کرده است که مردم دلشان برای تورم تنگ شده است، ضمن اینکه مؤسسات مالی و اعتباری غیرمجاز همچنان بلاتکلیف هستند و امیدواریم وزیر پیشنهادی به طور شفاف در این حوزه اعلام موضع کند.

نماینده سردشت و پیرانشهر افزود: مؤسساتی همچون ثامن‌الحجج، آرمان، کاسپین و فرشتگان تابلوی رسمی بانک مرکزی را داشته‌اند و مردم با اعتماد به آن، پول خود را به این مؤسسات سپردند اما اکنون با مشکلات زیادی مواجه شده و لازم است دولت برای آنها تدبیر کند.

وی تصریح کرد: بخشی از مالیات‌ها و سازمان تأمین اجتماعی مخرب فضای تولیدی کشور است و انتظار می‌رود وزیر پیشنهادی برای آنها راه‌حل داشته باشد.

همچنین سید هادی بهادری در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز در بحث کسب و کار رتبه ۱۵۲ را در چهار سال گذشته به ۱۲۰ رساندیم اما قابل قبول نیست چرا که رانت، مفسده، دولت‌زدگی و سیاست‌زدگی همچنان آسیب‌های اقتصاد ایران است و دولت باید در چهار سال آینده، مدار اقتصاد را از زیر چرخ‌های سیاست نجات دهد.

وی خواستار تدوین مدل جدید برای اصلاحات اقتصادی ایران همچون اقتصادهای نوظهور دانست و خاطرنشان کرد: مسئله حقوق‌های نجومی تا حدودی حل شده اما باید نظارت کافی در این عرصه وجود داشته باشد. در عین حال وزیر امور اقتصادی و دارایی باید یک وزیر بین‌المللی برای ایران باشد.

همچنین ولی ملکی دیگر نماینده مخالف وزیر اقتصاد گفت: به جز نظریه‌پردازی در این برنامه چیز دیگری ندیده‌ام در حالی که اقتصاد عدد و رقم می‌خواهد و باید مشخص شود که امروز کجا هستیم و چهار سال بعد کجا خواهیم بود. البته به نظر می‌رسد که وزیر پیشنهادی باید کارنامه‌ای از عملکرد خود در گمرک را هم ارائه می‌داد.

وی ادامه داد: رشد تولید ناخالص داخلی در بین ۲۴ کشور منطقه به نحوی است که رتبه ۱۰ را از ۲۴ کشور به خود اختصاص داده این در حالی است که در شاخص آزادی اقتصادی هم اوضاع ایران بدتر شد.

ملکی افزود: نرخ تورم ایران در میان ۲۴ کشور منطقه رتبه ۱۹ است و در بخش جذب سرمایه‌گذاری از میان ۲۴ کشور رتبه ۲۲ را داریم؛ بنابراین با این شرایط وضعیت مطلوبی پیش‌روی ما نیست و باید مشخص شود که کجا هستیم و به کجا می‌خواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: تولید با شعار محقق نمی‌شود و باید برای رفع بیکاری، اصلاح ساختار اقتصادی، شفافیت و رفع تورم، برنامه جدی داشت.

به گزارش مهر، صحبت‌های موافقان و مخالفان در شرایطی اعلام شد که از امروز شمارش معکوس برای رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی از جمله مسعود کرباسیان آغاز می‌شود؛ حال باید منتظر ماند و دید آیا مجلس مُهر تائید خود را برای ریاست چهار ساله مسعود کرباسیان در وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد زد و اگر این اتفاق رخ دهد، کسب رأی اعتماد با چه تعداد موافق به ثبت خواهد رسید.

کابینه دوازدهم رای اعتماد
اخبار مرتبط
خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت
خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت
ماجرای توهین به ظریف در جلسه رای اعتماد چه بود؟ + عکس
ماجرای توهین به ظریف در جلسه رای اعتماد چه بود؟ + عکس
نامه توکلی به نمایندگان: وزرای معرفی‌شده سلمان و ابوذر نیستند
نامه توکلی به نمایندگان: وزرای معرفی‌شده سلمان و ابوذر نیست…
ظریف دستاوردهای‌اقتصادی وزارت‌خارجه را تشریح کرد
ظریف دستاوردهای‌اقتصادی وزارت‌خارجه را تشریح کرد
پایان جلسه نوبت صبح مجلس
پایان جلسه نوبت صبح مجلس
مطالب پیشنهادی از سراسر وبپیشنهاد توسط
خوشگذرانی‌های متفاوت پوتین و ترامپ+ تصاویر
خوشگذرانی‌های متفاوت پوتین و ترامپ+ تصاویر
رزرو بلیط قطار قم به مشهد از سایت علی بابا
رزرو بلیط قطار قم به مشهد از سایت علی بابا
دو دختری که مبتکر تور آشپزی شدند
دو دختری که مبتکر تور آشپزی شدند
فروش ویژه آبمیوه گیری تا ۵۰ هزار تومان تخفیف در دیجی‌کالا
فروش ویژه آبمیوه گیری تا ۵۰ هزار تومان تخفیف در دیجی‌کالا
ایا میدانستید بسادگی مشکل لاغری حل میشود(+فیلم)
ایا میدانستید بسادگی مشکل لاغری حل میشود(+فیلم)
رهن و اجاره با قیمت های باور نکردنی در سایت شابش
رهن و اجاره با قیمت های باور نکردنی در سایت شابش
پیشنهاد های زیر ۱۰۰ هزار تومان به مدت محدود در بامیلو
پیشنهاد های زیر ۱۰۰ هزار تومان به مدت محدود در بامیلو
بلیط ارزان قیمت و لحظه آخری پروازهای داخلی
بلیط ارزان قیمت و لحظه آخری پروازهای داخلی

پربازدیدترین های امروز
اولین عکس ها از سقوط یک فروند هواپیمای سوری و اسارت خلبان + عکس
اولین عکس ها از سقوط یک فروند هواپیمای سوری و اسارت خلبان + ع…
تصویر جالبی از رایزنی علی ربیعی با نمایندگان مجلس + عکس
تصویر جالبی از رایزنی علی ربیعی با نمایندگان مجلس + عکس
وزیر بهداشت رقم حقوق وزارتش را رسما اعلام کرد
وزیر بهداشت رقم حقوق وزارتش را رسما اعلام کرد
عربستان رسما درخواست میانجیگری بین ایران و این کشور را تکذیب کرد
عربستان رسما درخواست میانجیگری بین ایران و این کشور را تکذیب …
مرسدس بنز ۸ میلیارد تومانی با پلاک ملی + عکس
مرسدس بنز ۸ میلیارد تومانی با پلاک ملی + عکس
خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت
خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
ماجرای توهین به ظریف در جلسه رای اعتماد چه بود؟ + عکس
ماجرای توهین به ظریف در جلسه رای اعتماد چه بود؟ + عکس
رئیس جمهوری ترکیه در راه تهران
رئیس جمهوری ترکیه در راه تهران
کدام وزرا کمترین شانس برای رای اعتماد را دارند؟
کدام وزرا کمترین شانس برای رای اعتماد را دارند؟
ارسال نظر
ارسال
شاخص های مهم (تغییر نسبت به دیروز)
دلار
۳۸,۱۹۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۵
یورو
۴۵,۵۷۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۵
درهم
۱۰,۴۴۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۵
سکه تمام
۱۲,۱۲۰,۰۰۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۷
نیم سکه
۶,۲۹۰,۰۰۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۷
طلای ۱۸ عیار
۱,۱۷۷,۸۸۰ ریال
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۷
اونس جهانی طلا
۱,۲۷۰.۴ $
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۷
شاخص کل بورس
۸۱,۷۴۱.۹
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۳
برنت دریای شمال
۵۱.۲۳ $
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۴۹
گزارش تصویری
دوازدهمین جلسه علنی دادگاه همدستان بابک زنجانی
دوازدهمین جلسه علنی دادگاه همدستان بابک زنجانی
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
صفحه اول روزنامه های چهارشنبه ۲۵ مرداد
صفحه اول روزنامه های چهارشنبه ۲۵ مرداد
دوازدهمین جلسه علنی دادگاه همدستان بابک زنجانی
دوازدهمین جلسه علنی دادگاه همدستان بابک زنجانی
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
۱۲۳
اقتصاد در رسانه‌ها
پایان انتظار برای یارانه مرداد ماه
تدبیر روحانی برای فرماندهی تیم اقتصادی
رمزگشایی از مافیای سهام عدالت
تمام شعب موسسه اعتباری غیر مجاز حافظ پلمب شد
ترامپ شورای مشورتی اقتصادی آمریکا را منحل کرد
ایرانی‌ها در تیر ماه چند برگ چک بی محل کشیدند؟ + جدول
علی ربیعی :حل مساله اشتغال و صندوق‌ها اجماع و گفت‌وگوی ملی می‌خواهد
توییت جدید وزیر پیشنهادی اقتصاد + عکس
موافقان و مخالفان مسعود کرباسیان چه گفتند / محورهای اصلی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد
مسعود کرباسیان: آمده‌ام کاهش بیکاری را اجرایی کنم
جریان برکناری عجیب مدیرعامل موسسه نور
کسب و کار پر سود در دل شب‌های تهران + عکس
بخش خدمات و ظرفیت های بالقوه ایجاد اشتغال
روند کاهشی قیمت میوه و سبزی در هفته سوم مرداد
تعرفه واردات تخم مرغ پنج درصد تعیین شد
مهم ترین برنامه های وزیر پیشنهادی راه وشهرسازی
آغاز کار بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در چین
“آزمایش” در بلاتکلیفی محض!
آیا ریسک‌های عرضه قیمت‌های نفت را بالاتر می‌برند؟
چینی ها باعث اعتراض ایرانی ها شدند
بیشتر
سایر رسانه ها
اولین عکس از قاتل ۷۵ ساله «جنایت سرهای سوخته» در خیابان شیخ بهایی + عکس
نرخ حق بیمه شخص ثالث گران شد + جدول
مواضع وزیر پیشنهادی دفاع در خصوص برنامه موشکی کشور
آلمان بزرگراه الکتریکی می سازد
هزینه ۵۰۰ میلیونی رئال و بارسا در ۵ سال گذشته
چهارمین ازدواج دروازه بان پیشین تیم ملی!
روزهای خوش مهدی رحمتی با کی روش
خیز محسن هاشمی رفسنجانی برای ریاست شورای شهر تهران
راز سرهای بریده در خیابان شیخ بهایی برملا شد / قاتل ۷۵ ساله دستگیر شد + اعتراف
تصویر جالبی از رایزنی علی ربیعی با نمایندگان مجلس + عکس
واکنش کیهان به اعتصاب غذای مهدی کروبی
وزیر بهداشت رقم حقوق وزارتش را رسما اعلام کرد
رئیس جمهوری ترکیه در راه تهران
واکنش تند اینستاگرامی کریس رونالدو به محرومیت ۵ جلسه ای + عکس
تصویر حکم انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای به ریاست خدمه آستان قدس رضوی در سال ۵۸ + عکس
بیلبورد بزرگ اعلام تغییر نام بزرگراه نیایش به آیت الله هاشمی نصب شد + عکس
آمریکا درخصوص برجام و نقش ایران در شکست تروریسم در خاورمیانه واقع‌بین باشد
واشنگتن سیاست‌‌ها در قبال تهران را بازبینی می‌کند
درگیری نظامیان چین و هند در ارتفاعات هیمالیا
آمریکا سامانه پدافند موشکی پاتریوت در کره جنوبی را به روزرسانی کرد
بیشتر
پربازدیدهای امروز
اولین عکس ها از سقوط یک فروند هواپیمای سوری و اسارت خلبان + عکس
تصویر جالبی از رایزنی علی ربیعی با نمایندگان مجلس + عکس
وزیر بهداشت رقم حقوق وزارتش را رسما اعلام کرد
عربستان رسما درخواست میانجیگری بین ایران و این کشور را تکذیب کرد
مرسدس بنز ۸ میلیارد تومانی با پلاک ملی + عکس
خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت
صفحه اول روزنامه های پنجشنبه ۲۶ مرداد
ماجرای توهین به ظریف در جلسه رای اعتماد چه بود؟ + عکس
رئیس جمهوری ترکیه در راه تهران
کدام وزرا کمترین شانس برای رای اعتماد را دارند؟
مفاد نامه امیر قطر به امیر کویت فاش شد
ایرانی‌ها در تیر ماه چند برگ چک بی محل کشیدند؟ + جدول
واکنش کیهان به اعتصاب غذای مهدی کروبی
دیدار شهردار فعلی و بعدی تهران + عکس
دیدار خانواده شهید حججی با حجت‌الاسلام رئیسی + عکس
پاسخ فرمانده لشکر ۸ نجف درباره جزئیات به اسارت درآمدن شهید حججی
توضیحات قاضی‌پور در مورد ضدولایت‌فقیه خواندن وزیر پیشنهادی ارتباطات
تصویر حکم انتصاب آیت‌الله خامنه‌ای به ریاست خدمه آستان قدس رضوی در سال ۵۸ + عکس
چراغ سبز تاریخی تهران به آنکارا / پیام سفر عالی‌ترین مقام نظامی ایران به ترکیه
بازگشایی گذرگاه مرزی میان عراق و عربستان پس از ۲۸ سال + عکس
موضوعات داغ
کابینه دوازدهم کره شمالی تحولات خاورمیانه شهادت محسن حججی اسحاق جهانگیری اخبار خواندنی علی لاریجانی آرایش سیاسی کشور دیدار مقتدی صدر با ولیعهد سعودی
مطالب پیشنهادیپیشنهاد توسط
رونمایی از ارزانترین خودروی اتوماتیک ایران (+عکس)
رونمایی از ارزانترین خودروی اتوماتیک ایران (+عکس)
تاثیر عالی این روش ساده بر از بین بردن لک صورت
تاثیر عالی این روش ساده بر از بین بردن لک صورت
مقاصد سفر بر اساس ماه تولد
مقاصد سفر بر اساس ماه تولد
کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟
کدام یک از حرکات دست در دنیا توهین آمیزند؟
ترسناک ترین نقاط جهان
ترسناک ترین نقاط جهان
WWW.EGHTESADNEWS.COM

آدرس : تهران – هفت تیر – خیابان قائم مقام فراهانی – ضلع شمالی میدان شعاع – پلاک ۱۰۸
تلفن : ۴۲۷۱۰۲۱۰
اقتصاد سیاسی
مسکن
بورس
طلا و ارز
اقتصاد جهان
تولید و تجارت
شرکت‌ها
گزارش تصویری
تولید و تجارت
تماس با ما
آلن سیکورا
آلن سیکورا
امیرعلی ابوالفتح
امیرعلی ابوالفتح
محمد ماشین چیان
محمد ماشین چیان
سعید بیات
سعید بیات
موسی غنی نژاد
موسی غنی نژاد
حسین ایمانی جاجرمی
حسین ایمانی جاجرمی
امیر شفیعی
امیر شفیعی
رحمان قهرمانپور
رحمان قهرمانپور
بنجامین والاس ولز
بنجامین والاس ولز
حسن درگاهی
حسن درگاهی
روزنامه دنیای اقتصاد
روزنامه انگلیسی Financial Tribune
پایگاه خبری – تحلیلی دنیای بورس
هفته‌نامه تجارت فردا
انتشارات دنیای اقتصاد
مرکز آموزش دنیای اقتصاد
مرکز همایش‌های دنیای اقتصاد
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری اقتصادنیوز می‌باشد. استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است سامانه خبری آسام

تهیه شده توسط تیم تیتز اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • بارش باران پاییزی در ۸ استان کشور/ پیش‌بینی وضعیت جوی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی
 • پولیتیکو: هیلی جایگزین قطعی تیلرسون است، اما زمان انتصاب او مشخص نیست
 • نقض عهدهایی که سکوت می بیند! + فیلم
 • کره شمالی موشک دیگری را پرتاب کرد
 • پژو ۳۰۱ غیر قابل فروش شد
 • نقض فاحش برجام از سوی آمریکایی‌ها
 • ترامپ امروز تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند
 • اقامه نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله خاتمی
 • از سه کس بر دین خودتان بترسید!(حکایت خوبان)
 • اعلام انزجار مردم عراق از تجاوز صدام به خاک ایران
 • پیش ثبت نام الکامپ ۱۳۹۶ از یکشنبه ۱۰ اردیبهشت
 • ساعات کاری کتابخانه‌های عمومی کشور در نیمه نخست سال ۱۳۹۶ اعلام شد.
 • عید سعید فطر و حلول ماه شوال بر همگان مبارکباد.
 • پوستر کتابخوانی یا غافر الخطایا با محوریت کتاب ماه مبارک رمضان
 • عضویت رایگان در دهه کرامت
 • بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته دوم خرداد ۱۳۹۶
 • غفاری:به کسانیکه در رأی آوردن روحانی نقش داشتند نباید گفت بروید به سلامت/زمان احتمالی معرفی کابینه
 • عکس | دیدار معاون اول نخست‌وزیر اوکراین با ظریف
 • شرط استفاده مشمولان غایب از معافیت و کسر خدمت‌های سربازی اعلام شد
 • بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته اول تیر ۱۳۹۶
 • پیرترین خانواده جهان
 • ای مریم مقدس! آسوده باش فرزندان حضرت زهرا(س) آمده‌اند
 • آخرین خبرها از تغییرات و جا‌بجایی‌ها در کابینه جدید
 • بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته چهارم تیر ۱۳۹۶
 • نقش برجسته ایران و رهبر انقلاب در بازگشایی مسجدالاقصی
 • شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد
 • وقتی خنداننده خندوانه خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بود + فیلم
 • بدون ویزا و گذرنامه اربعین به مهران نیایید
 • انتخاب وزیر آینده دفاع از درون مجموعه وزارت دفاع خواهد بود
 • ادعای مقام آمریکایی: موشک قاره‌پیمای کره شمالی پیش از فرود متلاشی شد
 • پرتاب مغناطیسی جنگنده از روی ناو هواپیمابر آمریکا برای اولین بار+ عکس و فیلم
 • سرانجام انتقال سرورهای تلگرام به کجا رسید؟
 • میدل ایست آی نوشت: هشدار آیت الله خامنه‌ای درباره توانایی تهران برای دادن پاسخ قدرتمند به فشارهای آمریکا
 • توسعه تجارت الکترونیک رفوزه شد!/ چرا شرکت‌ها در سامانه تجارت دولت فعالیت نمی کنند؟
 • قاچاق پوشاک؛ سنگی بزرگ بر سر راه تولیدکنندگان داخلی
 • افتتاح مرکز SCD در گلستان
 • دستگیری پرورش دهنده غیر مجاز خوکچه
 • نقض برجام از سوی آمریکا روشن است/ ایران با درایت مانع دستیابی آمریکایی‌ها به هدفشان می‌شود
 • طرح درس پژوهی در مقطع ابتدایی بوشهر اجرا شد
 • کشف ۲۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کلاردشت
 • دستگیری سارقان گوشی تلفن همراه در ساری
 • حمله بی‌سابقه سعید معروف به کارشناسان و خبرنگاران
 • توسعه اجرای طرح‌ نوین نظام ترویج کشاورزی در اردبیل
 • توزیع مواد مخدر دولتی مردود است/ نقل قول‌ها درباره حذف مجازات اعدام صحت ندارد
 • پیرزنی در نجف؛ ثروتمند‌ترین گدای جهان +تصاویر
 • بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته چهارم تیر ۱۳۹۶
 • فعالیت ۲۶۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان علیه ایران
 • الفت مومنانه و مدبرانه
 • ۷ تاکتیک موثر در رشد لیست ایمیل در سال ۱۳۹۶ (اینفوگرافیک)
 • بنیاد حامیان پردیس علوم تأسیس شد
 • اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس در سال ۱۳۹۶
 • واکنش اینستاگرامی علی علیپور به گرفتن کارت قرمز+عکس
 • واکنش مهدی طارمی به اعتراض هواداران
 • خوشگذرانی شاهزاده سعودی متکبر در فرانسه+فیلم
 • عنوان ثروتمندترین مرد جهان به صاحب فروشگاه اینترنتی آمازون رسید
 • دانلود Google Slides 1.7.292.04 ؛ نرم افزار جایگزین پاورپوینت از شرکت گوگل
 • زورگیری با قمه در اصفهان+فیلم
 • پیام اینستاگرامی رئیس جمهور درباره پرتاب موفقیت آمیز ماهواره‌‎بر سیمرغ
 • از دانلود جعبه‌ابزار همه‌کاره اندروید تا دانلود بازی FIFA 2017