۱۰ کوه باعظمت که می‌توانید به آن ها صعود کنید

بیشتر بدانید. بهتر سفر کنید
person
کجارو arrow_drop_down مجله arrow_drop_down هتل
جستجو :

به دنبال چه هستید؟
مقصد :

کشور ، شهر و …
arrow_drop_down
جستجو
۱۰ کوه باعظمت که می‌توانید به آن ها صعود کنید

مینا رهبری | پنجشنبه, ۲۱ مرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
خانهسفربرترین ها
فیس‌بوک توییتر تلگرام
شاید شما تصور کنید که هرگز نمی‌توانید به قله‌های مرتفع جهان صعود کنید چون یک کوهنورد حرفه‌ای نیستید. باید به شما بگوییم که در جهان چند قله‌ی بلند وجود دارد که با کمی تلاش و احتیاط می‌توانید آن‌ها را فتح کنید و نیازی نیست که سال‌ها وقت صرف کنید تا به یک کوهنورد حرفه‌ای تبدیل شوید. با کجارو همراه باشید تا با ۱۰ کوه در دنیا آشنا شوید که می‌توانید به آن‌ها صعود کنید.

تبلیغات
رزرو هتل در سراسر جهانبلیط هواپیمابلیط هواپیما با تخفیف، تراولچیرزرو هتل
مقاله‌های مرتبط:

۵ مسیر کوهنوردی خطرناک دنیا
با مرگبارترین قله‌‌ های جهان آشنا شوید
۴ قله چشم‌نواز و باشکوه در چهار گوشه دنیا
راهنمای صعود به اورست (قسمت اول)
لازم نیست که حتما نواده‌ی «سر ارموند هیلاری» باشید تا یک کوهنورد مشهور و ماهر شوید، چرا که معلوم شده است بسیاری از قله‌های مرتفع جهان به آسانی فتح می‌شوند. برخی از کوه‌های مرتفع که شما فکر می‌کنید فقط کوهنوردان حرفه‌ای می‌توانند آن‌ها را فتح کنند و نیاز به تجهیزات ویژه‌ای دارد و صعود به آن‌ها بسیار سخت است، به آسانی فتح می‌شوند و هر کسی که به دنبال ناشناخته‌ها است می‌تواند به آسانی از پس آن بر بیاید.

۱. قله‌ی مون بلان (کوه سفید)، فرانسه

کوه مون بلان فرانسه

این کوه که بر فراز دره‌ی افسانه‌ای «شامونی» قرار دارد، بهشت اسکی‌بازان و کوهنوردان حرفه‌ای و بلندترین قله‌ در غرب اروپا است. و مانند دیگر قله‌های مرتفع اروپا یک تله کابین دارد که به شما کمک می‌کند بیشتر مسیر را با آن طی کنید و شما را تا مقصدی می‌رساند و یک متصدی در قله یک نوشیدنی خنک برایتان می‌ریزد. اگرچه طی کردن مسیر ۳۳۵۳ متری با تله کابین بسیار لذت بخش است اما باید ۹۱۵ متر باقی مانده تا قله را با پاهای خودتان طی کنید.

برای صعود به این قله به یک راهنما نیاز دارید که در مسیرهای خطرناک مراقب شما باشد و قبل از این که چالش صعود ۱۲ ساعته‌ی شما به قله به پایان برسد، باید شب بسیار سردی را میان برف‌های این کوه بگذرانید. اما این قله‌ی ۴۸۱۰ متری بلندتر از تفرجگاه اسکی «کلرادو» نیست. اما توانایی صعود شما به قله‌ی بلان شاید برای دوستانتان یک کار رویایی باشد.

۲. قله‌ی آیلند (جزیره)، نپال

قله آیلند نپال

اگر کسی رویای صعود به قله‌ی اورست را دارد اما ۶۰ هزار دلار پول و دو سال زمان لازم برای صعود به این قله‌ را ندارد، قله‌ی آیلند گزینه‌ی مناسبی برای او است. آسان‌ترین قله‌ی هیمالیا را برای کوهپیمایی در نظر بگیرید که ۶۱۸۹ متر ارتفاع دارد، می‌توان گفت که هر کسی که می‌تواند ۱۲ ساعت روی استیرمستر تمرین کند و برای اکسیژن رسانی به بدن ماسک اسکی روی صورتش بگذارد، می‌تواند به آسانی به این قله صعود کند. پس فقط در صورتی به فکر صعود به این قله باشید که بدنتان کاملا روی فرم باشد. و اگر می‌خواهید به این قله صعود کنید از ارتفاع نترسید چون قله‌ی کوه از مسیر صعود ترسناک‌تر است چون رسیدن به محل اصلی نیازمند این است که از «کاتماندو» به «لوکلا» بروید و در عرض چند روز از دره‌ی «خومبو» بالا بروید. اما راهنما به شما می‌کند که از پس این کار بر بیایید و در شکل گروه‌های کوچک ۳ نفری شما را به قله می‌رساند.

۶۰۹۶ متر بالاتر از سطح دریا شوخی نیست و در این ارتفاع احساس خفگی به شما دست می‌دهد. اما شاید دیگر امکان این فراهم نشود که دوباره به یک قله‌ی ۶۰۹۶ متری دیگری صعود کنید، پس این صعود یک موفقیت ارزشمند در طول زندگی شما خواهد بود.

۳. قله‌ی هاف دام، کالیفرنیا

قله هاف دام کالیفرنیا

این که بتوانید قله‌ی یکی از زیباترین و خوش منظره‌ترین کوه‌های جهان را با کفش‌های کتانی فتح کنید، بسیار دل‌چسب و لذت‌بخش است. قله‌ی هاف دام با ۲۶۹۴ متر ارتفاع، به‌صورت یکپارچه از سنگ گرانیت بر فراز دره‌ی «یوسمیت» واقع شده است و مسیر کوهنوردی بسیار زیبایی دارد که شما را دقیقا به قله‌ی کوه هدایت می‌کند. مانع آخر میان شما و قله، یک تخته سنگ ۱۲۲ متری شیب‌دار است و برای جلوگیری از خطر سقوط و مرگ یک نردبان طنابی و یک نرده قرار دارد.

مسیر رفت و برگشت این قله یک روز تمام طول می‌کشد اما صعود افراد بازنشسته و ژاپنی‌هایی که با کفش‌های راحتی (صندل) کوهپیمایی می‌کنند، اعتماد به نفس کافی را برای صعود به قله به شما می‌دهد. گرفتن عکس سلفی در قله‌ی یکی از زیباترین کوه‌های جهان که عکس‌های زیادی از آن گرفته شده است، بسیار لذت‌بخش است. پس از صعود به قله عکس سلفی بگیرید و این تجربه‌ی بزرگ و به یاد ماندنی را ثبت کنید.

۴. قله‌ی کوه ویتنی، کالیفرنیا

کوه ویتنی کالیفرنیا

اگر جایی مثل آلاسکا نبود، قله‌ی کوه ویتنی کالیفرنیا با ۴۴۲۱ متر ارتفاع، بلندترین قله‌ی آمریکا می‌شد. این قله بیشتر به داشتن جاهای افسانه‌ای در جنوب کوره راه‌ «جان میور» شهرت دارد تا به صعب العبور بودن آن. این مسیر که به قله ختم می‌شود، از مناظر مرتفع و حیرت انگیز «سیرا» عبور می‌کند. برخی صعود خود به قله را از ارتفاع ۲۵۲۹ متری آغاز می‌کنند و تا ۱۴ ساعت دیگر بازمی‌گردند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک کیسه خواب با خود ببرید. این سفر، مخصوصا در فصل تابستان، واقعا یک پیاده‌روی طولانی در جنگل است.

۵. کوه ایوانز، کلرادو

کوه ایوانز کلرادو

کلرادو ۵۴ قله‌ی بالای ۴۲۶۷ متر دارد که کوهنوردان حرفه‌ای به آن‌ها «The 14ers» می‌گویند. ما به شما لیست دیگری پیشنهاد می‌کنیم و آن را «۱۴ قله‌ای می‌توانید فتح کنید» می‌نامیم. در واقع فقط ۲ کوه با مسیر هموار به سمت قله وجود دارد و خلوت‌ترین آن‌ها «کوه ایوانز» فقط حدود ۹۶ کیلومتر از «دنور» فاصله دارد و شما حتی می‌توانید به راحتی و با اتومبیل از مسیر هموار به قله‌ی آن صعود کنید.

تنها سختی صعود به قله‌ی ایوانز پیدا کردن جای پارک برای ماشین در قله‌ی کوه است. اگر به قله صعود کنید، می‌توانید از مناظر بی‌بدیل آن عکس بگیرید و چند سال بعد نیز به آن‌ها نگاه کنید و از زیبایی آن دوباره لذت ببرید.

۶. کوه واشنگتن، نیوهمپشایر

کوه واشنگتن نیوهمپشایر

کوه نیوهمپشایر واشنگتن بلندترین قله‌ی «رشته‌کوه پرزیدنشال» و هم‌چنین بلندترین قله‌ در شمال شرق آمریکا است. صعود به قله‌ی این کوه که ارتفاع آن فقط ۱۹۱۶ متر است، از مسیرهای هموار سختی زیادی به همراه ندارد اما احتیاط کنید، در این قله بدترین آب و هوا، بادهایی با سرعت بسیار بالا و سردترین دما ثبت شده است.

هر کاری می‌خواهید انجام دهید اما لباس مناسب این سفر را بپوشید. مسیر سراشیبی کوهپایه تا قله را که ۱۱ کیلومتر است، با ماشین طی می‌کنید اما نمی‌دانید زمانی که پای خود را از اتومبیل بیرون گذاشتید و در آن را بستید، به کجا قدم می‌گذارید. از این کوه چشم انداز بسیار زیبایی از رودخانه‌ی میسیسیپی وجود دارد و شما کمی بالاتر از فرودگاه بین المللی دنور می‌ایستید.

۷. قله‌ی گراند تتون، وایومینگ

کوه گراند تتون وایومینگ

کوه گراند تتون در وایومینگ به «ماترهون آمریکا» شهرت دارد که یک کوه مخروطی سنگلاخی است و هیچ مسیر آسانی برای صعود ندارد. اما راهنمای محلی مشهور، «اگزام»، سالانه هزاران نفر از مردم عادی را به قله‌ی ۴۱۹۸ متری این کوه می‌برد. برای این که به این قله صعود کنید باید طناب و اعصاب قوی نیز داشته باشید! برای صعود به قله پاهای خود را میان فاصله‌ی سنگ‌هایی می‌گذارید که چندین متر از دره‌ی پایینی کوه فاصله دارند و شما تقریبا معلق هستید. کوه گراند تتون شاید باعث شده است که اغلب مردم بیشتر به صخره‌نوردی روی آورند. عکس شما در لباس کوهنوردی و کلاه مخصوص در قله‌ی کوه گراند تتون یک تصویر زمینه‌ بسیار زیبا برای رایانه‌ی شما است که شاید تا آخر عمر نخواهید آن را تغییر دهید.

۸. قله‌ی فلیکر/ کایل تیلور، کلیمانجارو، تانزانیا

قله فلیکر کلیمانجارو

کلیمانجارو بلندترین قله‌ی آفریقا است و قله‌ی آتشفشانی خاموش ۵۸۹۶ متری آن میان «تانزانیا ساوانا» آرام خفته است. از زمانی که قانون تانزانیا به استفاده از باربران محلی تاکید کرده است، صعود به قله نیازمند ۵ روز کوهنوردی دل‌چسب با یک کوله پشتی کوچک است که هر روز عصر داخل چادر یک شام آماده خواهید خورد. جای تعجب ندارد که در چند سال اخیر، این کوه به امری محبوب در زمینه‌ی جمع‌آوری پول برای خیریه تبدیل شده است. صعود به این قله زیاد آسان نیست و باربرها نیز شما را به دوش نخواهند گرفت. هر از گاهی ممکن است ارتفاع و سرعت صعود شما کم شود. کلیمانجارو یکی از ۷ قله‌ی بلند جهان است و حتی صعود به هفتمین قله‌ی بلند جهان نیز حس بسیار خوب و وصف ناشدنی دارد.

۹. قله‌ی کازیسکو، استرالیا

قله کازیسکو استرالیا

بلندترین قله‌ی استرالیا با ۲۲۲۸ متر ارتفاع میان رشته‌ کوه‌های «گریت دایوینگ» نیو ولز جنوبی قرار گرفته است. کوه کازیسکو بخشی از کوه‌هایی است که به «آلپ استرالیا» شهرت دارد و در زمستان کاملا پوشیده از برف است، حتی در این منطقه چند پیست اسکی نیز وجود دارد. در ماه‌هایی که هوا معتدل است به این کوه بروید چون در این ماه‌ها صعود به قله آسان‌تر است. اما اگر در زمستان عازم این منطقه شدید، چوب اسکی خود را فراموش نکنید.

صعود به کازیسکو شاید کمی خسته کننده باشد اما بهترین جایزه‌ی شما دیدن مناظر بکر و دوچرخه سورای در سرازیری مسیر بازگشت است. قبلا قله‌ی کازیسکو جز ۷ قله‌ی بلند جهان شمرده می‌شد تا این که تصمیم گرفته شد چند کوه در اندونزی جز قاره‌ی استرالیا محسوب شوند.

۱۰. قله‌ی فوجی، ژاپن

قله فوجی ژاپن

ژاپن جز کشورهایی است که طبیعت آن بسیار شگفت انگیز است. کوه فوجی می‌تواند شروع خوبی برای گشت و گذار در طبیعت بکر ژاپن باشد. صعود به قله‌ی ۳۷۷۶ متری را به ژاپنی‌ها واگذار کنید که یک تجربه‌ی آسان است. حدود ۶۰ کیلومتری جنوب غربی توکیو تعداد انگشت شماری پارکینگ در ارتفاع حدود ۱۸۲۸ متری اطراف کوه قرار دارند که بیشتر مردم صعود خود به قله را از این مکان آغاز می‌کنند. در طول یک روز می‌توانید از مسیر هموار «یوشیدا» به قله صعود کنید و شب هنگام به شهر و هتل خود برگردید.

صعود به قله قطعا خستگی زیادی به همراه خواهد داشت اما در طول مسیر ایستگاه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان چیزی خورد یا نوشید و دوباره به مسیر خود ادامه داد. صعود به قله‌ی فوجی بیشتر یک تجربه‌ی فرهنگی است تا یک دستاورد کوهنوردی. این کار شبیه خوردن سوشی یا دیدن سامورایی‌ها در ژاپن است.

فیس‌بوک توییتر تلگرام
منبع thrillist
برچسب‌ها فرانسه نپال استرالیا ژاپن کلرادو تانزانیا قله کالیفرنیا کوهنوردی
مطالب مرتبط
سفر به باشکوه‌ترین کاخ سلطنتی فرانسه؛ کاخ ورسایرانندگی مهیج در جاده رودخانه گیب؛ استرالیاپاک ترین کشورهای جهان در دوران آخرالزمان هسته ای کدامند؟روستای روکامادور در فرانسه، روستای عمودی شبیه به ماسولهگردشی در راهروی ممنوعه کاخ ورسای۱۲ ساعت در لیون، فرانسه؛ زادگاه سینمارستوران‌ های موناکو، تجربه غذا خوردن در بهترین رستوران های لوکس۱۲ ساعت در آوینیون فرانسه؛ یادگاری از قرون وسطیدرختان سکویا بزرگ ترین موجودات زنده جهان
الی گشت

متن دیدگاه

نام

ایمیل

دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
دیدگاه ها ۱refresh
قدیمی
جدید
رأی موافق
رأی مخالف
amiralialavi
amiralialavi | یک سال پیش | لینک
کوه بسیار عنصر با عظمتیه توی دنیا .

۱thumb_up | 0 thumb_down reply lightbulb_outline
ایوار

بنر همسفران البرز

ایژین

جدیدترین مقالات
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
سفر
تصاویر دیدنی از پایانه ۴ فرودگاه چانگی سنگاپور
بازگشت ۴۴۶ شی تاریخی به موزه ملی ایران
اخبار گردشگری ایران
بازگشت ۴۴۶ شی تاریخی به موزه ملی ایران
رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا
طبیعت گردی و ماجراجویی
رودخانه کانیو کریستالس، رودخانه رنگین کمانی در کلمبیا
تماشا کنید: تجربه طعم خوش غذای یزدی در رستوران لتیر
اختصاصی کجارو
تماشا کنید: تجربه طعم خوش غذای یزدی در رستوران لتیر
سفر به باشکوه‌ترین کاخ سلطنتی فرانسه؛ کاخ ورسای
برترین ها
سفر به باشکوه‌ترین کاخ سلطنتی فرانسه؛ کاخ ورسای
هاوانا؛ شهر عاشقان هنر
برترین ها
هاوانا؛ شهر عاشقان هنر
ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن
ویزا
ویزای شینگن، معرفی و چگونگی اخذ آن
شیلی؛ خانه‌های رنگین‌کمانی چوبی روی آب
آمریکا
شیلی؛ خانه‌های رنگین‌کمانی چوبی روی آب
گور ۳۵۰۰ ساله در مصر کشف شد
اخبار
گور ۳۵۰۰ ساله در مصر کشف شد
حمل و نقل عمومی در لیسبون، پرتغال (قسمت اول)
حمل و نقل عمومی
حمل و نقل عمومی در لیسبون، پرتغال (قسمت اول)
راهنمای سفر
راهنمای سفر به کویینزتاون؛ نیوزیلند سفر
راهنمای سفر به کویینزتاون؛ نیوزیلند
راهنمای سفر به تنگه‌ی بسفر سفر
راهنمای سفر به تنگه‌ی بسفر
راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان راهنمای سفر
راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان
راهنمای سفر به کرج (قسمت اول) راهنمای سفر
راهنمای سفر به کرج (قسمت اول)
راهنمای سفر به مراکش؛ مغرب راهنمای سفر
راهنمای سفر به مراکش؛ مغرب
راهنمای سفر به تورنتو؛ کانادا راهنمای سفر
راهنمای سفر به تورنتو؛ کانادا
راهنمای سفر به قره باغ راهنمای سفر
راهنمای سفر به قره باغ
راهنمای سفر به مکزیک راهنمای سفر
راهنمای سفر به مکزیک
راهنمای سفر به ایروان؛ ارمنستان راهنمای سفر
راهنمای سفر به ایروان؛ ارمنستان

به دنبال چه هستید؟
تمامی حقوق متعلق به کجارو است. نقل یا کپی از مطالب کجارو تنها با اجازه کتبی از کجارو امکان پذیر است.

راهنمای سفر

راهنمای سفر به کرابی؛ تایلند
راهنمای سفر به کرابی؛ تایلند
راهنمای سفر به قره باغ
راهنمای سفر به قره باغ
راهنمای سفر به سنت لوسیا، کارائیب
راهنمای سفر به سنت لوسیا، کارائیب
راهنمای سفر به سیدنی
راهنمای سفر به سیدنی
محبوب ترین شاخه‌ها

جهانگردیایرانگردیراهنمای سفربرترین هاغذاویدیواخبارتبلیغات در کجارو
خانواده ما

تولید و توسعه نرم‌افزار کجارو توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts
 • با ۱۰ روستای پلکانی ایران آشنا شوید
 • ۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید
 • ۱۰ کشور پر بازدید جهان را بشناسید
 • ۱۰ دلیل عمده مرگ و میر در جهان را بشناسید
 • ۱۰ پارک ملی تقریبا غیرقابل بازدید دنیا کدامند؟ (قسمت اول)
 • پزشک بابلی مجتمع ۱۰ واحدی برای زوج‌های بی‌بضاعت ساخت
 • بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ در ۱۶ فروردین از طریق ابزار Update Assistant در دسترس خواهد بود
 • ادعای اینتل مبنی بر تولید تراشه ۱۰ نانومتری با قیمت پایین و عملکرد بهینه
 • دستیار دانلود آپدیت Creators ویندوز ۱۰ فاش و شماره ساخت این بروزرسانی مشخص شد
 • چگونه آپدیت Creators ویندوز ۱۰ را هم‌اکنون نصب کنیم
 • ۱۰ خودروی تمام برقی از مرسدس بنز در راه هستند
 • هواوی پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس ماه آینده به بازار ایران می‌آیند
 • مایکروسافت بروزرسانی Creators ویندوز ۱۰ را منتشر کرد
 • میزو در سال جدید ۱۰ درصد از کارمندان خود را تعدیل کرده است
 • بررسی برخی آموزش های ذهنی خاص برای کاهش خطرات زوال عقل طی ۱۰ سال
 • پشتیبانی از ویندوز ۱۰ اولیه در ۱۹ اردیبهشت پایان خواهد یافت
 • ۱۰ ویژگی فاش شده از آیفون ۸ اپل
 • ۱۰ نکته بازاریابی شبکه های اجتماعی برای تازه کارها
 • ۱۰ نکته‌ی لازم برای شرکت در کار گروهی
 • سامسونگ: نسل دوم فرایند تولید تراشه‌‌ ۱۰ نانومتری آماده بهره‌برداری است
 • مایکروسافت با ویندوز ۱۰ کلاد به رقابت با کروم بوک‌ گوگل می‌‌رود
 • تاریخ به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ مشخص شد
 • بررسی ویدیویی پی ۱۰ هواوی
 • پیش ثبت نام الکامپ ۱۳۹۶ از یکشنبه ۱۰ اردیبهشت
 • فناوری جدید بهینه‌سازی مصرف باتری در ویندوز ۱۰
 • صدوقی: درآمد گروه اقتصادی همراه اول پارسال ۱۰ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان بود
 • چرا ویندوز ۱۰ سریع‌تر از ویندوز ۷ در حال فراگیر شدن است
 • ۶۰ ثانیه: آغاز انتشار عمومی آپدیت Creators‌ برای ویندوز ۱۰ موبایل
 • توصیه‌ی مایکروسافت: نسخه Creators ویندوز ۱۰ را خودتان نصب نکنید
 • گوشی پیکسل ۲ گوگل زودتر از موعد معرفی می‌شود
 • مشکلات هواوی برای استفاده از دو تراشه حافظه در پی ۱۰ تشدید شد
 • تصمیم فولکس‌ واگن برای فروش دوکاتی قطعی شد
 • ویندوز ۱۰ اس معرفی شد
 • اشتراک رایگان نسخه آموزشی ماینکرفت برای خریداران لپ تاپ مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • مایکروسافت واقعیت افزوده را به صورت مستقیم به ویندوز ۱۰ می‌آورد
 • هایلایت ۲۵۰: رونمایی مایکروسافت از ویندوز ۱۰ اس و سرفیس لپ تاپ
 • ارتقاء سرفیس لپ تاپ به ویندوز ۱۰ پرو تا سال ۲۰۱۸ رایگان است
 • ویندوز ۱۰ اس؛ پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل کروم
 • امکان تغییر مرورگر پیش فرض در ویندوز ۱۰ اس وجود ندارد
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • هایلایت ۲۵۱: رونمایی اچ پی و ایسر از لپ‌ تاپ های ارزان قیمت مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس
 • با اولین لپ‌تاپ‌های اقتصادی مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس آشنا شوید
 • سرویس Video Indexer مایکروسافت، متن ویدیوها را به ۱۰ زبان مختلف خروجی می‌دهد
 • ویندوز ۱۰ S مرورگر کروم یونیورسال را هم اجرا نمی کند
 • سامسونگ از گیر وی آر تا سال آینده ۱۰ میلیون دستگاه می‌فروشد
 • قابلیت placeholder تحت عنوان Files On Demand به بخش وان درایو ویندوز ۱۰ بازگشت
 • مایکروسافت چندین ویژگی بین پلتفرمی ویندوز ۱۰ را معرفی کرد
 • مایکروسافت امکان کپی محتوا از ویندوز ۱۰ و جایگذاری در اندروید و iOS را فراهم کرد
 • پروژه‌ نئون: مایکروسافت سیستم طراحی فلوئنت را برای ویندوز ۱۰ معرفی کرد
 • ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری آرم، اپلیکیشن های x86 را اجرا می‌کند
 • متروی نیویورک، تنها متروی ۲۴ ساعته جهان
 • TSMC تولید پردازنده‌های A11 را با فناوری ۱۰ نانومتری آغاز کرده است
 • ۱۰ شهر جهان که تمیزترین خیابان ها را دارند
 • بررسی بازی Full Throttle Remastered
 • اچ تی سی یو ۱۱ در برابر اچ تی سی ۱۰؛ چه چیزی تغییر کرده است
 • مقایسه اچ تی سی یو ۱۱ با ال‌جی جی ۶، گوگل پیکسل، هواوی پی ۱۰، گلکسی اس ۸ و آیفون ۷ پلاس
 • تاریخچه کریستال داینامیکس
 • اپ یاهو میل در ویندوز ۱۰ غیر فعال می‌شود
 • واکنش منتقدان به فیلم Alien: Covenant – بیگانه: پیمان
 • تصاویری از گلکسی اس ۸ در حال اجرای ویندوز ۱۰ منتشر شد
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • ۱۰ نکته در انتخاب نام مناسب برای شرکت
 • هایلایت ۲۶۶: از حمله‌ جاسوس‌افزار Athena به ویندوز ۱۰ تا اتوبوس‌های خودران پراترا
 • ۱۰ ایده‌ برای کسب و کار بشر دوستانه
 • معرفی ۱۰ راهکار تضمینی برای داشتن قلبی سالم در تمام زندگی
 • بررسی ۱۰ عکس برگزیده تلسکوپ فضایی هابل
 • ۱۰ حقیقتی که نظر شما را درباره کارآفرینی تغییر می‌دهند
 • مایکروسافت نسخه‌ای مخصوص از ویندوز ۱۰ برای دولت چین معرفی کرد
 • مایکروسافت: ویندوز ۱۰ اس، ویندوز ۱۰ موبایل را کنار نمی‌زند
 • ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ اس برای سرفیس پرو و سرفیس لپ‌ تاپ ارائه می‌شود
 • ۱۰ نکته مهم برای خرید مانتو دخترانه
 • ۱۰ باید و نباید استفاده از زیورآلات زنانه با مد ۹۶
 • این ۱۰ مدل لباس مردانه و اکسسوری را بخرید!
 • چرم مشهد و یک حراج خیلی خوب!
 • ۱۰ مدل کفش مردانه که این تابستان لازم دارید!
 • جیونی اس ۱۰: گوشی هوشمندی با دوربین‌ دوگانه در پشت و جلو
 • مایکروسافت و کوالکام در کامپیوتکس ۲۰۱۷ بیشتر از ویندوز ۱۰ مبتنی بر ARM می‌گویند
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • ۱۰ خودروی برتر دنیا با بودجه‌ی ۱۸ هزار دلار
 • آیا حاضرید در شیب دار ترین خیابان مسکونی دنیا زندگی کنید؟
 • ۱۰ خرداد: آغاز پروژه ساخت کشتی تایتانیک
 • تماشا کنید: قدرت اسنپدراگون ۸۳۵ در اجرای ویندوز ۱۰ و اپلیکیشن‌های ویندوزی
 • نمایشگر آیفون ۸ چه خصوصیاتی خواهد داشت
 • مایکروسافت با همکاری اینتل پشتیبانی از eSIM را به دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ اضافه می‌کند
 • ایسوس از دو تبلت میان‌رده‌ی جدید ذنپد ۱۰ رونمایی کرد
 • گوگل به اپلیکیشن های جذابی که برای دستیار گوگل اسیستنت ساخته شوند ۱۰ هزار دلار جایزه می دهد
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • سامسونگ تلویزیون ۷۵ اینچی QLED با قیمت ۱۰ هزار دلار عرضه می‌کند
 • آپدیت اینستاگرام در ویندوز ۱۰: آپلود و ارسال عکس از طریق وب کم
 • ۱۰ نکته برای طراحی یک لوگوی تأثیرگذار
 • استفاده از شبکه ۵G در خودروهای خودران از ۱۰ سال آینده
 • مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ با نام Workstation توسعه می‌دهد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • رابط کاربری جدید ویندوز ۱۰ با نام CShell فاش شد
 • اپل: ۹۶ درصد کاربران iOS 10 از آن کاملا راضی هستند
 • فهرست ۱۰ خودروساز ارزشمند دنیا منتشر شد
 • به تعداد محدود: ویندوز ۱۰ اورجینال رایگان با خرید آنتی ویروس کسپرسکی
 • نحوه مسدود کردن دسترسی سرویس های ویندوز ۱۰ به اینترنت
 • اچ تی سی یو ۱۱ بهتر از اچ‌ تی سی ۱۰ و وان ام ۹ فروش می‌رود
 • آیا ویندوز ۱۰ اس واقعا عملکرد بهتری نسبت به ویندوز ۱۰ پرو دارد؟