۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت اول)

بیشتر بدانید. بهتر سفر کنید
person
کجارو arrow_drop_down مجله arrow_drop_down هتل
جستجو :

به دنبال چه هستید؟
مقصد :

کشور ، شهر و …
arrow_drop_down
جستجو
۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت اول)
خانهگردشگری
۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت اول)

شادی فرزان‌کیا
شادی فرزان‌کیا | جمعه, ۱۷ شهریور ۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
فیس‌بوک توییتر تلگرام
پارک ملی هر کشور، یکی از جاذبه‌های توریستی آن سرزمین محسوب می‌شود. اما در میان این پارک‌های ملی، تعدادی نیز هستند که غیرقابل دسترس هستند یا برای بازدید از آن‌ها باید از مسیرهای خیلی سخت عبور کرد.

تبلیغات
رزرو هتل در سراسر جهانبلیط هواپیمابلیط هواپیما با تخفیف، تراولچیرزرو هتل
مقاله‌های مرتبط:

پارک ملی صهیون (Zion)، سحرانگیزترین پارک ملی دنیا
پارک‌های ملی ایران، پارک‌های فراموش شده و ناشناخته
تور مجازی، پارک ملی دریاچه‌های پلیتوک
سفر به یکی از پارک‌های ملی، معمولا با عکس‌هایی از پر کردن ماشین، سفر در جاده، عبور از تابلو‌های مسیر و دردسر کشیدن در محل پارک به پایان می‌رسد. اما گاهی برای رسیدن به این پارک‌های ملی، مجبور می‌شویم از هواپیما استفاده کرده یا فقط کیلومترها برای رسیدن به ورودی آن پیاده‌روی کنیم یا با قایق‌های پارویی، به جاهای غیرقابل دسترس برویم. ما در این مقاله، ۱۰ پارک ملی که تقریبا مقصدهایی غیرممکن برای دسترسی هستند را به شما معرفی می‌کنیم.

پل خشکی برینجیا، منطقه حفاظت شده ملی

برینجیا

مکان: آلاسکا

«پل خشکی برینجیا» (Bering Land Brigdge) که در قسمت شمالی «شبه‌جزیره‌ی سروارد» (Seward Peninsula) قرار دارد، یکی از چشم‌اندازهای دور دست و غیرقابل دسترس آمریکا است.

قسمت‌های باقی‌مانده‌ی این مسیر باستانی، یادآور عصر یخبندان است. یادبودی تاریخی که شامل مسیری باریک به طول ۱۶۰۰ کیلومتر است و این مسیر باریک، زمانی آمریکا را به آسیا وصل می‌کرد. هیچ جاده‌ای به این سرزمین منتهی نمی‌شود. این منطقه، دارای بهارهای گرم، گدازه و حیات‌وحش منحصر به فرد است که توسط اتومبیل‌های مخصوص حرکت روی برف، قایق، هواپیما، سورتمه یا مسیر پیاده، قابل دسترس است.

سالانه، ۲۵۰۰ بازدیدکننده از این پارک دیدن می‌کنند. این افراد، کسانی هستند که شهامت رفتن به منطقه‌های آتشفشانی، دریاچه‌ها و کوه‌ها را با پای پیاده دارند. این منطقه، همیشه پذیرای گردشگران است تا در چمنزار ها و دشت‌های پوشیده از گلسنگ‌ها قدم بزنند. برای چادر زدن در این منطقه، به هیچ مجوزی نیاز ندارید.

توصیه‌ دوستانه:

منطقه‌ی «سرپنتاین هات اسپرینگز» (Serpentine Hot Springs)، از محبوب‌ترین مکان‌های این منطقه‌ی حفاظت‌شده است. «دریاچه‌های کوه‌ شیطان» (Devil Mountain Lakes) که بزرگ‌ترین دهانه‌ی انفجاری آتشفشانی در جهان است و ۱۲ «غار با مسیر نهری» (Trail Creek Caves)، از مکان‌های پربازدید منطقه هستند.

هیچ اثر پا در این منطقه دیده نمی‌شود و این، یک دلیل عمدی دارد. زیرا به بازدیدکنندگان توصیه می‌شود که از مسیرهای محکم عبور کنند و هیچ ردپایی روی این مسیر باقی نگذارند.

جنگل‌ها و آب‌های کاتاهدین، یادبودی ملی

کاتاهدین

مکان: مین

«جنگل‌ها و پارک‌های کاتاهدین» (Katahdin Woods and Waters)، در قسمت مرکزی جنگل‌های شمالی «مین» (Maine) که در مناطق دور دست آمریکا قرار گرفته، جدیدترین پارک ملی شناخته شده‌ است که در آگوست سال ۲۰۱۶، به لیست پارک‌های ملی اضافه شد.

«جاده‌ی خوش‌منظر انحرافی کاتاهدین» (Katahdin Loop Scenic Road)، یک مسیری آسان برای داشتن دید خوب از کوه کوتاهدین و درخت‌های جنگی است. اما برای گشت و گذار بیشتر و مشاهده‌ی آبشارها و حیات‌وحش، کفش‌های زمستانی خود را بپوشید، چکمه‌های پیاده‌روی را پایتان کنید و سوار دوچرخه‌ی کوهستانی خود شوید. زیبایی‌های کاتاهدین، نباید از فاصله دور قضاوت شود.

توصیه‌ دوستانه:

این یادبود، از زمان کشف آن، پیوسته در حال تغییر است. اما هم‌اکنون نیز کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد. هیچ مرکز خدماتی برای گردشگران وجود ندارد و این، بدان معنی است که ماجراجویان باید، آمادگی بیشتری برای سفر به آنجا را داشته باشند و وسایل بیشتری را با خود ببرند.

اما این بی‌تمدنی، نوعی امتیاز محسوب می‌شود. زیرا کمبود امکانات، شلوغی را کم کرده و فرصت را برای پیاده‌روی در سکوت، مشاهده‌ی گوزن‌های شمالی و آسمان‌های تاریک در شب امکان‌پذیر کرده است.

ریو گراند، رودخانه‌ای زیبا و وحشی

ریو گراند

مکان: تگزاس

اگرچه ۱۱۰ کیلومتر از «ریو گراند» (Rio Grande) به صورت مارپیچ دور پارک ملی «بیگ بند» کشیده شده است، بقیه‌ی آن به بخشی وحشی و ناهموار از تگزاس تعلق دارد که انسان‌های زیادی در آنجا زندگی نمی‌کنند.

سالانه تنها ۳۰۰ گردشگر توانایی عبور از مسیر ۱۶۰ کیلومتری آب‌های بیگ‌بند را دارند تا خودشان را به رودخانه‌ی زیبا و وحشی «ریو گراند» (Rio Grande) که یکی از پرت‌ترین مناطق است، برسانند.

در این منطقه، سه بیابان با صخره‌های آهکی شگفت‌انگیز برای قایق‌رانی پارویی، قایق‌رانی بدون بادبان و سکان و فلوتینگ وجود دارد که هر کدام چشم‌انداز متفاوت و خاص خود را دارند و هیجان ویژه‌ای را به شخص وارد می‌کنند.

توصیه‌ دوستانه:

اگر افراد تازه‌کار در گروه خود دارید، قایقرانی در «بیابان‌ بوکوایلاس» (Boquillas Canyon) را امتحان کنید. طول این بیابان، ۵۳ کیلومتر است که آرام‌ترین بخش ریو گراند است. بیشتر کسانی که این بخش را برای گردش انتخاب می‌کنند، کنار رودخانه به مدت دو یا سه شب چادر می‌زنند.

کالایوپاپا، پارکی ملی تاریخی

کالایوپاپا

مکان: هاوایی

«کالایوپاپا» (Kalaupapa) که در یکی از کم بازدیدترین جزایر هاوایی قرار دارد، یکی از مناطق غیرقابل دسترس است. برای رسیدن به این شبه‌جزیره، نه تنها باید از «تورهای دامیین» (Damien Tours) مجوز بگیرید، بلکه باید از هواپیما، قایق یا قاطر استفاده کنید یا با پای پیاده به آنجا بروید.

این راه، یک سراشیبی چالش‌انگیزی است که حدود ۶ کیلومتر طول دارد. هنگام ورود به آنجا، با ناملایماتی از طرف ساکنان این محل مواجه خواهید شد. زیرا کالایوپاپا، منطقه‌ی نگهداری بیماران جذامی و زندان بود. وجود اقیانوس آرام در سه جهت و کوه در جهت دیگر، نشان‌دهنده‌ی این موضوع است.

توصیه دوستانه:

بیش از ۸,۰۰۰ نفر در این سرزمین، جان خود را از دست داده‌اند. اما بعضی از افراد، از زمان‌های گذشته باقی مانده‌اند که سرنوشت این قربانیان را بازگو می‌کنند.عکس گرفتن از آن‌ها، فقط با اجازه‌ی خود آن‌ها امکان‌پذیر است.

در ویدیوی زیر، می‌توانید این منطقه زیبا و شگفت‌انگیز را ببینید.

دانلود ویدیو

سنگر بوویه، مکانی ملی تاریخی

سنگر بوویه

مکان: آریزونا

با اینکه بیشتر پارک‌های ملی، یک علامت یا دروازه‌ای دارند که نشان‌دهنده‌ی ورود شما به آنجا است، «سنگر بوویه» (Fort Bowie) در آریزونای شمالی، این چنین نیست.

اگر حدود ۳ کیلومتر پیاده‌روی کنید، می‌توانید بقایای سنگرها را ببینید. این سنگرها، خاطرات یکی از قبایل سرخ‌پوست آمریکا به نام «چیریکا هووا» (Chiricahua) و جنگ آنها علیه ارتش آمریکا را در سال ۱۸۸۶ یادآوری می‌کند. در این مسیر، مکان‌های دیدنی دیگری مانند «آپاچه اسپرینگ» (Apache Spring)، «بیابان سایفون» (Siphon Canyon) و «ایستگاه صحنه نمایش باترفیلد» (Butterfield Stage Stop) را نیز می‌توان بازدید کرد.

توصیه‌ دوستانه:

این مسیر رفت و برگشت ۵ کیلومتری، یک سفر مناسب و با سختی متعادل است و تنها در یک مسیر ۴۱ متری، افزایش ارتفاع پیدا می‌کند. اگر کسانی با شما هستند که نمی‌توانند مسیر را پیاده طی کنند، بخشی برای کمک به افراد ناتوان نزدیک به بقایای سنگر، کنار «مسیر گذر آپاچه» (Apache Pass Road) وجود دارد.

مطالعه قسمت دوم

فیس‌بوک توییتر تلگرام
منبع fodors
برچسب‌ها آمریکا پارک ملی
مطالب مرتبط
شیلی؛ خانه‌های رنگین‌کمانی چوبی روی آب۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت دوم)جهان دفتر کار شما خواهد بود!عجیب ترین موزه های آمریکای جنوب غربی چگونه یک پرنده کوچک پرواز شما را ساعت ها به تاخیر می اندازد!گالاپاگوس؛ مجموعه جزایر شگفت انگیز آمریکای جنوبیممنوعیت ورود گردشگر به پارک ملی لارممنوعیت ورود گردشگر به پارک ملی لاراین مکان‌ها توریست ها را دوست ندارند!
الی گشت

متن دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
دیدگاه ها ۱refresh
قدیمی
جدید
رأی موافق
رأی مخالف
ماه پارسیان
ماه پارسیان | ۲ روز پیش | لینک
پارک های ملی کلا زیبا و دوست داشتنی هستن ولی پارک های ملی آمریکا همیشه یه سر و گردن بالاتر ار تمام پارک های ملی در جهان هستند ، البته بازم معدود کشورهایی وجود دارند که زیبایی شگفت آوری دارند
و خب اولین کشوری که ایده ی پارک ملی رو مطرح کرد آمریکا بود و اولین پارک ملی جهان هم پارک ملی Yellowstone بود ، بسیاری از تاریخ نویسان هم بهترین ایده ی آمریکا رو همین ایده ی پارکهای ملیش دونستن ، اینقدر شگفت آور و طبیعت دوستانه هستن ♥♥♥

۲thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
ایوار

بنر همسفران البرز

ایژین

جدیدترین مقالات
ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن
ویزا
ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن
شیلی؛ خانه‌های رنگین‌کمانی چوبی روی آب
آمریکا
شیلی؛ خانه‌های رنگین‌کمانی چوبی روی آب
گور ۳۵۰۰ ساله در مصر کشف شد
اخبار
گور ۳۵۰۰ ساله در مصر کشف شد
حمل و نقل عمومی در لیسبون، پرتغال (قسمت اول)
حمل و نقل عمومی
حمل و نقل عمومی در لیسبون، پرتغال (قسمت اول)
راه اندازی موزه بزرگ سمنان
اخبار
راه اندازی موزه بزرگ سمنان
چیچن ایتزا ال کاستیلوی مکزیک، اهرام ثلاثه ای در کالبد یک هرم
جهانگردی
چیچن ایتزا ال کاستیلوی مکزیک، اهرام ثلاثه ای در کالبد یک هرم
دهانه پل گاومیشان، بزرگترین دهانه معماری جهان باستان است
اخبار گردشگری ایران
دهانه پل گاومیشان، بزرگترین دهانه معماری جهان باستان است
سفرنامه رشت و قزوین؛ سیری در بازار و نگاهی به تاریخ
سفرنامه
سفرنامه رشت و قزوین؛ سیری در بازار و نگاهی به تاریخ
سوغات تفلیس؛ آمیزه ای از هنرهای سنتی و طعم های محلی
خرید و سوغات
سوغات تفلیس؛ آمیزه ای از هنرهای سنتی و طعم های محلی
۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت دوم)
طبیعت گردی و ماجراجویی
۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت دوم)
راهنمای سفر
راهنمای سفر به ارمنستان راهنمای سفر
راهنمای سفر به ارمنستان
راهنمای سفر به پکن، چین راهنمای سفر
راهنمای سفر به پکن، چین
راهنمای سفر به بروژ، بلژیک راهنمای سفر
راهنمای سفر به بروژ، بلژیک
راهنمای سفر به دانمارک راهنمای سفر
راهنمای سفر به دانمارک
راهنمای سفر به ملبورن؛ استرالیا راهنمای سفر
راهنمای سفر به ملبورن؛ استرالیا
راهنمای سفر به لیسبون؛ پرتغال راهنمای سفر
راهنمای سفر به لیسبون؛ پرتغال
راهنمای سفر به ژنو، سوئیس راهنمای سفر
راهنمای سفر به ژنو، سوئیس
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی راهنمای سفر
راهنمای سفر به آمریکای مرکزی
راهنمای سفر به بوینس آیرس، آرژانتین راهنمای سفر
راهنمای سفر به بوینس آیرس، آرژانتین

به دنبال چه هستید؟
تمامی حقوق متعلق به کجارو است. نقل یا کپی از مطالب کجارو تنها با اجازه کتبی از کجارو امکان پذیر است.

راهنمای سفر

راهنمای سفر به گوتنبرگ، سوئد
راهنمای سفر به گوتنبرگ، سوئد
راهنمای سفر به آذربایجان غربی (قسمت دوم)
راهنمای سفر به آذربایجان غربی (قسمت دوم)
راهنمای سفر به قزوین
راهنمای سفر به قزوین
راهنمای سفر به مازندران؛ تاج سرسبز جغرافیای ایران (قسمت دوم)
راهنمای سفر به مازندران؛ تاج سرسبز جغرافیای ایران (قسمت دوم)
محبوب ترین شاخه‌ها

جهانگردیایرانگردیراهنمای سفربرترین هاغذاویدیواخبارتبلیغات در کجارو
خانواده ما

تولید و توسعه نرم‌افزار کجارو توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • ۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید
 • ۱۰ کوه باعظمت که می‌توانید به آن ها صعود کنید
 • ۱۰ کشور پر بازدید جهان را بشناسید
 • ۱۰ دلیل عمده مرگ و میر در جهان را بشناسید
 • پزشک بابلی مجتمع ۱۰ واحدی برای زوج‌های بی‌بضاعت ساخت
 • بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ در ۱۶ فروردین از طریق ابزار Update Assistant در دسترس خواهد بود
 • ادعای اینتل مبنی بر تولید تراشه ۱۰ نانومتری با قیمت پایین و عملکرد بهینه
 • دستیار دانلود آپدیت Creators ویندوز ۱۰ فاش و شماره ساخت این بروزرسانی مشخص شد
 • چگونه آپدیت Creators ویندوز ۱۰ را هم‌اکنون نصب کنیم
 • ۱۰ خودروی تمام برقی از مرسدس بنز در راه هستند
 • هواوی پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس ماه آینده به بازار ایران می‌آیند
 • مایکروسافت بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ را منتشر کرد
 • میزو در سال جدید ۱۰ درصد از کارمندان خود را تعدیل کرده است
 • بررسی برخی آموزش های ذهنی خاص برای کاهش خطرات زوال عقل طی ۱۰ سال
 • پشتیبانی از ویندوز ۱۰ اولیه در ۱۹ اردیبهشت پایان خواهد یافت
 • ۱۰ ویژگی فاش شده از آیفون ۸ اپل
 • ۱۰ نکته بازاریابی شبکه های اجتماعی برای تازه کارها
 • ۱۰ نکته‌ی لازم برای شرکت در کار گروهی
 • سامسونگ: نسل دوم فرایند تولید تراشه‌‌ ۱۰ نانومتری آماده بهره‌برداری است
 • مایکروسافت با ویندوز ۱۰ کلاد به رقابت با کروم بوک‌ گوگل می‌‌رود
 • تاریخ به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ مشخص شد
 • بررسی ویدیویی پی ۱۰ هواوی
 • پیش ثبت نام الکامپ ۱۳۹۶ از یکشنبه ۱۰ اردیبهشت
 • فناوری جدید بهینه‌سازی مصرف باتری در ویندوز ۱۰
 • صدوقی: درآمد گروه اقتصادی همراه اول پارسال ۱۰ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان بود
 • چرا ویندوز ۱۰ سریع‌تر از ویندوز ۷ در حال فراگیر شدن است
 • ۶۰ ثانیه: آغاز انتشار عمومی آپدیت Creators‌ برای ویندوز ۱۰ موبایل
 • توصیه‌ی مایکروسافت: نسخه Creators ویندوز ۱۰ را خودتان نصب نکنید
 • گوشی پیکسل ۲ گوگل زودتر از موعد معرفی می‌شود
 • مشکلات هواوی برای استفاده از دو تراشه حافظه در پی ۱۰ تشدید شد
 • تصمیم فولکس‌ واگن برای فروش دوکاتی قطعی شد
 • ویندوز ۱۰ اس معرفی شد
 • اشتراک رایگان نسخه آموزشی ماینکرفت برای خریداران لپ تاپ مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • مایکروسافت واقعیت افزوده را به صورت مستقیم به ویندوز ۱۰ می‌آورد
 • هایلایت ۲۵۰: رونمایی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ اس و سرفیس لپ تاپ
 • ارتقاء سرفیس لپ تاپ به ویندوز ۱۰ پرو تا سال ۲۰۱۸ رایگان است
 • ویندوز ۱۰ اس؛ پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل کروم
 • امکان تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ اس وجود ندارد
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • با اولین لپ‌تاپ‌های اقتصادی مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس آشنا شوید
 • سرویس Video Indexer مایکروسافت، متن ویدیوها را به ۱۰ زبان مختلف خروجی می‌دهد
 • ویندوز ۱۰ S مرورگر کروم یونیورسال را هم اجرا نمی کند
 • سامسونگ از گیر وی آر تا سال آینده ۱۰ میلیون دستگاه می‌فروشد
 • قابلیت placeholder تحت عنوان Files On Demand به بخش وان درایو ویندوز ۱۰ بازگشت
 • مایکروسافت چندین ویژگی بین پلتفرمی ویندوز ۱۰ را معرفی کرد
 • مایکروسافت امکان کپی محتوا از ویندوز ۱۰ و جایگذاری در اندروید و iOS را فراهم کرد
 • پروژه‌ نئون: مایکروسافت سیستم طراحی فلوئنت را برای ویندوز ۱۰ معرفی کرد
 • ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند
 • متروی نیویورک، تنها متروی ۲۴ ساعته جهان
 • TSMC تولید پردازنده‌های A11 را با فناوری ۱۰ نانومتری آغاز کرده است
 • ۱۰ شهر جهان که تمیزترین خیابان ها را دارند
 • بررسی بازی Full Throttle Remastered
 • اچ تی سی یو ۱۱ در برابر اچ تی سی ۱۰؛ چه چیزی تغییر کرده است
 • مقایسه اچ تی سی یو ۱۱ با ال‌جی جی ۶، گوگل پیکسل، هواوی پی ۱۰، گلکسی اس ۸ و آیفون ۷ پلاس
 • تاریخچه کریستال داینامیکس
 • اپ یاهو میل در ویندوز ۱۰ غیر فعال می‌شود
 • واکنش منتقدان به فیلم Alien: Covenant – بیگانه: پیمان
 • تصاویری از گلکسی اس ۸ در حال اجرای ویندوز ۱۰ منتشر شد
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • ۱۰ نکته در انتخاب نام مناسب برای شرکت
 • هایلایت ۲۶۶: از حمله‌ جاسوس‌افزار Athena به ویندوز ۱۰ تا اتوبوس‌های خودران پراترا
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • معرفی ۱۰ راهکار تضمینی برای داشتن قلبی سالم در تمام زندگی
 • بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل
 • ۱۰ حقیقتی که نظر شما را درباره کارآفرینی تغییر می‌دهند
 • مایکروسافت نسخه‌ای مخصوص از ویندوز ۱۰ برای دولت چین معرفی کرد
 • مایکروسافت: ویندوز ۱۰ اس، ویندوز ۱۰ موبایل را کنار نمی‌زند
 • ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ اس برای سرفیس پرو و سرفیس لپ‌ تاپ ارائه می‌شود
 • ۱۰ نکته مهم برای خرید مانتو دخترانه
 • ۱۰ باید و نباید استفاده از زیورآلات زنانه با مد ۹۶
 • این ۱۰ مدل لباس مردانه و اکسسوری را بخرید!
 • چرم مشهد و یک حراج خیلی خوب!
 • ۱۰ مدل کفش مردانه که این تابستان لازم دارید!
 • جیونی اس ۱۰: گوشی هوشمندی با دوربین‌ دوگانه در پشت و جلو
 • مایکروسافت و کوالکام در کامپیوتکس ۲۰۱۷ بیشتر از ویندوز ۱۰ مبتنی بر ARM می‌گویند
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • آیا حاضرید در شیب دار ترین خیابان مسکونی دنیا زندگی کنید؟
 • ۱۰ خرداد: آغاز پروژه ساخت کشتی تایتانیک
 • تماشا کنید: قدرت اسنپدراگون ۸۳۵ در اجرای ویندوز ۱۰ و اپلیکیشن‌های ویندوزی
 • نمایشگر آیفون ۸ چه خصوصیاتی خواهد داشت
 • مایکروسافت با همکاری اینتل پشتیبانی از eSIM را به دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ اضافه می‌کند
 • ایسوس از دو تبلت میان‌رده‌ی جدید ذنپد ۱۰ رونمایی کرد
 • گوگل به اپلیکیشن های جذابی که برای دستیار گوگل اسیستنت ساخته شوند ۱۰ هزار دلار جایزه می دهد
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • آپدیت اینستاگرام در ویندوز ۱۰: آپلود و ارسال عکس از طریق وب کم
 • ۱۰ نکته برای طراحی یک لوگوی تأثیرگذار
 • استفاده از شبکه ۵G در خودروهای خودران از ۱۰ سال آینده
 • مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ با نام Workstation توسعه می‌دهد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • اپل: ۹۶ درصد کاربران iOS 10 از آن کاملا راضی هستند
 • فهرست ۱۰ خودروساز ارزشمند دنیا منتشر شد
 • به تعداد محدود: ویندوز ۱۰ اورجینال رایگان با خرید آنتی ویروس کسپرسکی
 • نحوه مسدود کردن دسترسی سرویس های ویندوز ۱۰ به اینترنت
 • اچ تی سی یو ۱۱ بهتر از اچ‌ تی سی ۱۰ و وان ام ۹ فروش می‌رود
 • آیا ویندوز ۱۰ اس واقعا عملکرد بهتری نسبت به ویندوز ۱۰ پرو دارد؟