۲۱ درس مهم زندگی یک مدیرعامل

۵
زومیت
فناوری
بررسی
ویدیو
زوم پلاس
آموزش
راهنمای خرید
اپلیکیشن و وب
خودرو

موضوعات داغ
گلکسی اس ۸
ال جی جی ۶
پژو ۲۰۰۸
رنو ساندرو
درباره زومیت
تبلیغات

۰
کسب و کار
۲۱ درس مهم زندگی یک مدیرعامل
پویش پورمحمد
نویسنده: پویش پورمحمد
یکشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
۲۱ درس مهم زندگی یک مدیرعامل
فیس‌بوک تلگرام ذخیره
مهم‌ترین درسی که در زندگی حرفه‌ای خود آموختید چه بود؟ برت فاکس رمز موفقیت خود را در ۲۱ اصل بیان می‌کند.

تبلیغاتتازه های سینماقیمت گوشی سامسونگ آموزش جامع برنامه‌نویسی iOS
برت فاکس، مدیرعامل سابق Touchstone Semiconductor، در وب‌سایت Quora به سؤالات خوانندگان پاسخ داده و رمز موفقیت خود را در ۲۱ اصل بیان کرده است.

او می‌گوید:

صبح‌ها با یک لبخند بر صورتم بیدار می‌شوم. میدانم که همه‌چیز سر جای خودش خواهد بود و همه مشکلات حل می‌شوند. وقتی از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم یک روز آفتابی و زیبا و درختان سرسبز می‌بینم. به این فکر می‌کنم که از سخت‌ترین مرحله زندگی جان سالم به دربرده‌ام. شاید مثل قطاری که با چراغ‌های روشن و تابناک از یک تونل بیرون می‌آید، تاریک‌ترین دوره‌ی زندگی را پشت سر گذاشته‌ام. چگونه توانستم خودم را از پرتگاه زندگی نجات دهم؟

شما باید عمق روحتان را بکاوید. بخشنده باشید. اجازه بدهید تجربیات گذشته از ذهنتان بروند تا بتوانید شاد باشید. من در اینجا فلسفه زندگی خود را برایتان بازگو می‌کنم. بیست‌ و یک انتخاب که به من کمک کرده‌اند زندگی‌ام را خوب هدایت کنم و امیدوارم به شما هم کمک کنند:
۱- نگران پول نباشید
در عوض مترصد فرصت‌ها باشید و می‌بینید که پول به دنبال آن خواهد آمد. این نگرش بهترین راهی است که باعث می‌شود از فرصت‌های شغلی خود سود ببرید. به دنبال پول بودن، مخصوصاً اگر در ابتدای راه شغلی خود باشید، نتایج جالبی به دنبال ندارد. بهتر است مهارت‌ها و دانش خود را تقویت کنید که در بلندمدت، هم برایتان پول به همراه می‌آورد و هم شادی.

۲- در جوانی ریسک‌پذیر باشید
تا جوان هستید هیچ فرصتی را از دست ندهید، حتی اگر از پایان راه مطمئن نیستید. پتانسیل پیشرفت شما در خطر کردن و ریسک‌پذیر بودن است. البته ادعا نمی‌کنم باید در مسیرهایی قدم بگذارید که مشخصاً بی‌نتیجه هستند. منظور ریسک‌های حساب‌شده و هوشمند است. اگر بدون تدبیر و تعقل به هر سمتی بروید، مجبور می‌شوید تا آخر عمر مشغول التیام دادن آسیب‌هایی باشید که می‌بینید.

۳- بر یک پایان مثبت و موفق متمرکز شوید
هنر تمرکز در زندگی و کسب‌وکار نقش مهمی دارد. هنگامی‌که بر چند کار مشخص متمرکز شوید، بسیار بهتر و مؤثرتر عمل می‌کنید. اگر خود را با اهداف مختلف و پراکنده سرگرم کنید، وقت کافی برای توجه به هیچ‌کدام نخواهید داشت.

۴- پشتکار بسیار باارزش‌تر از استعداد است
وودی آلن می‌گوید: « مردم همیشه به من می‌گویند که می‌خواهند یک فیلم‌نامه یا نمایشنامه یا رمان بنویسند. ولی فقط تعداد انگشت‌شماری واقعاً این کار را می‌کنند. بقیه افراد بدون اینکه به نتیجه‌ای برسند از بازی خارج می‌شوند. آن‌ها نمی‌توانند از پس نوشتن برآیند، برای اینکه دست به عمل نمی‌زنند. وقتی شما جرئت کنید وارد گود شوید، مثلاً شروع کنید به نوشتن، نیمی از مسیر موفقیت را طی کرده‌اید. برای همین می‌گویم ۸۰ درصد از موفقیت حضور داشتن است. این بهترین درسی است که زندگی به شما یاد می‌دهد.»

۵- مثبت اندیشی راه فرصت‌ها را به زندگی شما باز می‌کند
فرصت‌ها همیشه در اطراف ما هستند. فقط باید بتوانیم آن‌ها را ببینیم. منفی نگری زندگی را برایتان به‌قدری تیره‌وتار می‌کند که نمی‌توانید ببینید چه فرصت‌هایی دقیقاً همین‌جا و پیش روی شما هستند. وقتی نگاه مثبتی داشته باشید، می‌توانید از هر اتفاقی برای یک زندگی شاد و موفق استفاده کنید. سعی کنید یک دوره سی‌روزه مثبت اندیشی را امتحان کنید. خودتان متوجه نتایج آن خواهید شد.

Perseverance

۶- به پیشروی ادامه دهید
زندگی هیچ‌وقت همه قطعات پازل را جلوی شما قرار نمی‌دهد. موفقیت شما به این بستگی دارد که بتوانید خودتان تکه‌های گم‌شده را پر کنید.اگر صبر کنید تا همه‌ی اطلاعات لازم هر پروژه را به دست آورید، تا ابد معطل می‌شوید؛ مخصوصاً در دنیای امروزه که بازارها قبل از اینکه حتی تصور کنید، تغییر می‌کنند.

۷- تفاوت شکست و پیروزی این است که بتوانید پس از زمین خوردن بلند شوید
شکست خوردن دردناک است و رنج زیادی می‌آورد. شما باید از آسیب‌ها، دردها و افکار منفی عبور کنید. همه‌ی ما بارها شکست‌ خورده‌ایم. افراد موفق کسانی هستند که در هر شرایطی شانه‌های خود را بالا می‌اندازند و به مسیرشان ادامه می‌دهند.

۸- برای خواسته‌های دیگران زندگی نکنید
نگذارید پدر و مادر یا دوستانتان به شما بگویند بهتر است چه‌کاری انجام دهید و چگونه زندگی کنید. نصیحت و توصیه‌های آن‌ها را بشنوید ولی کاری را انجام دهید که خودتان فکر می‌کنید صحیح است.

۹- مهم نیست چه‌ کاری پیش روی شما است؛ همیشه حداکثر تلاشتان را بکنید
گاهی شغلی را که می‌خواهیم، به دست نمی‌آوریم. گاهی اوقات سزاوار ترفیع هستیم و آن را به دست نمی‌آوریم. هیچ‌کدام از این شرایط نباید عملکرد شما را ضعیف کند. اگر همه انرژی و تلاشتان را به کار نبرید فقط به خودتان صدمه می‌زنید. اگر همه‌ی انرژی و انگیزه‌ی خود را روی هدفتان نگذارید، هرگز به شغل، ترفیع یا هر جایگاهی که مدنظرتان است نمی‌رسید.

۱۰- تا وقتی نفس می‌کشید تسلیم نشوید
هرگز از خودتان و خواسته‌هایتان دست نکشید. منظور این نیست که با کورکورانه پیش رفتن و توجه نکردن به شرایط و بازخوردها به اهدافتان دست پیدا می‌کنید. روی مشکلات کار کنید و همه‌ی بازخوردها را زیر نظر قرار دهید تا توقف‌ناپذیر شوید.

۱۱- شما در هر شرایطی توانایی کنترل احساستان را دارید
فرض کنید دو نفر در دو ماشین در حال حرکت به سمت دفتر کارشان هستند. ترافیک سنگین باعث می‌شود سرعت حرکت آن‌ها به زیر پنج مایل در ساعت کاهش پیدا کند. با این سرعت، حداقل دو ساعت طول می‌کشد تا آن‌ها به سرکارشان برسند. یکی از راننده‌ها، به ترافیک و زندگی بدبختانه خود لعنت می‌فرستد. راننده دیگر از این زمان برای مطالعه یک کتاب آنلاین استفاده می‌کند. ترافیک و زمان ازدست‌رفته برای هر دو یکسان است. بااین‌حال، این دو احساسات متفاوتی دارند.

شما می‌توانید احساستان را در هر شرایطی کنترل کنید. هنگامی‌ که در مدیریت احساسات خود مهارت پیدا کنید، به نتایجی باورنکردنی می‌رسید.

life lessons

۱۲- پول دربیاورید و از آن لذت ببرید
این کار به لحاظ حرفه‌ای یک آزمون بزرگ است. هرسال از خودتان بپرسید آیا درآمدی را که مدنظرم بود به دست آورده‌ام؟ و آیا از این روش پول درآوردن لذت می‌برم؟ اگر پاسختان مثبت است، ‌کارها روی روال مثبتی قرار دارند. اگر پاسختان منفی است، پس باید اصول حرفه‌ای کار و زندگی‌تان را تغییر دهید.

۱۳- با مهربانی و احترام با خودتان برخورد کنید
این جمله به این معنی نیست که نمی‌توانید سرسخت باشید. برعکس، وقتی درگیر کارهای سنگین هستید، توجه به خود و کرامت نفس امری حیاتی و عاملی است که می‌تواند نتیجه‌ی نهایی را به نفع شما عوض کند.

۱۴- نگران این نباشید که دیگران در مورد شما چطور فکر می‌کنند
ما دیگر دانش‌آموز دبیرستانی نیستیم. مطمئن باشید هیچ‌کس شب تا دیروقت بیدار نمی‌ماند تا به این موضوع که شما ترفیع نگرفته‌اید بخندد. همه مردم مشکلات خودشان را دارند و مشغول زندگی خود هستند.

۱۵- از هر شرایطی می‌توانید نکته‌ای بیاموزید
هر موقعیت زندگی، چه خوب و چه بد، درسی برای شما دارد. اگر در شرکتی کار می‌کنید که کارها در آن خوب پیش نمی‌روند و مدیرعاملتان انسان ریاکاری است و شما به هر دلیلی نمی‌خواهید شغلتان را ترک کنید، از این موقعیت می‌توانید یاد بگیرید که چه عواملی مانع پیشرفت بهینه یک شرکت می‌شوند و بعدها در کسب‌وکار خود از این نکات اجتناب کنید.

۱۶- افرادی را به کار بگیرید که به آن‌ها اعتماد دارید
هنگامی‌که کسب‌وکار خود را تأسیس می‌کنید یا می‌خواهید رهبری یک گروه را به عهده بگیرید، این موضوع را فراموش نکنید. افراد مورد اطمینان به شما وفادار می‌مانند، به خاطر شما بیشترین تلاششان را به کار می‌گیرند، از کار و تصمیم‌های شما دفاع می‌کنند و باعث می‌شوند شما احساس خوبی نسبت به حرفه‌ی خود داشته باشید. حتی اگر استخدام افراد معتمد هزینه بیشتری برای شما داشته باشد (مثلاً خرج بیمه‌های سلامتی و ساعات استراحت بیشتر) بازهم این‌ یکی از سودمندترین کارهایی است که به‌عنوان یک رهبر انجام می‌دهید.

۱۷- زمانی که اشتباه می‌کنید، آن را بپذیرید
همه‌ی ما تصمیم‌هایی می‌گیریم که لزوماً درست نیستند. کافی است بپذیرید اشتباه کرده‌اید، عذرخواهی کنید، از اشتباه خود درس بگیرید و به حرکت خود ادامه دهید.

۱۸- شما نمی‌توانید اعتماد ازدست‌رفته را دوباره بازیابید
برت فاکس تعریف می‌کند که سال‌ها پیش با فردی برای مقام مدیریت ارشد شرکت مصاحبه می‌کرد که در رزومه او یک جای خالی دیده می‌شد. مصاحبه‌شونده ادعا می‌کرد که مشاور یک شرکت معروف بوده است ولی او به‌طور اتفاقی شرکت و هیئت‌مدیره را می‌شناخت. باوجوداینکه فرد مصاحبه‌شونده مدیر مجربی بود و ویژگی‌های بسیار خوبی داشت، چون دیگر نمی‌توانستند به او اعتماد کنند از استخدام او صرف‌نظر کردند.

puzzle of life

۱۹- در به‌کارگیری قانون ۸۰-۲۰ (اصل پارتو) ماهر شوید
۲۰ درصد از تلاش شما ۸۰ درصد از نتیجه‌ای را که می‌خواهید به شما می‌دهد.به‌عبارت‌دیگر، شما باید حساب وقت خود را داشته باشید. روی مسائل مهم‌تر کار کنید.

۲۰- برای همه‌ی چیزهایی که دارید و ندارید سپاسگزار باشید
به این قضیه فکر کنید. مشخص است که می‌دانید باید قدردان چیزهایی که دارید باشید. ولی به چیزهای بدی که ندارید هم فکر کنید. چیزهایی که می‌توانستند زندگی و حرفه‌ی شما را وارد شرایط سخت‌تری کنند.

۲۱- هرچه صبر بیشتری داشته باشید، رضایت خاطر بیشتری نصیبتان می‌شود
آیا حس می‌کنید زمانی طولانی برای پیدا کردن مسیرتان وقت گذاشته‌اید؟ به سخت‌کوشی خود ادامه دهید، بازخوردها را در نظر بگیرید و آنچه لازم است اصلاح شود، تصحیح کنید. به خود یادآوری کنید که وقتی به هدفتان برسید، چه احساس خوبی خواهید داشت.

منبع INC
تگ ها SUCCESSFUL PEOPLE
تبلیغاتسئوپنل اس ام اسبازی اندروید
مقاله های مرتبط
برای پیشرفت گاهی نیاز است به دیگران بی توجه باشید
برای پیشرفت گاهی نیاز است به دیگران بی توجه باشید

۷ ویژگی افراد موفق
۷ ویژگی افراد موفق

وارن بافت چه کسی را برجسته‌ترین کارآفرین کنونی می‌داند
وارن بافت چه کسی را برجسته‌ترین کارآفرین کنونی می‌داند

مطالب پیشنهادی از سراسر وبپیشنهاد توسط
تور ۶ شب بدروم در کافه گردش (تا ۲۰ مرداد)
تور ۶ شب بدروم در کافه گردش (تا ۲۰ مرداد)
خرید مستقیم از آمازون آمریکا با کارتهای شتاب میسر شد
خرید مستقیم از آمازون آمریکا با کارتهای شتاب میسر شد
حراج ویژه کالاهای پرفروش فقط در بامیلو (به مدت محدود)
حراج ویژه کالاهای پرفروش فقط در بامیلو (به مدت محدود)

۰ دیدگاه۱۵۰۰ کاراکتر باقی مانده
دیدگاه خود را وارد کنید…
ارسال دیدگاه
نمایش دیدگاه‌ها

زوم‌ پلاس
بزرگترین غار زمینی دنیا کجا است؟
بزرگترین غار زمینی دنیا کجا است؟

صفحه‌ رسمی اپل در اینستاگرام ایجاد شد
صفحه‌ رسمی اپل در اینستاگرام ایجاد شد

بهترین مدارس دندانپزشکی جهان کدامند؟
بهترین مدارس دندانپزشکی جهان کدامند؟

۱۷ مرداد: تولد پل دیراک، تئوریسین بزرگ علم فیزیک
۱۷ مرداد: تولد پل دیراک، تئوریسین بزرگ علم فیزیک

نقد فیلم Power Rangers – پاور رنجرز
نقد فیلم Power Rangers – پاور رنجرز

زباله‌هایی که به اثر هنری تبدیل شدند
زباله‌هایی که به اثر هنری تبدیل شدند

بهترین بازی‌ های اکشن اندروید و آیفون
بهترین بازی‌ های اکشن اندروید و آیفون

هفته نامه ویدیویی ۶۳: از بازیکنان افسانه‌ای فیفا ۱۸ تا هک شدن شبکه HBO
هفته نامه ویدیویی ۶۳: از بازیکنان افسانه‌ای فیفا ۱۸ تا هک شدن شبکه HBO

تصاویری از قبایل رو به نابودی ویتنام
تصاویری از قبایل رو به نابودی ویتنام

چرا قاره آفریقا بهترین مقصد سافاری است؟
چرا قاره آفریقا بهترین مقصد سافاری است؟

جدیدترین بررسی‌ها
بررسی نوکیا ۵
بررسی نوکیا ۵

بررسی ماوس لاجیتک M330 Silent Plus
بررسی ماوس لاجیتک M330 Silent Plus

بررسی گلکسی تب اس ۳ سامسونگ
بررسی گلکسی تب اس ۳ سامسونگ

جدیدترین مطالب
برنامه Copy Text On Screen: کپی متن پیام ها و خطاهای گوشی – زوم اپ
برنامه Copy Text On Screen: کپی متن پیام ها و خطاهای گوشی – زوم اپ

فیسبوک اپلیکیشن Groups را تا یکم سپتامبر تعطیل می‌کند
فیسبوک اپلیکیشن Groups را تا یکم سپتامبر تعطیل می‌کند

قیمت و شرایط فروش خودروهای آلفا موتور
قیمت و شرایط فروش خودروهای آلفا موتور

گوشی شارپ Aquos S2 با دوربین دوگانه و طراحی کامپکت معرفی شد
گوشی شارپ Aquos S2 با دوربین دوگانه و طراحی کامپکت معرفی شد

تصاویر پس زمینه گوشی گلکسی نوت ۸ فاش شد
تصاویر پس زمینه گوشی گلکسی نوت ۸ فاش شد

آغاز به کار تارنمای رسمی فولکس‌واگن در ایران
آغاز به کار تارنمای رسمی فولکس‌واگن در ایران

اصول فرهنگ عالی سازمانی در برترین محیط های کار
اصول فرهنگ عالی سازمانی در برترین محیط های کار

بیشتر بخوانید
شاتر

گشت و گذار: فنلاند، مناظر زیبای یخ‌زده
۱۹ تصویر زیبا از اعماق اقیانوس که طی پروژه‌ی استریت ویو گوگل ثبت شده است
پروژه‌های عکاسی: هلند، سرزمین من
خداحافظ پرنسس لیا
قدرتمندترین تصاویر سال خبرگزاری رویترز (بخش اول)
مقالات خودرو

سوابق بیمه شخص ثالث چند درصد تخفیف را شامل می‌شود؟
نگاهی عمیق به پیشرانه ۱۶ سیلندری بوگاتی شیرون
با سیستم دفاع در برابر سلاح میکروبی تسلا مدل ایکس آشنا شوید
مراقب این خودروهای اسپرت باشید
خودرو های کاملا الکتریکی واقعا چه‌ مقدار آلودگی ایجاد می‌‌کنند؟
کجارو

چطور سفری ارزان به روسیه را تجربه کنیم؟
سفر ۷ روزه به کیش؛ مکانی خوش آب و هوا برای تعطیلات نوروز
گورستان عروسک ها کجاست؟
هتل های مناسب کودکان در بارسلونا
هفت شهر مشابه ونیز در دنیا کدامند؟
زومجی

بررسی بازی Resident Evil 7 Biohazard
نقد سریال Legion؛ قسمت هفتم، فصل اول
بهترین بازی‌ های رایگان اندروید – اردیبهشت ۹۶
بازی Tetris و ناگفته‌ های آن
واکنش منتقدان به فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
داغ‌ترین مقالات هفته

چرا گوشی شما به‌ مرور زمان کند می‌شود
چرا گوشی شما به‌ مرور زمان کند می‌شود

۱۳۹۶/۰۴/۱۳
تعرفه جدید اینترنت اعلام شد
تعرفه جدید اینترنت اعلام شد

۱۳۹۶/۰۵/۱۱
ام وی ام X22؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید
ام وی ام X22؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

۱۳۹۶/۰۵/۱۴
کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید

تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت
تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت

۱۳۹۶/۰۳/۲۴
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید
چالشی سرگرم کننده: مار را پیدا کنید

۱۳۹۶/۰۲/۰۹
پروژه‌های عکاسی: جریان شوخ‌ طبعی در دنیای اسباب‌ بازی‌ ها
پروژه‌های عکاسی: جریان شوخ‌ طبعی در دنیای اسباب‌ بازی‌ ها

۱۳۹۶/۰۲/۰۹
گروه ها

بررسی ویدیویی
موبایل
بازی اندروید
اپلیکیشن و وب
زنگ تفریح
هایلایت
بررسی
خانواده زومیت

زومیت
کجارو
زومجی
جواب ۲۴
زورل
عضویت در خبرنامه

تایید
ایمیل خود را وارد کنید.
زومیت
زومیت توسط سرورهای شاتل میزبانی و پشتیبانی می‌شود
تولید و توسعه نرم‌افزار زومیت توسط شرکت آویژه انجام می‌شود.

زومیت در شبکه های اجتماعی

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب زومیت تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.درباره ماتبلیغات در زومیتتماس با ما

تهیه شده توسط تیم سایت تیتر اس اس (titrss)

منبع/resource

Related Posts