برخی اپلیکیشن‌های مخصوص کیبورد ازجمله GO Keyboard که در فروشگاه پلی‌استور گوگل نیز موجود بوده‌اند، اطلاعات بالغ بر ۲۰۰ میلیون کاربر را رصد می‌کنند.

بنابر گزارش‌های منتشر شده و طبق گفته GOMO Dev، یکی از توسعه‌دهندگان، تعدادی از اپلیکیشن‌ها نظیر GO Keyboard که در فروشگاه اینترنتی پلی‌استور گوگل هم موجود هستند، قادر خواهندبود به حریم شخصی و خصوصی کاربران‌شان نفوذ کرده و اطلاعات آنها را رصد کنند.

این اپلیکیشن‌ها بالغ بر ۲۰۰ میلیون کاربر دارند و این امر می‌تواند حریم شخصی و اطلاعات خصوصی خیل عظیمی از افراد را به‌شدت تهدید کند. کاربران به محض آنکه یکی از این اپلیکیشن‌های کیبورد را بر روی گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنند، تمامی اطلاعات کاربر قابل دسترسی و انتقال خواهدبود. نکته جالب اینجاست که در نظرسنجی سال ۲۰۱۶، این اپلیکیشن‌ها در ۲۰ کشور جهان جزو بهترین اپلیکیشن‌ها شناخته شده‌بودند.

بر اساس گزارش‌های موجود، این‌گونه اپلیکیشن‌ها نظیر GO Keyboard اطلاعاتی مانند نسخه سیستم‌عامل اندروید گوشی همراه کاربران، اکانت ایمیل گوگل، سال ساخت و مدل گوشی و سایز صفحه نمایش گوشی کاربران را به سرورهای خود ارسال کرده و انتقال می‌دهد.

در‌حال‌حاضر، گوگل از این اتفاق مطلع شده‌است و به‌زودی طبق قوانین و مقررات موجود در پلی‌استور گوگل با آنها برخورد کرده و این مسئله را پیگیری خواهدکرد، اما در‌صورتی‌که شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که این‌گونه اپلیکیشن‌ها را دانلود و نصب کرده‌اید، بهترین کار ممکن در این موقع آن است که برنامه‌های مذکور را هر چه سریع‌تر از گوشی خود حذف کنید.

بیشتر این اپلیکیشن‌ها ایموجی و شکلک‌هایی به کاربران ارائه می‌دهند که بسیار جذاب و جالب است، اما به خاطر داشته‌باشید که این امر تنها برای کشاندن کاربران به سوی برنامه‌های مخرب و آلوده خود بوده‌است. این اپلیکیشن‌ها به‌طور رایگان قابل دانلود، نصب و راه‌اندازی بوده‌اند و طبق آمار، سرور دو مورد از این اپلیکیشن‌ها در چین قرار دارد.

 

مطالعه کامل مطلب در منبع اصلی

برچسب ها

مطلالب مرتبط با موضوع

دیدگاه هاComments are closed.